دانشگاه مدیپول ترکیه استانبول و آنکارا

دانشگاه مدیپول ترکیه

در کشور ترکیه دانشگاههای معتبر و برجسته به وفور وجود دارد اما از میان آنها نیز میتوان بهترین ها را گزینش کرد. دانشگاه مدیپول ترکیه آنکارا و استانبول از جمله ی این دانشگاه ها است. در این دانشگاه می توانید شاهد تدریس به دو زبان ترکی و انگلیسی باشید و امکانات فوق العاده ای دریافت نمایید.

دانشگاه های ترکیه در واقع پلی برای رفتن به سوی پیشرفت و موفقیت است. از جمله ارتباطات بین المللی این دانشگاه پیروی از برنامه تبادل دانشجو با بسیاری از دانشگاههای معتبر اروپایی است. اگر شما هم این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب نموده اید و یا به دنبال یک دانشگاه خوب در کشور ترکیه هستید، اطلاعاتی که در ادامه خواهیم گفت را از دست ندهید و با ما در مهاجرت تحصیلی ترکیه yosmag همراه باشید.

دانشگاه مدیپول آنکارا

اگر فرصت خواندن مقاله ندارید ویس زیر را پلی کنید.

 

توضیحات عنوان
Medipol University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Medipol ÜNİVERSİTESİ نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه مدیپول نام دانشگاه به زبان فارسی
آنکارا-استانبول موقعیت
خصوصی نوع دانشگاه
ترکی _ انگلیسی زبان آموزشی
۲۰۰۹ سال تاسیس
رتبه ملی
۱۰۰۱ رتبه جهانی
https://www.medipol.edu.tr/en/ وب سایت رسمی

آشنایی با دانشگاه مدیپول آنکارا

دانشگاه مدیپول جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال ۲۰۰۹ با هدف پیشرفت و پژوهش و زیر نظر سازمان وقفی آموزش، بهداشت و تحقیقات ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه در شهر آنکارا و پایتخت ترکیه واقع شده است. اما دارای دو پردیس در شهر استانبول و در دو بخش اروپایی و آسیایی این شهر دارد. به همین جهت این دانشگاه را به مدیپل آنکارا یا دانشگاه مدیپول استانبول معرفی میکنند.

تجهیزات و امکانات و همین طور هزینه های دریافتی در مدیپل آنکارا با استانبول برابری می‌کند اما از نظر رشته های تحصیلی، دانشگاه مدیپول استانبول برتری دارد. نکته‌ی حائز اهمیت این که مدیپول آنکارا زیر نظر استانبول بوده و به همین دلیل شرایط پذیرش یکسانی دارند. اگر میخواهید از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مطلع شوید کلیک کنید.

دانشکده های دانشگاه مدیپول استانبول

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده می‌باشد که در ادامه اشاره خواهیم کرد:

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت

دانشکده علوم انسانی و جامعه

دانشکده تربیت معلم

دانشکده ارتباطات

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده حرفه‌ای علوم اجتماعی

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم سلامت و بهداشت

دانشکده داروسازی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده پزشکی

انستیتوهای دانشگاه مدیپول ترکیه

موسسه علوم پزشکی قانونی

موسسه علوم

موسسه علوم پزشکی

موسسه علوم اجتماعی

Medipol University

رشته های دانشگاه مدیپول آنکارا

در دانشگاه مدیپول ترکیه میتوان شاهد تنوع رشته های فراوانی برای هر یک از شاخه های تجربی، ریاضی، انسانی و هنر و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بود. از  جمله رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

روابط عمومی و تبلیغات، آموزش عمومی، رادیو، تلویزیون و سینما، مدیریت، مدیریت منابع انسانی، تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی، روانشناسی، آموزش زبان خارجی، آموزش ریاضیات و علوم، مدیریت تدارکات، مدیریت هوانوردی، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، بانکداری، اقتصاد، بهداشت، فیزیوتراپی، پرستاری، پرورش کودکان، مامایی، تغذیه، شنوایی سنجی، توان‌بخشی تکلم

پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و غیره

پردیسهای دانشگاه مدیپول ترکیه

این دانشگاه دارای سه پردیس است:

پردیس هالیک: موقعیت این پردیس مرکز شهر، در حاشیه ی شاخ طلایی و در سوریچی می‌باشد. از ویژگی های آن میتوان به ساختمانی امروزی و مدرن، لابی و باغ وسیع، قسمت های تفکیک شده ی آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی اشاره کرد.

بیمارستان مدیپول استانبول

پردیس Bağcılar: این پردیس در بیمارستان Medipol Mega واقع شده است و محلی برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می‌باشد تا دوره های آموزشی و کارآموزی خود را در آن بگذرانند. محل قرارگیری این پردیس در مرکز شهر می‌باشد و از چهار بخش با عناوین عمومی، جراحی قلب و عروق، آنکولوژی و دندان پزشکی تشکیل شده است.

پردیس کاوا کیک: محل قرارگیری این پردیس در کنار ضلع آناتولی پل فاتیح سلطان مفتح می‌باشد. از ویژگی های جذاب این پردیس قرار گرفتن در کنار جنگلهای بیکوز است.

 رتبه بندی دانشگاه مدیپول آنکارا

با این که این دانشگاه مدت زمان زیادی را مشغول فعالیت نیست اما توانسته در آژانس های رتبه بندی، جایگاه مناسبی را برای خود کسب نماید. دلیل این امر کیفیت عالی در آموزش، رتبه های ممتاز پژوهشی، تکمیل اعتبارنامه های دانشگاه و بسیاری موارد دیگر میباشد. به عنوان نمونه رنکینگ دانشگاه مدیپول ترکیه بر اساس آمار آژانس بین المللی THE یا همان Times Higher Education در لندن، با توجه به عملکردها، نتایج و تاثیرات تحقیقات، خروجی دانشجویان و تاثیر های زیست محیطی, در بین حدود بیست و پنج هزار دانشگاه، مثبت ۱۰۰۱ است.

حتما بخوانید: دانشگاه کوجالی ترکیه

سازمان بین المللی RUR نیز از نظر رتبه بندی، به این دانشگاه در سطح جهان  رتبه ۷۶۹ را داده است.

بورسیه در دانشگاه مدیپول ترکیه

از مزیت‌هایی که در بیشتر دانشگاه های ترکیه شاهد آن هستیم، اهدای بورسیه های مختلف برای دانشجویان است. در این دانشگاه نیز با شرکت در آزمون های ورودی و کسب نمره میتوانید از سی تا صد درصد بورسیه بهره مند گردید. در واقع میزان بورسیه علاوه بر نوع رشته، مقطع و سایر ویژگی ها به نمره ی شما در این آزمونها نیز بستگی دارد. با کسب بورسیه تحصیلی ترکیه می توانید تا حد بسیار زیادی در هزینه های تحصیل تان صرفه جویی نمایید.

دانشگاه مدیپول جزو برترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود. اگر به دنبال دانشگاه های خوب و برتر ترکیه هستید از دانشگاه های زیر نیز غافل نشوید:

دانشگاه گالاتا، دانشگاه یدی تپه ، دانشگاه ینی یوزییل، دانشگاه آیدین، دانشگاه بیکنت، دانشگاه اطلس، دانشگاه ایستینیه، دانشگاه باهچه شهیر

رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا

با تکیه بر تاکید دانشگاه مدیپول بر اصول پرورش کادر درمان حرفه ای، این دانشگاه از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی های جدید برای پرورش و آموزش دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی استفاده میکند. از جمله پر طرفدارترین رشته در این دانشگاه دندان پزشکی است که میدانند با اخذ پذیرش می‌توانند از با کیفیت ترین تحصیلات برخوردار گردند. این رشته به مدت پنج سال آموزش داده میشود که شامل آموزش تئوری و عملی است. اگر موفق نشدید در آزمون زبان انگلیسی نمره قبولی کسب کنید باید یک سال در دوره های که در دانشگاه ارائه می گردد شرکت نمایید. بیشتر بدانید: تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برنامه ی پنج ساله ی دندان پزشکی به شرح زیر است:

سال اول: لکچر، آزمایشگاه، علوم پایه، فعالیت‌های پیش از درمان، آناتومی دندان، مواد و متریال دندان

سال دوم: مهارت‌های پیش از درمان تکمیلی، موارد مرتبط با درمان، اصول علمی اولیه

سال سوم، چهارم و پنجم: اعطای مدرک دیپلم اولیه پزشکی، درمان، تمرین‌ها و طرح‌ها، مهارت‌های پزشکی و غیره

نحوه اخذ پذیرش دانشگاه مدیپول ترکیه

برای اینکه بتونید در دانشگاه مدیپول ترکیه پذیرفته شوید می توانید سه راه رو امتحان کنید.

آزمون SAT: دانشگاه مدیپول به دلیل برگزاری برخی کالاها به زبان انگلیسی، از متقاضیان خود که رشته های تدریسی به زبان انگلیسی را انتخاب میکنند، آزمون سات میگیرد. نتیجه ی این آزمون علاوه بر دریافت پذیرش در دریافت بورسیه نیز تاثیر گذار است. بیشتر بخوانید: آزمون sat ترکیه

آزمون YOS: این آزمون یکی از راه های قبولی در بسیاری از دانشگاههای ترکیه از جمله دانشگاه مدیپول می‌باشد. این آزمون در خود دانشگاه برگزار نمی‌شود و متقاضی میتواند با کسب نمره ی پنجاه در آزمون یوس دیگر دانشگاه های ترکیه، امکان حضور در دانشگاه مدیپول را نیز به دست بیاورد. بیشتر بخوانید: آزمون یوس

بدون آزمون: دانشجویانی که در دوره ی تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی توانسته باشند معدل بالای پانزده کسب کنند، با در نظر گرفتن برخی دیگر از شرایط تعیین شده توسط دانشگاه، می‌توانند نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنند. البته بسیاری از دانشگاههای خصوصی ترکیه به دلیل عدم دریافت کمک های دولت، از این روش دانشجویان زیادی را جذب می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به پذیرش بدون آزمون با کارشناسان ما با چت در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید.

امکانات دانشگاه مدی پل آنکارا

هنگامی که قرار است در یک دانشگاه خصوصی تحصیل کنیم قطعا انتظار داریم که با امکانات آموزشی و رفاهی مطلوبی نیز مواجه گردیم. دانشگاه مدیپول ترکیه از جمله مواردی است که تا حد زیادی پاسخگوی این نیاز شما خواهد بود. در واقع تمام دانشجویان راه یافته به این دانشگاه قطعا از  امکانات رفاهی، اقامتی، خدماتی و علمی بسیار، بهره مند خواهند شد.

امکانات دانشگاه مدیپل استانبول

از جمله ی این امکانات میتوان به آزمایشگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی، برخورداری از اینترنت رایگان برای همه دانشجویان، خوابگاه‌های مجهز و مجزا، کلوپ های دانشجویی، کتابخانه غنی و پربار، رستوران و غذاخوری‌ها، سالن ها و باشگاه‌های ورزشی متعدد و زمین‌های بازی اشاره کرد.

بررسی خوابگاه دانشگاه مدیپول ترکیه

دسترسی دانشگاه مدیپول

دانشجویان خارجی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور ترکیه را دارند در اولین اقدام نگران مکان اسکان خود هستند. دانشگاه مدی پل نیز با توجه به این مسئله و در پی راه حل آن، اقدام به ایجاد خوابگاه جداگانه جنسیتی با مدیریت قوی و سیستم امنیت بالا کرده است. به همین منظور دانشجویان بین الملل با خیال آسوده راهی ترکیه برای ادامه ی تحصیل میشوند. سیستم مدیریتی خوابگاه به گونه ای است که دانشجو قادر خواهد بود، خوابگاه و اتاق خود را از طریق اتوماسیون خوابگاه ها، از سال قبل رزرو نماید.

خوابگاه ها دارای هزینه هستند و این هزینه بسته به چند تخت بودن اتاق است. مبلغی از شما به عنوان بیعانه دریافت میگردد و مبلغی را در زمان های معین تحت عنوان شهریه خوابگاه پرداخت میشود. یکی از ویژگی های که دانشگاه مدی پل برای دانشجویان خود در نظر گرفته است، پرداخت اقساطی هزینه ی خوابگاه در چندین ماه است. در این میان برای افرادی که شهریه ی خود را به صورت کامل پرداخت نماید پنج درصد تخفیف قائل میشود.

از امکانات خوابگاه های این دانشگاه می توان به تعویض رو تختی ها به صورت دو بار در ماه، وجود لباسشویی و خشکشویی با کسب هزینه مجزا، شست و شوی سرویس های بهداشتی در کنار راهرو و راه پله ها و غیره اشاره کرد.

رنکینگ دانشگاه مدیپول آنکارا

بسیاری از سازمان های معتبر خارجی که وظیفه ی اعطای رنکینگ به دانشگاه ها را دارند، در مرحله های نخست به بررسی کتابخانه ها از نظر حجم مخازن علمی و دسترسی به پایگاه های معتبر دنیا می پردازند و بر همین اساس رتبه بندی می نمایند. دانشگاه مدی پل از نظر کتابخانه بسیار وسیع و متنوع است به گونه ای که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری به دیگر کتابخانه ها نیاز نخواهند داشت.

علاوه بر کتابخانه که به تعداد چهار عدد ایجاد کرده، دانشگاه مدی پل نسبت به ایجاد فضاهای مطالعه نیز تمرکز زیادی داشته است. از موجودی کتابخانه طبق آخرین آمار میتوان به حدود ۴۵۰۰۰ نسخه کتاب چاپی، ۵۱۵۰۰۰ کتاب الکترونیکی، ۴۴۰۰۰ مجله الکترونیکی و ۵۹۰۰۰ مجله چاپی اشاره کرد که برای تمامی رشته ها موجود است.

شهریه دانشگاه مدی پل آنکارا 2023

پرداخت شهریه ی تحصیل دانشجویان در دانشگاه مدی پل میتواند بر حسب دلار یا لیر محاسبه و پرداخت گردد. هم پرداخت توسط بانک و ارائه ی فیش بانکی مقدور است و هم میتوان به صورت حضوری در صندوق دانشجویی دانشگاه پرداخت کرد. برای دریافت بورسیه یا پرداخت شهریه ی کمتر، لازم است یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شایستگی دانشجو را تایید نماید. همانند تمام دانشگاه های دنیا، شهریه در این دانشگاه نیز به دو دسته ی شهریه ی ثابت و متغیر طبقه بندی شده است. شهریه ی متغیر بسته به نوع رشته، زبان آموزشی و مقطع تحصیلی تعیین می‌گردد ‌

آیا دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت است؟

اولین شرط برای پذیرش در دانشگاه مدی پل فارغ التحصیلی دوره ی دبیرستان یا ارائه ی معادل آن است. در واقع پیشینه ی تحصیلی شما به وسیله ی کمیته ی مسئول پذیرش مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در کنار شرایط شخصی و میزان استعدادتان مورد ارزیابی قرار میگیرد. در این ارزیابی وضعیت تابعیت یا کشور مبدأ تاثیری ندارد. برای انجام این مرحله می بایست کلیه ی مدارکتان را از جمله فرم درخواست، مدارک تحصیلی، نمره آزمون و غیره را به دانشگاه ارائه دهید.

آیا دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید ایران است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت بله این دانشگاه رنکیگ بالایی دارد و مورد تایید وزرارت بهداشت قرار دارد.

شهریه دانشگاه مدیپول استانبول 2023

پیش شرط دانشگاه برای ارائه ی پذیرش به متقاضی، تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی است که با ارائه ی مدرک تومر، تافل یا آیلتس قابل اثبات می‌باشد. چنانچه داوطلب گواهینامه های زبان را در اختیار نداشته باشد باید قبل یا در زمان ثبت نام، در آزمون مهارت شرکت کند. اگر نمره ی شما قابل قبول نباشد می بایست حداقل دو ترم در یک طرح فشرده در کلاسهای آموزشی زبان شرکت نمایند.

نکته: دانشجویانی که دوره های تحصیلی قبل خود را در کشورهای انگلیسی زبان گذرانده اند، نیاز به ارائه ی مدرک زبان یا شرکت در کلاسهای آموزش زبان ندارند.

شهریه دانشگاه مدیپول استانبول

سخن آخر

دانشگاه مدی پل از جمله موارد بسیار معتبری می‌باشد که چند سالی است به عنوان یک موسسه آموزش عالی مشغول فعالیت شده است. سابقه ی درخشان در کنار امکانات فوق العاده، نیروی آموزشی فعال و‌ معتبر، کیفیت بالای آموزشی و به روز بودن تجهیزات این دانشگاه سبب شده است که در رتبه بندی ملی و جهانی جایگاه خوبی داشته باشد. دانشجویان خارجی می‌توانند برای کاهش هزینه ها اقدام به دریافت بورسیه و تخفیف نمایند که نتایج آزمون بورسیه در وب سایت رسمی دانشگاه اعلام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران متخصص مجموعه مشورت نمایید. امیدواریم مطالب این مقاله مورد توجه شما واقع شده باشد.

Rate this post

4 پاسخ

  1. سلام، ممنون از اطلاعات جامع شما.
    دندانپزشکی ترکی- انگلیسی سال اول و دوم کاملا انگلیسی تدریس میشن و بقیه دروس ترمی هستند یا نه دروس در همه سال ها به هر دو زبان هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *