دانشگاه اطلس استانبول

پذیرش دانشگاه اطلس استانبول

از جمله دانشگاه های تازه تاسیس ترکیه که در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است، دانشگاه اطلس می‌باشد. با دارا بودن رشته های پرطرفدار مانند پزشکی، داروسازی، مهندسی و دندان پزشکی توانسته مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی قرار بگیرد. شاید برایتان جالب باشد، دلیل نامگذاری این دانشگاه نیز بر طبق رأی گیری از بین متقاضیان ورود به دانشگاه بوده است. شاید به نظر کم اهمیت باشد اما این حرکت دانشگاه نشان از احترامی است که برای دانشجویان خود قائل می‌باشد. اگر شما هم تمایل دارید در دانشگاه اطلس ترکیه ادامه ی تحصیل دهید، برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه اطلس استانبول

این دانشگاه خصوصی در شهر بزرگ استانبول و فاصله نزدیکی با مرکز شهر دارد.

دانشگاه اطلس استانبول دارای کادر علمی و آموزشی با تجربه ای بوده و آموزشهای آکادمیک سطح بالایی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. آموزش با کیفیت هدف اصلی این دانشگاه بوده و آن را مهم ترین و متداول ترین عامل توسعه کشور ها می داند. زبان آموزش در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در سایت یوسمگ در ارتباط باشید.

دانشگاه اطلس دارای ۵ دانشکده اصلی و ۷ مدارس فنی حرف ای می باشد و تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود

 

توضیحات عنوان
Atlas university نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Atlas Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه اطلس نام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصی وضعیت
استانبول موقعیت
ترکی – انگلیسی زبان آموزشی
www.atlas.edu.tr وب سایت رسمی

رنکینگ دانشگاه اطلس ترکیه

هر ساله دانشگاه های سراسر دنیا با بررسی عوامل و امکانات مختلف به وسیله ی سایت های مربوطه مورد ارزیابی قرار می گیرند. با توجه به این که دانشگاه اطلس تازه تاسیس است و امکانات فوق العاده ای ارائه داده، اما بهترین رنکینگ آن متعلق به داخل ترکیه می‌باشد و هنوز در سطح دنیا به موقعیت چشمگیری دست پیدا نکرده است.

بیشتر بخوانید: بیمه دانشجویی ترکیه

این دانشگاه خصوصی از نظر فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی توانسته پیشرفتهای فراوانی از خود نشان دهد، کادری که دانشگاه اطلس در اختیار گرفته است از سطح علمی بالایی برخوردارند، امکانات رفاهی و تجهیزات مدرن نیز از دیگر امتیازات این دانشگاه می‌باشد که رنکینگ آن را در سطح ملی بسیار بالا برده است.

بیشتر بخوانید: دانشگاه های برتر خصوصی ترکه بعد از دانشگاه اطلس و دانشگاه آیدین دانشگاه های زیر هستند:

دانشگاه اوکان استانبول، دانشگاه گالاتا، دانشگاه نیشانتاشی، دانشگاه آجی بادام، دانشگاه اوستیم

همان طور که گفته  دانشگاه اطلس یکی از دانشگاه های خصوصی تازه تاسیس کشور ترکیه می باشد اما با این حال این دانشگاه خصوصی توانسته، به دلیل امکانات و زیر ساخت های مناسب خود، رتبه خود را روز به روز ارتقا دهد. این دانشگاه دارای رتبه ۴۹۰۰ در میان برترین دانشگاه های قاره ای و  رتبه ملی دانشگاه اطلس ۲۰۵ و رتبه جهانی آن ۲۰۹۹۶ می‌باشد.  در میان برترین دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. اگر به دنبال دانشگاه خوب در استانبول هستید پیشنهاد می کنیم که از مقاله دانشگاه آیدین استانبول را حتما مطالعه کنید.

بدون شک در آینده ی نه چندان دور شاهد ارتقای چشم گیر رنکینگ این دانشگاه در سطح ملی و جهانی خواهیم بود.

شرایط پذیرش دانشگاه اطلس استانبول

همانند دیگر دانشگاه های کشور ترکیه، برای ثبت نام در دانشگاه اطلس نیز باید وارد سایت رسمی آن شده و فرم پذیرش را کامل پر نمایید. بعد از آن متناسب با رشته و مقطع تحصیلیتان باید مدارک لازم را تهیه و آپلود کنید.

مدارک اخذ پذیرش دانشگاه اطلس ترکیه

از جمله مدارک اصلی برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه اطلس ترکیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده

-مدرک تحصیلی دیپلم، دبیرستان و مقاطع تحصیلی دانشگاهی قبل به همراه ریز نمرات ترجمه شده

-مدرک تعیین سطح زبان ترکی یا انگلیسی

-چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی

-انگیزه نامه و توصیه نامه

-برگه ی بانک برای نشان دادن میزان تمکن مالی

کمیته ی پذیرش دانشجویی دانشگاه پس از بررسی فرم و مدارک ارسالی، داوطلبانی که واجد شرایط دریافت اپلای دانشگاه باشند را انتخاب کرده و از طریق ارسال ایمیل اطلاع خواهد داد.

شما به همراه برگه ی تایید و ویزای تحصیلی دریافت شده از سفارت ترکیه در ایران میتوانید برای انجام مراحل بعدی ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه نمایید. برای انجام امور پذیرش و دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی ترکیه با مشاوران ما در ارتباط باشید. در ضمن پرداخت شهریه ی اولیه متناسب با رشته ی انتخابیتان برای پیشبرد فرایند ثبت نام الزامی می‌باشد.

شهریه دانشگاه اطلس ترکیه

همان گونه که پیش تر ذکر کردیم، دانشگاه اطلس یک دانشگاه خصوصی در کشور ترکیه است. بر خلاف دانشگاه های دولتی، از دانشجویان مبلغی تحت عنوان شهریه دریافت می گردد. این شهریه با توجه به امکانات و سطح دانشگاه متفاوت است. خبر خوب این که با مقایسه ی دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه نسبت به دانشگاه های هم سطح در سایر کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیده اند که امکانات و سطح علمی یکسان را در ترکیه میتوان با شهریه ی کمتری به دست آورد.

بیشتر بدانید: هزینه زندگی در ترکیه

بیشتر بدانید: هزینه تحصیل در ترکیه

با توجه به رشته موردنظر شما مقدار شهریه سالیانه متفاوت است و لیست شهریه های این دانشگاه ها را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید، برای دریافت بورسیه های شگفت انگیز با کارشناسان توران آکادمی تماس بگیرید.

 

رشته زبان شهریه (سالانه) مدت تحصیل
پزشکی ترکی 11/600 دلار 6 سال
پزشکی انگلیسی 25/000 دلار 6 سال
دندانپزشکی ترکی 20/000 دلار 5 سال
دندانپزشکی انگلیسی 12/600 دلار 4 سال
فیزیوتراپی ترکی 8/500 دلار 4 سال
پرستاری انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
مامایی ترکی 7/500 دلار 4 سال
روانشناسی ترکی 7/500 دلار 4 سال
روانشناسی انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
تغذیه ترکی 7/500 دلار 4 سال
طراحی داخلی ترکی 7/500 دلار 4 سال
کامپیوتر ترکی 7/500 دلار 4 سال
کامپیوتر انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
مدیریت انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
پروتز دندان ترکی 5/000 دلار 2 سال
ژنتیک مولکولی انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
گفتار درمانی ترکی 7/500 دلار 4 سال
گفتار درمانی انگلیسی 7/500 دلار 4 سال
بیهوشی ترکی 5/000 دلار 2 سال
ارگوتراپی ترکی 7/500 دلار 2 سال
سلامت دهان ترکی 5/000 دلار 2 سال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در دانشگاه اطلس استانبول، دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه و هم چنین آشنایی با تحصیل در سایر دانشگاه های کشور ترکیه، کافی است با مشاوران و کارشناسان یوس مگ تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی ترکیه استفاده کنید. یوس مگ پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل می باشد.

با این که مدرک تحصیلی شما نیز در سطح اروپا و حتی کل دنیا از اعتبار لازم برخوردار خواهد بود. دانشگاه اطلس برای کمک به دانشجویان خود سعی کرده است تخفیفات و بورسیه های مختلفی اعطا کند.

دریافت این تخفیفات و بورسیه ها بنا به شرایط مختلفی است که برای اطلاع بیشتر میتوانید با مشاوران مجموعه ما گفت و گو نمایید.

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه اطلس ترکیه

این دانشگاه دارای پنج دانشکده است که رشته های مختلف را پوشش می‌دهند. با توجه به این که این دانشگاه به تازگی تاسیس شده است، از نظر تنوع رشته به حد بالایی نیست. اما همین تعداد محدود نیز از جمله رشته های تاپ و پرطرفدار میباشد.

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم سلامت، دانشکده علوم طبیعی و مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی و انسانی می‌باشد.

بیشتر بدانید: مهاجرت پزشکان به ترکیه

از جمله رشته های تحصیلی دانشگاه اطلس ترکیه نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پزشکی, دندانپزشکی، علوم  تغذیه، گفتار درمانی، مامایی، ارگوتراپی، پرستاری، مهندسی کامپیوتر، مترجمی

روانشناسی، فیزیوتراپی، خدمات اتاق عمل، تصویربرداری پزشکی، چشم پزشکی و غیره

بیشتر بدانید: دندانپزشکی در ترکیه

رنکینگ دانشگاه اطلس

از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اطلس می توان به رشته هایی چون پزشکی، دندانپزشکی،پرستاری، علوم تغذیه، گفتار درمانی، مامایی، ارگوتراپی، مهندسی کامپیوتر، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی، روانشناسی و … اشاره کرد.

دانشکده ها

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

 

مدارس فنی و حرفه ای

 • مدرسه چشم پزشکی
 • مدرسه سلامت دهان و دندان
 • مدرسه تکنولوژی دندان مصنوعی
 • مدرسه خدمات اتاق عمل
 • مدرسه تصویر برداری پزشکی
 • مدرسه فیزیوتراپی
 • مدرسه استریل کردن و گند زدایی

 

مدارس فنی و حرفه ای

 • مدرسه چشم پزشکی
 • مدرسه سلامت دهان و دندان
 • مدرسه تکنولوژی دندان مصنوعی
 • مدرسه خدمات اتاق عمل
 • مدرسه تصویر برداری پزشکی
 • مدرسه فیزیوتراپی
 • مدرسه استریل کردن و گند زدایی

 

مزایای تحصیل در دانشگاه اطلس

 • تحصیل در دانشگاهی که دارای زیر ساخت های ایمن و کارآمدی است.
 • این دانشگاه تحقیقات علمی، اطلاعات و نوآوری ها را به خدمات واقعی و محصولات با کیفیت انتقال می دهد.
 • این دانشگاه دانشجویان خود را تنها به تحصیلات آکادمیک محدود نمی کند و امکان ارتقای مهارت های شخصی آن ها را در یک محیط سالم را به وجود می آورد. از جمله این موارد می توان به فعالیت های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان خود اشاره کرد.
 • دانشگاه اطلس از تمامی مطالعات و طرح های تحقیقاتی دانشجویان خود حمایت و پشتیبانی می کند.

 

نحوه پذیرش و تحصیل در دانشگاه اطلس ترکیه

دانشجویان جهت پذیرش در دانشگاه اطلس می بایست مدارک مورد نیاز را که در وب سایت رسمی دانشگاه اعلام شده است به دانشگاه ارائه دهند. امکان ارسال مدارک به صورت سیستمی و آنلاین به واحد امور دانشجویان بین الملل نیز وجود دارد. هر مقطع تحصیلی نیازمند ارائه مدارک مشخصی می باشد اما به طور کلی می توان گفت مدارک زیر برای ثبت نام در تمامی مقاطع یکسان است:

 • کارت شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس بیومتریک
 • مدرک دیپلم معتبر ( ترجمه شده به زبان ترکی با مهر نوتر )
 • ریز نمرات (ترجمه شده به زبان ترکی با مهر نوتر )

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی دانشگاه اطلس به آدرس www.atlas.edu.tr مراجعه نمایید.

پس از آنکه فرم درخواست پذیرش را در قسمت International پر کردید، فرم شما توسط کمیته پذیرش دانشجویان بین المللی بررسی می شود. در صورتی که شرایط اپلای شدن را داشته باشید، یک دعوت نامه تحصیلی برایتان ارسال خواهد شد. با استفاده از این دعوت نامه می توانید به دانشگاه مراجعه و برای مراحل دیگر ثبت نام، اقدام کنید. هم چنین می بایست بسته به نوع رشته ی انتخابی تان، مبلغ  شهریه ی مشخص شده را به حساب دانشگاه واریز کنید.

یوس مگ مفتخر است تا برای مهاجران ایرانی و افغان پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه بگیرد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه اطلس برای برخی از دانشجویان واجد شرایط شرایط دریافت بورس تحصیلی را فراهم کرده است. جهت آشنایی بیشتر با نحوه دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه با مدرک دیپلم و در سایر مقاطع تحصیلی، با کارشناسان و مشاوران یوس مگ در ارتباط باشید. یوس مگ از ابتدای تحصیل شما، مشاور و همراه همیشگی تان خواهد بود.

برای مشاهده و اطلاع از  شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه کلیک کنید.

امکانات دانشگاه اطلس استانبول

از آن جایی که این دانشگاه تازه فعالیت خود را آغاز کرده، سعی شده تا از تجهیزات نوین و امکانات پیشرفته برای دانشجویان خود استفاده گردد. وجود دو بیمارستان پزشکی و دندانپزشکی وسیع با امکانات کامل که تجربه ای برابر با دو دهه دارند، سبب شده تا دانشجویان این رشته ها بتوانند دوران آموزش و کارآموزی خود را در بهترین شرایط بگذرانند.

بیشتر بخوانید: تجربه مهاجرت به ترکیه

از دیگر امکانات این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتابخانه ی دو هزار و پانصد متری که از مخزنی غنی و متناسب با تمام رشته های تحصیلی برخوردار است.
 • کارگاه های تخصصی که برای هر رشته به صورت مجزا تهیه شده اند.
 • سی و هشت آزمایشگاه با تجهیزات نوین و به روز
 • کلاسهای فوق العاده تمیز با امکانات آموزشی کامل
 • محوطه ی وسیع با زیبا سازی های طبیعی و معماری
 • سالن غذاخوری و کافه تریا
 • سالن های سرپوشیده و زمینهای مخصوص بازی و ورزش
 • وجود ابزار کامل ورزشی و تناسب اندام
 • خوابگاه دانشجویی مجزا و مجهز
 • مرکز دندانپزشکی تحقیقاتی و کاربردی
 • مجهز به تکنیک های کافی و مدرن
 • ۱۹  اتاق عمل
 • ۲۰ آزمایشگاه مدرن
 • کتابخانه بزرگ و مجهز
 • ۶۰۰ اتاق ترجمه
 • سالن های ورزشی و باشگاه ها
 • کارگاه های تخصصی برای هر رشته
 • مراکز تفریحی و بازی در داخل دانشگاه
 • کلاس های تازه تاسیس و مجهز برای تمامی رشته ها
 • کافه ها و سالن های غذاخوری متعدد
 • سینما های تابستانی
 • تراس های رو به جنگل و محوطه باز بزرگ
 • و …

بیشتر بدانید: استانبول کارت

بیمارستان های دانشگاه اطلس استانبول

بیمارستان دانشکده پزشکی

 • دارای یک ساختمان مدرن مجهز به جدید ترین تجهیزات
 • ۱۹ اتاق عمل
 • یک اتاق جلسات با ظرفیت ۲۵۰ نفر
 • ۱۰ کلاس
 • بالاترین کیفیت خدمات بهداشتی

 

بیمارستان دانشکده دندانپزشکی

 • دارای آزمایشگاه های دندانپزشکی
 • آزمایشگاه های شبیه سازی و کلینیک هایی با مساحت ۲ هزار متر مربع
 • ارائه خدمات بهداشتی با استفاده از مواد با کیفیت بالا
 • ارائه دهنده روش های مدرن و پیشرفته درمانی کاربردی و زیبایی
 • ارائه دستگاه ها و روش های درمانی خوب

 

آزمایشگاه های دانشگاه اطلس استانبول

آزمایشگاه های نوآوری

 • تمرکز بر روی اطلاعات و هوش مصنوعی
 • تهیه تجهیزات مورد نیاز برای پروژه های خلاقانه
 • دارای جدید ترین رایانه ها، چاپگر های سه بعدی و تجهیزات نمونه سازی
 • پروژه های نوپا و محصولات خلاقانه
 • اختراعات مدرن

 

آزمایشگاه های ایکس

 • آزمایشگاه های علوم اجتماعی
 • تمرینات آموزشی برای دانشجویان گروه روانشناسی
 • ایجاد نگرش های مختلف برای اندیشه و هنر
 • تلفیق تجربیات دانشگاه ها، متخصصان، هنرمندان در سمینار ها و کارگاه ها

سخن آخر

دانشگاه اطلس یک دانشگاه تازه تاسیس و در عین حال دارای فضایی آکادمیک است. در مدت زمان کوتاهی توانسته در زمینه های پزشکی و حوزه های مربوط به آن پیشرفت های چشمگیری از خود نشان دهد. برای دانستن شرایط تخفیفی و بورسیه های فوق العاده ی این دانشگاه علاوه بر سایت دانشگاه میتوانید به مشاوران ما نیز رجوع نمایید. امیدوارم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم برای دستیابی به هدف تحصیل در دانشگاه اطلس ترکیه مثمر ثمر واقع گردد.

Rate this post

3 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  ممنون از لطف شما
  خبر خوب اینکه بله دانشگاه آیدین مورد تایید وزارت بهداشت شده و به زودی در لیست جدید به طور رسمی اعلام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *