دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

در این مقاله می خواهیم راجع به پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه بگوییم پس در ادامه همراهمان باشید. در ترکیه تعداد دانشگاه های خصوصی و دولتی بسیار است که از جمله ی آنها میتوان به دانشگاه اوستیم ترکیه اشاره کرد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ در شهر زیبای آنکارا تاسیس شد.

موسس این آموزشگاه عالی، بنیاد اوستیم می‌باشد که هدف از احداث را دانشگاه صنعت بودن و همکاری قدرتمند با صنعت، تجارت و جامعه، بیان کرده است. اگر شما هم از جمله متقاضیان تحصیل در رشته ها مختلف این دانشگاه هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
Ostim Teknik University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Ostim Teknik Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
اوستیم تکنیک نام دانشگاه به زبان فارسی
آنکارا موقعیت
خصوصی نوع
ترکی – انگلیسی زبان آموزشی
۱۷۸ رتبه ملی
۱۰۷۴۲ رتبه جهانی
http://www.ostimteknik.edu.tr وب سایت رسمی

 

افتخارات دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

  • این دانشگاه توانسته با ارائه ی زیرساخت و امکانات فراوان در زمینه های آموزشی و پژوهشی، خود را به استانداردهای بین المللی نزدیک تر سازد.
  • با فراهم سازی دانشی نوین و تجهیزاتی رقابتی توانسته دانشجویانی را تحویل جامعه ی بشری نماید که از لحاظ خودسازی، اعتماد به نفس، تجربه، اطلاعات، ارزشهای اخلاقی و انسانی در بالاترین حد کمال قرار دارند.
  • در توسعه ی علم و فناوری، دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه توانسته شایستگی خود را به اثبات برساند.

زبان تحصیل در دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

در این دانشگاه که مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می گردد. برخی رشته ها به زبان ترکی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس میشوند. برای همین باید متناسب با رشته ای که انتخاب میکنید، مدرک تسلط به زبان آموزشی آن را نیز ارائه دهید. برای زبان انگلیسی مدرک تافل و برای زبان ترکی مدرک تومر با شرایط خاص و نمرات عالی قابل قبول خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به پذیرش این دانشگاه با مشاوران ما در یوس مگ ارتباط باشید.

حتما بخوانید: دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه برای سنجش مهارت زبان مربوطه، قبل از شروع ترم، یک آزمون سنجش برگزار میکند. افرادی که در آزمون موفق به کسب نمره ی مطلوب گردند می‌توانند به عنوان دانشجو، تحصیل خود را در دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه آغاز نمایند. نگران نباشید اگه نمره ی شما حداقل نیز باشد، با برگزاری دوره ی آموزش زبان در ابتدای ترم یک نیز میتوانید پذیرش شوید.

این دانشگاه جزو دانشگاه های خوب ترکیه است، اما اگر می خواهید از لیست دانشگاه های خوب ترکیه مطلع شوید از دانشگاه های زیر و شرایط پذیرش آن ها غافل نشوید.

دانشگاه بیلگی ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه، دانشگاه اسکودار ترکیه، دانشگاه اوکان استانبول، دانشگاه گالاتا ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه و دانشگاه اطلس ترکیه

 شرایط پذیرش از دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

بیشتر دانشگاه های ترکیه از آزمون یوس برای پذیرش دانشجویان بین الملل استفاده میکنند. برای این که در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید باید علاوه بر برخی اقدامات، مدارک مربوط را نیز ارائه دهید. اگر به دنبال دانشگاه های خصوصی خوب در ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله دانشگاه آیدین ترکیه را مطالعه کنید زیرا از برترین دانشگاه های ترکیه است.

از جمله مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ریز نمرات و سوابق تحصیلی گذشته (بسته به نظام قدیم و جدید) به همراه ترجمه رسمی

۲- پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده

۳- چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی

۴- مدرک زبان مربوطه متناسب با رشته ی تحصیلی

۵- ارائه ی مدرک تمکن مالی

۶- انگیزه نامه

۷- برخی مدارکی که از طرف دانشگاه متناسب با موقعیت فرد متقاضی، مشخص میشود

دانشکده های دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

این دانشگاه دارای سه دانشکده، دو موسسه و دو آموزشگاه حرفه ای میباشد

دانشکده های اوتیسم به سه قسمت مهندسی، علوم اقتصاد و اداری و معماری و طراحی نامگذاری شده است.

نام موسسه های این دانشگاه نیز دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی و دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی می‌باشد. هنرستان فنی حرفه و دپارتمان زبان های خارجی نیز دو آموزشگاه این مجموعه می‌باشند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه آتیلیم ترکیه

رشته های دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

همان گونه که ذکر شد، دانشگاه اوستیم دارای چندین دانشکده و آموزشگاه می‌باشد که همین امر سبب تنوع بالای رشته های تحصیلی در این دانشگاه شده است. از جمله رشته های مورد تدریس میتوان به طراحی صنعتی، معماری داخلی و طراحی محیطی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی نرم افزار، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مدیریت کسب و کار، اقتصاد، تجارت و امور مالی بین المللی، سیستم های اطلاعات مدیریت، سیستم های اطلاعات مدیریت ،بازاریابی، فناوری دستگاه های زیست پزشکی، برنامه نویسی کامپیوتر، امنیت سایبری، برق و غیره اشاره کرد.

شهریه دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

این دانشگاه در دسته ی دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی کشور ترکیه دسته بندی شده است. به همین منظور دانشجویان می بایست بر خلاف دانشگاه های دولتی، شهریه پرداخت نمایند. شهریه ی متغیر پرداختی می تواند متناسب با رشته ی تحصیلی، زبان آموزشی و نوع مقطع متفاوت باشد. با این وجود تحصیل در ترکیه از نظر هزینه ی آموزش و زندگی بسیار مقرون به صرفه است.

امکانات دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

همان گونه که میدانید این دانشگاه یکی از دانشگاههای تازه تاسیس می‌باشد. از همین رو علاوه بر ساختمان دانشگاه، تجهیزات آموزشی و کاربردی آن نیز در حد بسیار مطلوبی است. دانشگاه اوستیم سعی کرده است به عنوان یک مجموعه ی فنی، بسیاری از امکانات علمی و حتی کتابخانه ی غنی مورد نیاز دانشجویان خود را فراهم نماید. از نظر اسکان نیز، میتوانید با خیال آسوده از محیطهای تهیه شده توسط دانشگاه استفاده نمایید. به دلیل واقع شدن در قسمت داخلی شهر آنکارا، دسترسی به کلیه امکانات از جمله حمل و نقل، مراکز خرید، مراکز درمانی و غیره بسیار مهیا خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

این دانشگاه نیز همانند بسیاری از دانشگاههای معتبر کشور ترکیه، نسبت به اعطای بورسیه تدابیری نیز اندیشیده است. بورسیه های متنوع و کمک هزینه های مختلف به دانشجویان بین المللی، از جمله اقدامات این دانشگاه است. دریافت این کمک هزینه های تحصیلی به دارا بودن برخی ویژگی ها و شرایط بستگی دارد که در سایت رسمی دانشگاه قابل مطالعه می‌باشند.

سخن آخر

به دلیل رشد علمی و افزایش روز افزون امکانات آموزشی در دانشگاه های کشور ترکیه، تعداد متقاضیان تحصیل در این دانشگاه مخصوصا از میان کشور ما، در حالا افزایش می‌باشد. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی را در خصوص دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه در اختیارتان قرار دهیم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت پاسخ سوال هایتان، می توانید از مشاوران متخصص مجموعه درخواست گفتگو نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *