دانشگاه باشکنت ترکیه

پذیرش دانشگاه باشکنت ترکیه

تا چه حد با دانشگاه باشکنت ترکیه آشنایی دارید؟ این دانشگاه یکی از مراکز مهم تحقیقاتی بوده و فضای علمی بسیار مناسبی برای تحصیل در رشته های مختلف دارد. متقاضیان دانشگاه باشکنت روز به روز در حال افزایش هستند. در این دانشگاه یک جوی کاملا علمی و سالم پا برجاست و امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.  سطح تدریس دانشگاه باشکنت بالا است و دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در ادامه با این دانشگاه بیش تر آشنا می شویم.

پذیرش دانشگاه باشکنت ترکیه

دانشگاه باشکنت در شهر زیبای آنکارا یعنی پایتخت کشور ترکیه قرار دارد. رشته های پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه از شهرت زیادی برخوردار است. باشکنت با این که یک دانشگاه خصوصی است اما جز بهترین دانشگاه های ترکیه به شمار می آید. برای پذیرش در دانشگاه باشکنت ترکیه باید در آزمون ورودی آن شرکت کنید. برای پذیرش در این دانشگاه باید حداقل نمره  40 را در آزمون به دست آورده باشید. برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با مشاوران متخصص ما در یوس مگ ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

پذیرش دانشگاه باشکنت ترکیه

این آزمون هوش و تسلط داوطلبان را به زبان ترکی اندازه گیری می کند. بیشتر رشته های این دانشگاه به زبان ترکی تدریس می شوند و تنها برخی از آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این دانشگاه در هر سال 7 بار آزمون های ورودی را برگزار می کند.

دانشکده های باشکنت

در حال حاضر در دانشگاه باشکنت ترکیه امکانات و تجهیزات بسیار زیادی وجود دارد به همین علت انتظار می رود تا در سال های آتی به یکی از قطب های آموزشی تبدیل شود. در این قسمت با دانشکده ها و رشته های این دانشگاه آشنا می شویم. اگر به دنبال دانشگاه خصوصی و معتبر هستید که در استانبول باشد پیشنهاد می کنیم حتما مطالب دانشگاه آیدین ترکیه را مطالعه کنید.

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم تجربی
 • دانشکده مهندسی: مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک
 • دانشکده علوم بهداشتی: رشته های تغذیه، فیزیوتراپی، توان‌بخشی، پرستاری و خدمات بهداشتی، مدیریت بهداشت، علوم ورزشی
 • دانشکده پزشکی: پزشکی، داروسازی و رشته دندانپزشکی
 • دانشکده علوم تجربی
 • دانشکده علوم اقتصادی و اداری: اقتصاد، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، مدیریت گردشگری، فناوری و مدیریت دانش
 • دانشکده ارتباطات: رادیو تلویزیون و سینما، روابط عمومی، طراحی ارتباطات، مدیریت دانش
 • دانشکده هنرهای زیبا: طراحی و معماری، هنرهای تجسمی، گرافیک، معماری داخلی، طراحی مد و …
 • دانشکده تربیت معلم: آموزش زبان خارجی، آموزش زبان ترکی، مشاوره و روانشناسی، آموزش علم ریاضیات، وزش ابتدایی و …

امکانات دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت ترکیه امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. کتابخانه های علمی بزرگ و خوابگاه های مرفه و درجه یک و باشگاه های ورزشی متعدد، غذاخوری و کافه های  مجهز از انواع این امکانات هستند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه مال تپه ترکیه

اساتید دانشگاه باشکنت

این دانشگاه در سال 1397 رتبه 33 را در بین دانشگاه های ترکیه به دست آورد. دانشگاه باشکنت ترکیه تنها دانشگاه خصوصی است که با دانشگاه های دولتی رقابت می کند. اساتید این دانشگاه در نمره دهی سخت گیرانه عمل می کنند به همین علت دانشجویان همه تلاش خود را به کار می گیرند. بیشتر اساتید دانشگاه باشکنت در آمریکا تحصیل کرده اند به همین علت بار علمی بالایی دارند.

خوابگاه های دانشگاه باشکنت

در ورودی این دانشگاه 3 بلوک خوابگاهی وجود دارد. دو تا از این بلوک ها برای دختران و یکی برای پسران است. هر کدام از این خوابگاه ها 450 نفر ظرفیت دارد. در کنار تخت برای 450 نفر معمولی، 6 تخت برای افرادی که معلول و ناتوان هستند، قرار داده شده است. در واقع یکی از مهم ترین ویژگی های این دانشگاه توجه آن ها افراد معلول است. در خوابگاه ها اتاق های بزرگ و مرتب وجود دارد و هر کدام دارای تخت و کمد لباس و قفسه کتاب و میز مطالعه و تلویزیون و صندلی هستند.

بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه کوجالی ترکیه

شرایط خوابگاه ها

در خوابگاه های دانشگاه باشکنت ترکیه شرایط ویژه ای وجود دارد.

 • اینترنت در خوابگاه های این دانشگاه نامحدود است.
 • اتاق ها هر روز نظافت می شوند.
 • در همه خوابگاه ها در طبقه ششم یک سالن مطالعه 24 ساعته وجود دارد.
 • تمامی خوابگاه ها دارای کافه تریا و فروشگاه های خرید و سالن های بیلیارد و مسجد و خشک شویی و آرایشگاه هستند.
 • حمل و نقل از خوابگاه های دانشگاه به مرکز شهر رایگان است. در روز های عادی 12 شب و در روز های عادی ساعت 1:30 زمان برگشت به خوابگاه هستند.

بورسیه دانشگاه باشکنت ترکیه

در دانشگاه باشکنت ترکیه امکان بورسیه تحصیلی برای دانشجویان فراهم شده است. در این دانشگاه به دو شکل مختلف دانشجویان بورسیه می شوند. برای اطلاع بیشتر از بورسیه دانشگاه های ترکیه روی آن کلیک کنید.

 1. افرادی که شرایط زیرا داشته باشند جز افراد برتر به شمار می آیند و بورسیه 25 درصدی را دریافت می کنند.
 • کسب نمره آزمون یوس بالای 85
 • کسب نمره sat بالای 1500
 • معدل دبیرستان بالای 18
 • کسب نمره GRADUATION GPA: 90
 1. افرادی که جز دانشجو های برتر باشند در صورت داشتن شرایط زیر بورسیه دانشگاه باشکنت برای استعداد های درخشان را دریافت می کنند.
 • پزشکی و دندانپزشکی، حداقل جی پی ای: 92 به بالا
 • مقطع لیسانس: حداقل جی پی ای: 3.50 به بالا
 • مقاطع بالاتر از لیسانس: 3.90 به بالا

هزینه تحصیل در دانشگاه باشکنت ترکیه

یکی از سختی های تحصیل در دانشگاه های خارج از بحث هزینه است. از آن جایی که این دانشگاه خصوصی بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است، طبیعتا شهریه بالایی دارد. علاوه بر هزینه شهریه، دانشجو باید هزینه های دیگری هم مانند خوابگاه و خوراک و دیگر مسائل پرداخت کند. ساختار خوابگاه های این دانشگاه به گونه ای است که به راحتی همه نیاز های دانشجویان را برطرف می کند. به طور میانگین هزینه هر اتاق دو نفره در هر سال به 15 هزار لیر می رسد. شهریه برای رشته های مختلف متفاوت است.

پذیرش در دانشگاه های باشکنت

 • پذیرش در دانشگاه باشکنت ترکیه به دو شکل مختلف انجام می شود.

فرستادن مدارک مورد نیاز دانشگاه به صورت آنلاین: در این روش متقاضی باید رشته و مقطع تحصیلی خود را در سایت رسمی دانشگاه انتخاب کند. سپس باید درخواست اپلای خود را به همراه مدارک مورد نیاز به شکل آنلاین برای دانشگاه بفرستد.

 • ارسال مدارک مورد نیاز به شرکت هایی که به شکل حرفه ای دانشجویان را برای تحصیل به ترکیه اعزام می کنند.

شرکت ها و سازمان های زیادی در زمینه اعزام دانشجویان به ترکیه مشغول به کار هستند. می توانید با یکی از این شرکت ها در ارتباط باشید و مدارک خود را در اختیار آنها قرار دهید.

در این مقاله از سایت یوس مگ با امکانات و شرایط دانشگاه باشکنت ترکیه آشنا شدیم و به معرفی دانشکده ها و اخذ پذیرش آن پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *