دانشگاه آجی بادام (آجی بادم)

پذیرش دانشگاه آجی بادام

دانشگاه آجی بادام یا دانشگاه آجی بادم یکی از دانشگاههای خصوصی شهر استانبول است که به خاطر ارائه ی بسیاری از رشته های پزشکی در میان دانشجویان داخلی و خارجی به شهرت فراوان رسیده است.

علاوه بر این می توان در این دانشگاه شاهد سطح بالایی از آموزش، کیفیت فوق العاده امکانات و شهریه های بسیار مناسب بود. اگر شما هم در نظر دارید که قبل از انتخاب میان دانشگاه های مطرح ترکیه اطلاعات کاملی کسب کنید، برای دریافت اطلاعات دانشگاه آجی بادام با ما همراه باشید.

اگه فرصت مطالعه ندارید پادکست زیر را گوش بدید

جدول اطلاعات دانشگاه آجی بادام

توضیحاتعنوان
Acibadem Universityنام دانشگاه به زبان انگلیسی
Acıbadem Üniversitesiنام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه آجی بادامنام دانشگاه به زبان فارسی
۲۰۰۷ _ استانبولسال و محل تاسیس
خصوصینوع دانشگاه
 پیشرفت در بهداشت، سلامت و زندگی اجتماعیشعار
ترکی انگلیسیزبان آموزشی
آتاشهیر مجاور دانشگاهپردیس
https://www.acibadem.edu.tr/enوب سایت رسمی

چرا دانشگاه آجی بادام ترکیه

شاید ارائه ی لقب یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برازنده ی دانشگاه آجی بادام استانبول باشد. این دانشگاه در منطقه ی آسیایی شهر استانبول واقع شده و از نظر موقعیت جغرافیایی در سطح مطلوب و زیبایی قرار دارد. دانشگاه آجی بادام از پیمان اراسموس پیروی کرده و سالانه با بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی تبادلات دانشجویی انجام میدهد. از نظر کادر علمی و فرهیخته در سطح اروپا و حتی دانشگاه های مطرح آمریکا بسیار پیشرو است. اگر به دنبال دانشگاه خوب در استانبول ترکیه هستید به جز این دانشگاه، دانشگاه آیدین ترکیه نیز می تواند گزینه خوبی برای انتخاب شما باشد.

رتبه بندی دانشگاه آجی بادام ترکیه

دانشگاه خصوصی آجی بادام در سالهای اخیر توانسته به مرتبه های درخشانی در سطح جهانی دست یابد. رتبه ی این دانشگاه از نظر تی اچ آی مثبت ۱۰۰۱ است. از نظر رتبه بندی داخلی، ۱۱۸ و از نظر جهانی دارای رتبه ی ۲۸۹۴ است. طبق بررسی سازمان مربوطه دانشگاه آجی بادام رتبه ی ۴۰۱ آسیایی ،۳۶ پزشکی و نهم در میان دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه دارد. برترین دانشگاه های ترکیه را در این مقاله کلیک کنید و ببینید.

رنکینگ دانشگاه آجی بادم

در میان دانشگاه های جهان که سال تاسیس زیر بیست سال دارند و اصطلاحا دانشگاه جوان محسوب میشوند، توانسته رتبه ای بین ۳۵۱ تا۴۰۰ را کسب کرده و در رتبه بندی uniRank به مقام ۵۶۶۷ جهان دست یابد.

دانشکده های دانشگاه آجی بادام ترکیه

این دانشگاه دارای پنج دانشکده ی معروف و معتبر است:

دانشکده پزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم بهداشت و سلامت

دانشکده علوم پایه و ادبیات

دانشکده مهندسی

شرایط پذیرش دانشگاه آجی بادام

این دانشگاه برای پذیرش دانشجو، آزمونهای ورودی ترتیب داده است که با قبولی در آنها، میتوان حکم ورود پیدا کنید. این آزمونها شامل آزمون YOS و SIT است. البته شرایط ورود بدون آزمون نیز در این دانشگاه میسر می‌باشد.

از نظر مدارک نیز می بایست طبق سایت رسمی دانشگاه عمل نمایید. اما از نظر کلی موارد زیر را میتوان نام برد:

فرم ثبت نام و درخواست پذیرش دانشگاه

ریز نمرات دیپلم و سالهای دبیرستان

اسکن از پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار تعیین شده

توافق نامه ی تحصیلی

گواهی تعیین سطح در زبان ترکی یا انگلیسی

معرفی نامه

تعداد عکس جدید از متقاضی

رزومه و سوابق پژوهشی متقاضی

شهریه دانشگاه آجی بادام استانبول

همان گونه که ذکر شد دانشگاه آجی بادام یک دانشگاه خصوصی است پس طبیعتاً برای تحصیل در آن باید شهریه پرداخت نمایید. اما این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه مانند بسیاری از کشورهای هم رده ی اروپایی خود، دارای شهریه های گران نیستند. نکته ی دیگر این که اغلب شهریه ی دانشگاه در ترکیه بسته به چند عامل تعیین میگردد. به عنوان نمونه می توان از موقعیت علمی دانشگاه، رشته ی تحصیلی، زبان آموزشی و موارد دیگر نام برد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شهریه دانشگاه آجی بادام با کارشناسان متخصص یوس مگ در امور دانشگاه های ترکیه در ارتباط باشید.

در کنار هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی در ترکیه نیز بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند.

رشته های تحصیلی دانشگاه آجی بادام

طبیعتاً این دانشگاه، رشته های زیادی را در زیر مجموعه ی خود پوشش میدهد. دانشگاه آجی بادام دارای پنج دانشکده وسیع و مجهز، دو آموزشکده ی فنی و حرفه ای، سه انستیتوی حرفه ای و تعدادی مرکزهای علمی و پژوهشی می‌باشد. از جمله رشته های آموزشی در این دانشگاه میتوان به مواردی چون پزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، علوم اجتماعی،  مهندسی های مختلف مانند عمران، روانشناسی، معماری، ادبیات، مترجمی و غیره اشاره کرد.

شاید برای شما هم سوال باشد بعد از پایان تحصیلات در دانشگاه شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان چطور است؟ برای یافتن پاسخ این سوال روی آن کلیک کنید و مطالعه کنید

امکانات دانشگاه آجی بادام ترکیه

شایان ذکر است که این دانشگاه جزو برترین موارد در زمینه ی تدریس پزشکی محسوب میگردد. از جمله وجود حوزه ی شبیه سازی بالینی، حوزه ی جراحی، رباتیک، مرکز پیشرفته ی آندوسکوپی، دارا بودن گواهی نامه CAE و بسیاری موارد دیگر باعث شده تا این دانشگاه در سطح بین الملل نیز بسیار مطرح باشد.

برای تحصیل در دانشگاه ترکیه و کار در این کشور نیاز است تا مدرک زبان ترکی استانبولی را دریافت کنید. روی آن کلیک کنید و بیشتر بدانید.

از جمله دیگر امکانات دانشگاه آجی بادام میتوان موارد زیر را نام برد:

  • کتابخانه: تمام رشته های تحصیلی در این دانشگاه می‌توانند کتب ارزشمند و معروف مربوط به خود را در کتابخانه ی غنی این مجموعه بیابند.ظ

حدود بیست هزار جلد کتاب چاپی در کنار ۳۷۰۰۰ مجله الکترونیکی، ۱۱۳۳۰ ای بوک، ۲۵ پایگاه داده، چهارده اتاق مطالعه با ظرفیت ۳۲۰ صندلی قطعا جوابگوی هر نیاز علمی دانشجویان خواهد بود.

  • وجود سالنهای غذاخوری و صرف نوشیدنی مانند رستوران، کافه تریا و بوفه
  • باشگاه، سالن و زمینهای بازی برای انواع مختلف رشته های ورزشی
  • خوابگاه دانشجویی: با مشاهده ی تصاویر خوابگاه های دانشگاه آجی بادام قطعا نظرتان جلب کیفیت تجهیزات و امکانات آن خواهد شد. با توجه به محیط امن و نزدیکی به دانشگاه قطعا ایده آل هر دانشجویی خواهد بود.
  • دارا بودن مراکز فوق تخصصی پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، اتاق‌های تشریح و جراحی و غیره
  • وجود بخش های آماده سازی دانشجویان علاقه مند به مسابقات کشوری در رشته های مختلف ورزشی

افتخارات کسب شده توسط دانشگاه آجی بادام

۱- جایزه مدال طلای آکادمی جراحی مغز و اعصاب اروپا و آسیا

۲- جایزه EFLM ABOTT از فدراسیون پزشکی آزمایشگاهی اروپا ( EFLM فدراسیون شیمی بالینی و پزشکی آزمایشگاهی اروپا)

۳- جایزه بهترین در نمایش نشان دادن Runner Up  در بین پنجاه تیم بین المللی در مسابقه بازیهای جدی و محیط های مجازی سال ۲۰۱۹ که تحت IMSH برگزار می شود.

۴-  جایزه اول بین المللی سمپوزیوم میکروباکتریوم

۵-  پشتیبانی کمک هزینه ده هزار یورو به کنگره اتحادیه اروپا برای بیهوشی، قلب و عروق  EACTA در سال ۲۰۱۹

۶-  جوایز آثار تالیفی و ترجمه شده در آکادمی علوم ترکیه TÜBA در سال ۲۰۱۳

۷- جایزه اول در گروه دهان و دندان در یازدهمین کنگره بین المللی جراحی و اتاق عمل ترکیه سال ۲۰۱۹

۸- برنده جایزه اول محقق جوان در کمیته علمی  که با مشارکت بین المللی  کنگره زیست شناسی پزشکی و ژنتیک در سال ۲۰۱۹ برگزار شد.

سخن آخر

قطعا تعداد دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر در ترکیه کم نیست اما مهم انتخاب موردی است که علاوه بر هزینه های نرمال، تنوع رشته و امکانات مفید، از سطح اعتبار جهانی نیز برخوردار باشد. دانشگاه آجی بادام ترکیه از جمله ی این دانشگاه هاست. حتما برای بررسی اطلاعات بیشتر از مشاوران مجموعه ی ما درخواست راهنمایی نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *