دانشگاه گالاتا استانبول

دانشگاه گالاتا استانبول

امروزه یکی از کشور هایی که مقصد مهاجرتی برای دانشجویان و دانش آموزان انتخاب می شود ترکیه است. این کشور به دلیل همسایه بودن با ایران و داشتن فرهنگ نزدیک با این کشور مقصد مهاجرتی مناسبی برای کسانی که دوست دارند شرایط بهتری در کشور دیگر داشته باشند؛ اما دوری از کشور و خانواده برایشان بسیار سخت است. یکی از دانشگاه های مطرح ترکیه، دانشگاه گالاتا ترکیه است. این دانشگاه از شرایط بسیار عالی برخوردار می باشد.

از جمله برترین دانشگاه های ترکیه که مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گرفته است، دانشگاه گالاتا ترکیه میباشد. این دانشگاه خصوصی ترکیه در شهر استانبول واقع شده و مزایای بسیاری از لحاظ موقعیت مانند دسترسی آسان به امکانات رفاهی، راحتی حمل و نقل و غیره در اختیار دانشجویان قرار داده است.

رنکینگ دانشگاه گالاتا

اگر میخواهید این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنید، تا انتهای مقاله با ما در yosmag همراه باشید.

 

توضیحات عنوان
Galata University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
 Galata Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه گالاتا نام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصی نوع دانشگاه
ترکیه- استانبول موقعیت
ترکی زبان تدریس
سه تعداد دانشکده
۲۰۲۰ سال تاسیس
دانشگاه تازه تأسیس است رنکینگ جهانی
دانشگاه تازه تاسیس است رنکینگ ملی
http://www.galata.edu.tr وب سایت رسمی

 

رنکینگ دانشگاه گالاتا استانبول

همان گونه که ذکر کردیم موقعیت قرار گیری دانشگاه در شهر بزرگ استانبول مزایای بسیاری برای دانشجویان دارد. علاوه بر این، خود دانشگاه نیز از جاذبه های زیادی برخوردار است. از جمله میتوان به بنای تازه ساز در بافت شهری، پذیرش از تمام ملیت ها، دارا بودن فضای سطح بالای آکادمیک، دارا بودن برنامه اراسموس یا تبادل دانشجو با سایر دانشگاه ها و بسیاری موارد دیگر نام برد.

بیشتر بدانید: بیمه دانشجویی ترکیه

دانشگاه گالاتا در کدام منطقه از ترکیه واقع شده است؟

دانشگاه گالاتا ترکیه در معروف ترین و زیبا ترین شهر این کشور یعنی استانبول واقع شده است. این دانشگاه در محله اولیا کلبی قرار دارد. به طور معمول محله ای که در آن دانشگاه وجود دارد دسترسی به حمل و نقل همگانی بسیار آسان است. زیرا بیشتر این وسایل اعم از مترو و اتوبوس در نزدیکی دانشگاه ایستگاه دارند.

این دانشگاه همچنین با دانشگاه های اروپایی نیز تبادل اطلاعات دارد. در نتیجه از سطح علمی بالایی نیز برخوردار می باشد. به علاوه این دانشگاه دارای دانشجویانی از ملل مختلف است. شما می توانید از فرهنگ و رسوم این ملل نیز در این دانشگاه بهره مند شوید. این دانشگاه در سال های اخیر پیشرفت های علمی فراوانی داشته که سبب جذب دانشجویان بین المللی به این دانشگاه شده است.

امکانات خود دانشگاه نیز از کیفیت بالایی برخوردار است. به علاوه رنک این دانشگاه در بین دانشگاه های خصوصی موجود در ترکیه بالاتر از بقیه می باشد. زیرا استادان و مدرسان این دانشگاه همه استادی بسیار عالی در زمینه کاری خود می باشند. این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های موجود در ترکیه دارای آزمون ورودی می باشد که با قبولی در این آزمون می توانید وارد دانشگاه شوید.

در ادامه ی این مبحث با شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز این دانشگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

هدف دانشگاه گالاتا‌ ترکیه

دانشگاه گالاتا‌ ترکیه به عنوان یک دانشگاه ارزش محور، همواره سعی دارد علاوه بر آموزش دانشجویان با سطح علمی و تحصیلاتی بالا، آنها را به شراکت در موفقیت‌های اجتماعی تشویق نماید. دلیل این امر را نیز تبدیل جهان به محیطی بهتر و منصفانه تر میداند. در واقع دانشجویانی که در دانشگاه گالاتا مشغول تحصیل هستند، در کنار یک آموزش قوی، رهبری اقتصادی و ساخت آینده ی بهتر را نیز فرا میگیرند.

رنکینگ دانشگاه گالاتا ترکیه

بر طبق استاندارد رتبه بندی ملی و جهانی، میبایست مدت مشخصی از تاسیس دانشگاه گذشته باشد تا بتوان ارزیابی و رتبه بندی گردد. از آن جایی که دانشگاه گالاتا ترکیه به تازگی تاسیس شده است، رنکینگ ندارد. اما طبق پیش بینی ها و چهره ای که دانشگاه از خود بروز داده، میتوان انتظار داشت که در سالهای آتی شاهد رنکینگ درخشانی از آن خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در ترکیه

بیشتر بدانید: هزینه زندگی در ترکیه

پذیرش دانشگاه گالاتا ترکیه

قطعا اولین قدم برای پا گذاشتن و ادامه ی تحصیل در این دانشگاه پیمودن مراحل ثبت نام و پذیرش است. برای این منظور لازم می‌باشد مدارک مشخص شده برای هر مقطع تحصیلی را به واحد پذیرش دانشگاه ارائه کنید. یوس مگ همواره در کنار شماست تا پذیرش دانشگاه مورد نظرتان را بگیرید. شما می توانید در هر مرحله با مشاوران ما در ارتباط باشید یا صفر تا صد کارهای پذیرش دانشگاه گالاتا را به ما بسپارید. در ادامه خواهیم گفت چه مدارک کلی را باید آماده نمایید.

دانشگاه گالاتا استانبول

مدارک جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی:

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی شما متفاوت است. و بسته به مقطع تحصیلی خود می بایست مدارک را ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه گالاتا ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • ارائه ی پاسپورت با حداقل مدت اعتبار تعیین شده
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات تحصیلی تایید و ترجمه شده به زبان ترکی
 • عکس پرسنلی و جدید متقاضی
 • اسکن ویزای تحصیلی
 • ارائه ی مدرک مربوط به کسب نمره قبولی در آزمونهای ورودی دانشگاه

مدارک جهت اخذ پذیرش مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه گالاتا ترکیه:

 • برای کارشناسی ارشد، ارائه مدرک دیپلم و کارشناسی به همراه ریز نمرات و برای دکتری مدارک دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت ترجمه به زبان ترکی و تایید شده
 • مدرک تافل یا آیلتس
 • توصیه نامه توسط استاد
 • ارائه ی نامه ی انگیزه
 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
 • عکس پرسنلی و جدید متقاضی
 • ارائه ی مقاله ها و سوابق پژوهشی

شهریه تحصیل در دانشگاه گالاتا ترکیه

این دانشگاه به جهت خصوصی بودن از نظر پرداخت هزینه قطعا دارای شهریه ی بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی ترکیه است. اما خبر خوب این که، دانشگاه گالاتا‌ ترکیه زبان ترکی را برای تدریس بسیاری از رشته ها انتخاب کرده است و همین امر باعث شده تا نسبت به رشته های تدریسی به زبان انگلیسی، شهریه ای معقول تر را طلب نماید. پس برای این که هزینه های تحصیل خود را کاهش دهید، پیشنهاد میکنیم، قبل از شروع کلاسها، دوره های آموزش زبان ترکی را سپری نمایید.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه گالاتا ترکیه

دانشگاه گالاتا‌ ترکیه دارای سه دانشکده است که هر یک مرکز تدریس بهترین رشته های تحصیلی از دیدگاه بازار کار هستند.

یک دانشکده، پزشکی می‌باشد که در آن رشته های علوم پایه، علوم درمان، علوم کلینیکی و غیره آموزش داده میشود.

بیشتر بدانید: مهاجرت پزشکان به ترکیه

یک دانشکده مربوط به هنر و علوم اجتماعی است که میتوان رشته های هنری مانند طراحی داخلی، روانشناسی، جلوه های بصری و بسیاری دیگر را در آن آموخت.

در دانشکده ی سوم نیز که مربوط به علوم ورزشی است میتوان فعالیت‌هایی از جمله مربی گری رشته های مختلف ورزشی را فرا گرفت.

رشته های موجود در دانشگاه و شهریه هر رشته

رشته های موجود در این دانشگاه بسیار زیاد هستند و ما در این جا تنها به تعداد محدودی اشاره خواهیم کرد شما می توانید برای دریافت لیست کامل به سایت دانشگاه مراجعه نمایید. دانشگاه گالاتا ترکیه دارای رشته های: مربیگری، دندانپزشکی، ارتباطات، آشپزی، طراحی داخلی، روانشناسی و دیگر رشته ها می باشد. هزینه شهریه این رشته ها از ترمی 1750 دلار تا 5000 دلار بسته به رشته مورد نظر شما می باشد.

از آنجایی که شما قرار است در یک دانشگاه خصوصی تحصیل کنید به طور قطع می تواند هزینه های بالاتری برای شما به ارمغان بیاید. اما می توانید با استفاده از بورسیه یا وام های دانشجویی قدری از هزینه های تحصیل خود بکاهید.

بیشتر بخوانید: تجربه من از زندگی در ترکیه

امکانات دانشگاه گالاتا ترکیه

دانشگاه گالاتا ترکیه از جمله معتبرترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به در اختیار قرار دادن امکانات زیاد به دانشجویان  معروف میباشد. دانشکده های این دانشگاه هر کدام دارای چندین دپارتمان هستند که شرایط را برای آموختن جزییات هر رشته به طور کامل فراهم میکند. به عنوان نمونه، دانشکده ی دندان پزشکی این دانشگاه دارای هشت دپارتمان است که از جمله میتوان به دپارتمان های دهان، دندان شناسی و غیره اشاره کرد.

اگر به دنبال دانشگاه با امکانات خوب در ترکیه هستید پیشنهاد ما دانشگاه گالاتا و مجوعه ای از دانشگاه های زیر است که می توانید روی آن کلیک کنید و شرایط پذیرش هر دانشگاه را ببینید.

لیست دانشگاه های خصوصی خوب ترکیه:

دانشگاه بیکنت ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی ترکیه، دانشگاه آجی بادام، دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه، دانشگاه باشکنت ترکیه، دانشگاه اطلس ترکیه، دانشگاه بیرونی، دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه فنرباغچه، دانشگاه ینی یوزییل ترکیه، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه گلیشیم ترکیه و … می باشد.

از جمله امکانات دیگر این دانشگاه میتوان از موارد زیر نام برد:

 • قرارگیری دانشگاه در مرکزی ترین قسمت استانبول باعث شده که دانشجویان به تمام وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشند
 • ارائه ی خدمات رستوران و کافه تریا در دانشگاه
 • فضای مطالعه ی آزاد و کتابخانه ی غنی و بزرگ
 • آزمایشگاه های مجهز و تخصصی
 • کلاسهای آموزشی در جه یک و بر طبق استانداردهای بین المللی
 • کلوپهای ورزشی و دانشجویی
 • تجهیزات آموزشی به روز و در سطح جهانی

خوابگاه دانشگاه گالاتا ترکیه

همان گونه که در جریان قرار گرفتید، از تاسیس این دانشگاه مدت زیادی نگذشته است. به همین دلیل هنوز نتوانسته برای دانشجویان خود خوابگاه اختصاصی تهیه نماید. دانشجویان میبایست از خوابگاه های خصوصی اطراف دانشگاه استفاده نمایند و یا این که خانه ی مستقل اجاره کنند.

آپدیت دانشگاه گالاتا استانبول

بورسیه دانشگاه گالاتا استانبول

دانشگاه گالاتا یک دانشگاه خصوصی در ترکیه است که قطعا شهریه ای به مراتب بیشتر از دانشگاه های دولتی این کشور دارد. از همین رو برای کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان، اقدام به اعطای بورسیه های مختلف نموده است. این بورسیه ها اختیاری بوده و با شرایط خاص از جمله برتری های تحصیلی در رشته‌های خاص به متقاضیان اعطا میگردد.

پس از ارزیابی کمیته ی مربوطه، مقدار تعیین شده بورسیه، بابت پرداخت بخش یا همه ی شهریه، پرداخت میگردد. از جمله شرایط بورسیه ی دانشگاه گالاتا ترکیه، به متقاضیانی که در مدرک دیپلم خود از امتیازهای بالایی برخوردار هستند و یا در طول سال تحصیلی توانسته‌اند جزو نفرات برتر باشند، بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد. اگر شما هم جزو گروه هایی هستید که مشمول دریافت بورسیه می باشند، باید در زمان پذیرش درخواست خودتان را ثبت کرده و منتظر جواب بمانید. اگر مورد پذیرش واقع گردید در تاریخ و ساعت معین برای مصاحبه دعوت خواهید شد.

 

بررسی دانشکده علوم بهداشت دانشگاه گالاتا

این دانشکده در سال ۲۰۲۱، احداث و اقدام به پذیرش اولین دانشجویان خود نمود. سه شاخه در مقطع کارشناسی از جمله  گروه‌های تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توانبخشی و پرستاری را در برمی‌گیرد. هدف از ارائه دروس این دانشکده، آماده سازی متخصصانی است که با پایبندی به اصول اخلاق و فرهنگ، در حوزه سلامت میخواهند فعالیت کنند. دانشجویان این دانشکده آموزش می‌بینند که چگونه از دانش خود و فناوری در زمینه های علمی و بهداشتی به نحوی موثر استفاده کنند. در واقع اهداف این بخش از دانشگاه گالاتا، یاری در شکل گیری مقررات قانونی در حیطه سلامت، کسب اطمینان از به دست آوردن و اجرای استانداردهای بهداشت جهانی در سطوح بالا، بهره گیری از شرایط علمی و فنی مورد نیاز علم می‌باشد.‌

بررسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه گالاتا

این دانشکده در سال ۲۰۲۰ فعالیت خود را با کمک کادر علمی معتبر و کاردان آغاز کرد. هدف از دروس تحصیلی در حوزه دندانپزشکی تربیت دانشجویانی است که به بهترین نحو قدر هستند در رشته ی خود ارائه خدمت نمایند. این دانشکده، آموزشهای خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. در واقع کادر علمی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه گالاتا، همواره می کوشند دانشجویان تحت تعلیم، در پایان تحصیل به سطح بالای زشته خود دست یابند. برای این منظور دانشگاه تمام تجهیزات آموزشی را از بهترین و به روزترین موارد موجود تهیه میکند.

مزیت تحصیل در دانشگاه گالاتا ترکیه

 •   برای دریافت ویزای تحصیلی کشور ترکیه و اجازه اقامت  به دانشجوی خارجی خود کمک فراوانی میکند.
 • اعطای کارت تردد با وسایل حمل و نقل عمومی به صورت رایگان
 • ایجاد شرایط آسان و راحت جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه
 • انجام معادل سازی مدرک تحصیلی دانشجویان
 • ارائه مشاوره های رایگان تحصیلی به دانشجویان
 • دریافت مدرک فارغ التحصیلی با اعتبار جهانی
 • شرکت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس
 • اعطای چندین بورسیه مختلف برای کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان
 • پذیرش دانشجو با یا بدون آزمونهای ورودی
 • فرصتهای آموزشی با بهترین امکانات و برترین کادر علمی بر طبق استانداردهای جهانی
 • قرارگیری در مرکز استانبول و ایجاد شرایط عالی جهت حمل و نقل و دسترسی به امکانات رفاهی

 

سخن پایانی

در سالهای اخیر دانشگاه های زیادی در کشور ترکیه فعالیت خود را آغاز نموده اند که از میان پیشرفته ترین آنها میتوان به دانشگاه گالاتا ترکیه اشاره کرد. این دانشگاه خصوصی با توجه به امکانات و موقعیتی که دارد، برای بسیاری از متقاضیان تحصیلی بین المللی جزو انتخابهای ممتاز تلقی میگردد.

دانشگاه گالاتا ترکیه یکی از بهترین آپشن های برای تحصیل می باشد. در صورتی قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارید می توانید از این دانشگاه استفاده نمایید. به علاوه تحصیل در این دانشگاه بر روی رزومه کاری شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این موضوع به این دلیل تاثیر گذار است که این دانشگاه جزو دانشگاه های تاپ موجود در کشور ترکیه است. به علاوه در صورتی که بعد ها قصد مهاجرت به کشور های بزرگ تر مانند آمریکا و کشور های اروپایی را داشتید می تانید با یک رزومه قوی به این کشور ها درخواست بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی دانشگاه گالاتا ترکیه میتوانید با مشاوران ما در یوس مگ که در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه فعالیت تخصصی دارد در تماس باشید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *