تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

Education-under-18-in-Türkiye

مهاجرت تحصیلی زیر 18 سال به ترکیه

چکیده مطلب:

مهاجرت تحصیلی به ترکیه برای افراد زیر 18 سال شرایط بخصوصی دارد زیرا سیستم نظام آموزشی ترکیه با نظارت و کنترل دولت و وزارت آموزش و پرورش یک سیستم قوی و مدیریت شده تشکیل داده است. در واقع زبان اصلی و رسمی مدارس ترکیه زبان انگلیسی می باشد. البته، می‌توانید زبان انگلیسی را از سن چهارم دبستان برای تدریس در نظر بگیرید. فرایند تحصیل از سن شش سالگی تا چهارده سالگی به صورت اجباری آغاز می‌شود، اما مدارس بین‌المللی در ترکیه برای دانش‌آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال شرایط قابل قبول تری فراهم می‌کنند. این مدارس برنامه‌های آموزشی عالی ارائه می‌دهند. اگرچه استانداردهای این مدارس بالاتر هستند، اما شما باید هزینه‌های بیشتری را نیز تقبل کنید. موسسه مهاجرت تحصیلی یوس مگ می‌تواند در این زمینه راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد تا شما انتخاب مناسبی داشته باشید.

شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه

برای افرادی که پدر و مادرشان در کشور ترکیه اقامت دارند، فرصتی برای تحصیل فرزندانشان در ترکیه وجود دارد. در اینجا به چند شرط اصلی برای تحصیل زیر 18 سال در ترکیه اشاره می‌کنیم:

  • تائید شناسنامه و سند ازدواج: شناسنامه تمام اعضاء خانواده به همراه سند ازدواج پدر و مادر باید ترجمه و تائید سفارت ایران در ترکیه را داشته باشند. این اسناد برای اقامت تحصیل گزینه‌ی قابل قبولی به حساب می‌آیند.
  • اقامت والدین: حتی اگر یکی از والدین در ترکیه اقامت داشته باشد، شرایط تحصیل زیر 18 سال در ترکیه به راحتی فراهم می‌شود.

اگر پدر و مادر به هر دلیل نمی‌توانند در ترکیه اقامت داشته باشند، می‌توانند با ارائه رضایت‌نامه که مورد تائید سفارت ترکیه در ایران قرار دارد، رضایت خود را برای تحصیل فرزند زیر 18 سال خود در ترکیه نشان دهند. این رضایت‌نامه می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد تا فرزندان شما در ترکیه تحصیل کنند. در موارد دیگر، اگر پدر و مادر از یکدیگر جدا شده‌اند و یکی از آنها حق حضانت فرزند را دارا است، می‌توانند با ترجمه شده از دادگاه در ایران و ارائه آن به دولت ترکیه، رضایت‌نامه‌ای برای تحصیل زیر 18 سال فرزند خود ارائه دهند. دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را در مدارس دولتی، خصوصی و یا بین‌المللی دارند، باید به مراحل زیر توجه کنند:

  • معادل‌سازی مدرک تحصیلی
  • ترجمه رسمی مدارک
  • ارائه کارنامه و رضایت‌نامه والدین
  • ارائه اصل پاسپورت

در نهایت، با پیروی از این شرایط و مراحل، دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی تحصیلات خود را در ترکیه آغاز کرده و به دنیای جدیدی از دانش و تجربه‌ها وارد شوند.

مدارس ترکیه برای مهاجرت تحصیلی زیر 18 سال

مدارس ترکیه برای مهاجرت تحصیلی زیر 18 سال

تحصیل در مدارس ترکیه برای افراد زیر 18 سال به دو صورت مدارس دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود که باید ابتدا مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان را بگذرانید. مدارس دولتی ترکیه نیز مانند مدارس دولتی ایران رایگان بوده و باید برای تحصیل در این مدارس به زبان ترکی مسلط باشید. البته که امکانات مدارس دولتی ترکیه در حد متوسط است اما چون بر اساس سیستم آموزش و پرورش اروپا برنامه ریزی شده، امکانات قابل قبولی را ارائه می دهد.

مدارس خصوصی ترکیه نیز تا حدودی شبیه به مدارس غیر انتفاعی ایران بوده و به ازای هزینه بیشتری که می گیرد امکانات بیشتری نسبت به مدارس دولتی در اختیارتان قرار می دهد. تحصیل افراد زیر 18 سال در مدارس خصوصی ترکیه، امکاناتی از قبیل سالن موسیقی، استخر، آزمایشگاه، سالن های ورزشی و… را تجربه می کنند.

در آخر مدارس بین المللی برای تحصیل افراد زیر 18 سال در ترکیه بنا شده که بر اساس سیستم آمریکا و اروپا تنظیم شده و در کنار زبان ترکی، می توانید به زبان انگلیسی، آلمانی و یا فرانسوی در این مدارس تحصیل نمایید.

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در ترکیه

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در ترکیه

اگر به دنبال بورسیه برای تحصیل کودکان زیر 18 سال در ترکیه هستید، بهتر است با مشاوران ما در مجموعه “یوس مگ” تماس بگیرید. تحصیل در مدارس دولتی ترکیه اصولاً رایگان است، اما برای دانش آموزانی که علاوه بر داشتن معدل بالا، از نظر درآمد خانوادگی محدودیت دارند، سازمان دولتی ترکیه ممکن است بورسیه‌هایی را برای آن‌ها فراهم کند. همچنین، اگر قصد تحصیل در مدارس خصوصی و بین‌المللی را دارید، و به دنبال بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان ترکیه هستید، می‌توانید از بورسیه‌های مخصوص به این مدارس نیز بهره‌برداری کنید.

مهاجرت تحصیلی افراد زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت تحصیلی افراد زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت برای تحصیل کودکان زیر ۱۸ سال در ترکیه، با شرط و شروط خاصی امکان‌پذیر است. در این مورد، خانواده باید قصد مهاجرت به ترکیه داشته باشد. اگر چنین باشد، کودک زیر ۱۸ سال نیز می‌تواند همراه با خانواده به مهاجرت تحصیلی بپردازد و در مدارس ترکیه تحصیل کند. اما بدون وجود والدین، فرآیند مهاجرت تحصیلی فرد نیاز به ارائه رضایت‌نامه از سوی پدر و مادر دارد.

اخذ اقامت افراد زیر 18 سال در ترکیه

اخذ اقامت افراد زیر 18 سال در ترکیه

ترکیه به عنوان یکی از کشورهای پرجذبه‌ی آموزشی در منطقه، فرصتی عالی برای تحصیل کودکان خارجی ارائه می‌دهد. اما برای اخذ اقامت تحصیلی برای کودکان زیر 18 سال در این کشور، باید به مواردی خاص توجه داشته باشید.

  • والدین همراه کودک

در این حالت، والدین کودک زیر 18 سال باید دارای اقامت در ترکیه باشند. این به این معناست که هر دو پدر و مادر باید اقامت معتبری داشته باشند تا کودکانشان بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. برای اطلاعات بیشتر و اقدامات لازم، به مراجع مهاجرتی معتبر مراجعه کنید.

  • یکی از والدین همراه کودک

در این حالت، اگر یکی از والدین کودک، اقامت معتبری در ترکیه نداشته باشد، کودک می‌تواند با والد دیگر خود برای گرفتن اقامت تحصیلی زندگی کند. این به این معناست که یکی از پدر یا مادر به همراه کودک باید در ترکیه اقامت داشته باشد.

  • والدین جدا شده

اگر پدر و مادر کودک از یکدیگر جدا شده باشند و حق حضانت کودک با یکی از آن‌ها باشد، کودک می‌تواند از طریق دادگاه در کشور مبدأ (ایران) رضایت‌نامه‌ای که مبنی بر اقامت تحصیلی در ترکیه است را تهیه کند. سپس با تائید سفارت ترکیه در ایران، می‌تواند برای کودک خود اقامت تحصیلی در ترکیه اخذ کند.

  • موارد استثنایی

در مواردی که یکی از والدین فوت کرده باشد و والد باقیمانده به قید حیات باشد، کودک می‌تواند با والد باقیمانده برای کسب اقامت تحصیلی در ترکیه اقدام نماید.

اگر قصد تحصیل و اقامت در ترکیه به تنهایی را دارید، باید رضایت‌نامه‌ای از طرف پدر و مادر خود برای تحصیل و گرفتن اقامت تحصیلی ارائه دهید. این رضایت‌نامه برای تحصیل فرزند زیر 18 سال شما در ترکیه اساسی محسوب می‌شود.

با توجه به اهمیت موارد ذکر شده، مشاورین ما در موسسه مهاجرت تحصیلی یوس مگ به شما توصیه می‌کنند تا سند ازدواج پدر و مادر خود را به صورت ترجمه برای گرفتن اخذ اقامت ارائه دهید و در این بین، رضایت مادر در هر صورت برای تحصیل فرزند زیر 18 سال خود در کشوری مانند ترکیه شرطی اساسی محسوب می‌شود. بهتر است در مورد جزئیات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا به بهترین شکل ممکن اقامت تحصیلی کودکان خود را در ترکیه ترتیب دهید.

سخن پایانی

در نهایت برای تحصیل افراد زیر 18 سال در ترکیه، دو شرط وجود دارد یک، والدین یا نگهدارندگان کودک باید دارای اقامت معتبر در ترکیه باشند دو، کودک باید تا تاریخ شروع تحصیل 18 ساله نشده باشد. برای راهنمایی و مشاوره در مورد تحصیل کودکان در ترکیه، می‌توانید با مشاورین مجرب و تخصصی مجموعه یوس مگ تماس بگیرید. این مشاوران با سابقه درخشان در زمینه تحصیل در ترکیه، شما را در انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، و مراحل مهاجرت تحصیلی همراهی می‌کنند. همچنین، مشاوران ما اطلاعات کاملی در مورد هزینه‌های تحصیل و زندگی در ترکیه به شما ارائه خواهند داد. همچنین، تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از همان ابتدا به شما توضیح داده می‌شود تا شما بتوانید به راحتی اقدام به تحصیل و زندگی در ترکیه کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید سپاس گزاریم. منتظر نظرات و تجربیات شما همراهان عزیز هستیم.

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *