دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

در کشور ترکیه دانشگاههای دولتی و خصوصی فراوانی وجود دارند که در سطح جهانی از اعتبار زیادی برخوردارند. از میان آنها می توان به دانشگاه ینی یوزییل ترکیه اشاره کرد. این دانشگاه خصوصی ترکیه در سال ۲۰۰۹ میلادی در شهر استانبول تاسیس شد. با توجه به سابقه ی کم در این مدت کوتاه توانسته به دسته بندی برترین دانشگاه های ترکیه بپیوندد و سالانه دانشجویان داخلی و بین المللی فراوانی را به سوی خود جذب نماید.  اگر شما هم میخواهید در این دانشگاه ادامه ی تحصیل نمایید برای آشنایی بیشتر با ما در یوس مگ همراه باشید.

توضیحاتعنوان
نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Yeni Yüzyıl Universityنام دانشگاه به زبان ترکی
ینی یوزییل ترکیهنام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصینوع دانشگاه
قسمت اروپایی شهر استانبولموقعیت
۱۰تعداد دانشکده
۵تعداد پردیس
۱۲۹رتبه ملی
۶۴۱۹رتبه جهانی
https://www.yeniyuzyil.edu.tr/وب سایت رسمی دانشگاه

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید پیشنهاد می کنیم فایل صوتی زیر را پلی کنید.

اطلاعات دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشگاه ینی یوزییل ترکیه همانگونه که ذکر شد در نوزده فوریه سال ۲۰۰۹ میلادی توسط توسط Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı در شهر زیبای استانبول پا به صحنه ی آموزش عالی این کشور نهاد. از جمله مکانهای آموزشی این دانشگاه می توان به ده دانشکده، پنج پردیس، سه موسسه ی آموزشی، دو دانشکده تحصیلات تکمیلی و چندین آزمایشگاه اشاره کرد.

از ویژگی های مهم این دانشگاه می توان از عضویت آن در برنامه ی تبادل دانشجو با چهل و شش کشور اروپایی نام برد. علاوه بر این ارائه ی بیش از ۲۳ رشته ی تخصصی در زمینه ی پزشکی از جمله موارد بسیار مهم برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی تلقی می‌گردد.

حتما بخوانید: دانشگاه باهچه شهیر استانبول

رنکینگ دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

اگر در لیست دانشگاههای معتبر کشور ترکیه جستجو کنید قطعا نام دانشگاه ینی یوزییل را مشاهده خواهید کرد. این دانشگاه با توجه به پیش زمینه های موفقی که در آموزش و پژوهش دارد، توانسته در موارد مختلفی مورد اعتبار سنجی قرار بگیرد. در ادامه به برخی از این رتبه ها اشاره خواهیم کرد.

دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

 • رتبه ملی ۱۵۰ و رتبه جهانی ۷۰۵۳ در قسمت اعتبار سنجی UNIRANK
 • رتبه جهانی ۷۶۲۸ ، رتبه آسیایی ۲۸۱۵ و رتبه ملی ۱۵۰ در قسمت اعتبار سنجی EDURANK

علاوه بر این دانشگاه ینی یوزییل توانسته در زمینه های جراحی پلاستیک رتبه ۱۰۱۲، جراحی رتبه ۱۵۸۲ و پزشکی رتبه ۳۶۹۶ کسب نماید. در ضمن در رشته هایی مانند ژنتیک، ارتودنسی، هنر و طراحی، آناتومی و فیزیولوژی، فیزیوتراپی و روانشناسی نیز شاهد رتبه های برتری از این دانشگاه هستیم.

حتما بخوانید: دانشگاه آتیلیم ترکیه

تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

این دانشگاه در سه مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجو مینماید. زبان آموزشی علاوه بر ترکی، در برخی رشته ها و مقاطع انگلیسی است. در واقع به جز سه گروه تحصیلی با عناوین زبان و ادبیات انگلیسی، بخش رژیم غذایی در دانشکده علوم بهداشت و ترجمه انگلیسی در دانشگاه علوم و  ادبیات که زبان تدریس آنها فقط انگلیسی است، در سایر بخشها، بین زبان ترکی و انگلیسی اختیار وجود دارد. بدین ترتیب دانشجویان برای تحصیل به زبان ترکی یا انگلیسی باید مدارک مهارت در هر یک را ارائه کنند و در آزمون این زمینه شرکت نمایند.

فعالیت دانشگاه ینی یوزییل ترکیه در بخش روابط بین الملل

دانشگاه ینی یوزیل ترکیه در ابتدای سالهای تاسیس توانست منشور اراسموس را دریافت کند. بر این اساس دانشجویان این دانشگاه می توانند در مدتی که تحصیل می کنند یک یا دو ترم خود را در یکی از دانشگاههای معتبر، چهل و شش کشور اروپایی سپری کند. در واقع این برنامه به تبادل دانشجو شناخته میشود که از امتیازات یک دانشگاه معتبر جهانی شناخته می گردد.

دانشکده های دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشکده پزشکی دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشکده داروسازی

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد

دانشکده ارتباطات

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده مهندسی دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

دانشکده علوم و ادبیات

پردیس های دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

 • پردیس اصلی و مرکزی دکتر آزمی افلواغلو Azmi Ofluoğlu واقع در زیتون بورنی: در این پردیس قسمت‌های مهم آموزش و پرورش برگزار میگردد. علاوه بر این محل قرار گیری دفاتر مدیریت در این پردیس است. به دو قسمت ساختمان اصلی با هفت طبقه با حدود سی و هشت هزار متر مربع مساحت و ساختمان پیوست با حدود ده طبقه در بیست هزار متر مربع مساحت تقسیم شده است. این دو ساختمان در پردیس ازمی افلواغلو هر دو دارای اتاق های مدیریت و مدرسین، کلاسهای درسی و آموزشی، آزمایشگاه، اتاق کامپیوتر و رسانه، کتابخانه، سالنهای کنفرانس، کافه و رستوران است.
 • پردیس شیریت اولو که در شیرینولر ، استانبول قرار گرفته است
 • پردیس بی اوغلی یا دندان پزشکی  که در هشت طبقه برای آموزش موارد مربوط به بخش بهداشت دندان تاسیس شده است. از موارد موجود در این پردیس، واحدهای آکادمیک و اداری، کلاس های درس، هشت کلینیک با شصت واحد دندانپزشکی، آزمایشگاه، امکانات استریلیزاسیون مرکزی، اتاق عمل، اورژانس و مناطق جراحی محلی برای اعمال جراحی کوچک، اتاق کنفرانس، کتابخانه، کافه تریا و سالن غذاخوری هستند که در فضایی حدود ۳۸۰۰ متر مربع واقع شده اند.
 • پردیس میدان تکسیم  ( دانشکده هنر های زیبا )
 •   پردیس Cevizlibağ که در آن دو آزمایشگاه علوم تحت عناوین علوم زندگی و فناوری، علوم پزشکی قانونی وجود دارد که  محل برگزاری بسیاری از پروژه های پزشکی، بیولوژیکی مولکولی و ژنتیک، مهندسی پزشکی، پزشکی تغذیه، داروسازی و ژنتیک می‌باشد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

 • پایه تحصیلی هنر و علوم انسانی با زیر مجموعه های، هنرهای کاربردی، کلاسیک، طراحی، آموزش و پرورش، هنرهای زیبا، تاریخ، ادبیات، مطالعات موزه، هنرهای نمایشی، فلسفه، دین و کلام، هنرهای تجسمی، و غیره
 • پایه تحصیلی تجارت و علوم اجتماعی با زیر مجموعه های، حسابداری و امور مالی، مردم شناسی و باستان شناسی، تجارت، مدیریت، ارتباطات و مطالعات رسانه ای، مطالعات توسعه، علم اقتصاد، جغرافیا، وکالت، کتابخانه و علوم اطلاعات، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مطالعات سیاسی و بین المللی، سیاست اجتماعی، مدیریت عمومی، کار اجتماعی، جامعه شناسی، روان شناسی، گردشگری و مهمان نوازی و غیره
 • پایه زبان و فرهنگی با زیر مجموعه های مطالعات مربوط به افراد بومی، مطالعات آفریقایی، مطالعات آمریکایی و کارائیب، زبانهای باستان و مدرن، مطالعات آسیایی، مطالعات انگلیسی، مطالعات اروپایی، مطالعات فرانسه و آلمانی، مطالعات هند و آسیای جنوبی، مطالعات ایتالیایی، مطالعات خاورمیانه، مطالعات پرتغالی، مطالعات روسی و اروپای شرقی، مطالعات اسپانیایی و غیره
  • پایه پزشکی و بهداشت با زیر مجموعه های، بیهوشی

  جراحی، تشریح، علوم زیست پزشکی، دندان پزشکی، پوست،

  طب طبیعی و جایگزین، پرستاری، زنان و زایمان، اپتومتری چشم، استخوان پزشکی، پاتولوژی، پرتونگاری

  گفتار / توانبخشی / فیزیوتراپی

  سایر مطالعات پزشکی و پزشکی

  • پایه ی مهندسی با زیر مجموعه های، مهندسی هوانوردی،  کشاورزی، معماری، زیست پزشکی، شیمی، عمران و محیط زیست، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، الکترونیک و برق، مهندسی عمومی، زمین شناسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک و ساخت، مهندسی معدن و متالورژی و غیره
  • پایه ی علم و فناوری با زیر مجموعه های، کشاورزی، جنگلداری، گیاه شناسی، آبزی پروری و علوم دریایی، معماری، هوانوردی،زیست شناسی، بیوشیمی یا میکروبیولوژی، شیمی، رایانه و فناوری اطلاعات، مطالعات انرژی و محیط زیست، علوم غذایی، زمین شناسی، ریاضیات و آمار، چند رسانه ای، علوم اعصاب، داروسازی، فیزیک، منسوجات و علم الیاف، جانورشناسی و علوم دامپزشکی و غیره.

  اخذ پذیرش از دانشگاه ینی یوزییل ترکیه

  برای این که از طرف دانشگاه ینی یوزییل مورد پذیرش قرار بگیرید می بایست در آزمون یوس نمره ی قبولی کسب نمایید. البته بدون آزمون هم میتوان با توجه به شرایط دیگر اخذ پذیرش کرد اما کسب نمره قبولی در این آزمون برای دانشجویان بین المللی امتیازات خوبی در بر دارد. بعد از مرحله پذیرش لازم است که مدارک تحصیلی گذشته و ریز نمرات آنها را به صورت ترجمه شده تحویل دانشگاه نمایید.

  زبان تدریس در بیشتر دانشگاه های خصوصی از جمله دانشگاه ینی یوزییل ترکیه هم ترکی و هم انگلیسی می‌باشد. آزمون YOS که مربوط به رشته های ترکی و آزمون sat که مربوط به رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی است، هر دو در این دانشگاه برگزار میگردد. کسب نمره ی بالا قطعا در انتخاب رشته تاثیر گذار خواهد بود. برای اپلای دانشگاه باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ارسال درخواست پذیرش به صورت آنلاین
  • ارائه مدارک تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • ارائه مدارک مربوط به سطح زبان ترکی یا انگلیسی
  • ارائه مدرک مبنی بر پرداخت شهریه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چرا دانشگاه آیدین استانبول محبوب ترین دانشگاه ایرانیان است؟