دانشگاه هالیچ ترکیه

 دانشگاه هالیچ ترکیه

در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه میتوان بسیاری را به عنوان دانشگاههای برتر گزینش کرد که دانشگاه هالیچ ترکیه نیز در میان آنها قرار میگیرد. این مجموعه در سال ۱۹۹۸ به کمک بنیاد بیزیم در منطقه بیوگلو Beyoğlu شهر استانبول ساخته شد. این بنیاد تحت فعالیت خیرخواهانه برای کودکانی که از لوسمی رنج می‌برند، قرار دارد. این دانشگاه علاوه بر موقعیت مکانی مطلوب از امکانات، شرایط و کادر مجربی برخوردار است. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره ی این دانشگاه کسب کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Haliç University نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه هالیچ نام دانشگاه به زبان فارسی
استانبول موقعیت
خصوصی نوع
ترکی- انگلیسی زبان آموزشی
سایت رسمی

دانشگاه هالیچ ترکیه از نظر واحد دارای ۲۱ دپارتمان آکادمیک در شش دانشکده ی خود، یک هنرستان، یک آموزشگاه حرفه ای و سه برنامه تحصیلات

 

تکمیلی می‌باشد. در کنار آن نیز برای سه مقطع کاردانی پرستاری، کاردانی تربیت بدنی و کاردانی علوم بهداشت دارای سه مدرسه تخصصی است.

برای اطلاع از برترین دانشگاه های ترکیه کلیک کنید

پذیرش دانشگاه هالیچ ترکیه

 

 رتبه و رنکینگ دانشگاه هالیچ ترکیه

 

علاوه بر کشور ترکیه، این دانشگاه در سطح خاورمیانه و جهانی نیز شناخته شده و دارای رتبه های مطلوب است. گواه این رتبه های درخشان نیز دانشجویان موفقی هستند که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.  سالانه موسسه Times Higher Education در بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دانشگاه از نود و دو کشور جهان اقدام به رتبه بندی بر اساس در نظر گرفتن الگوهای فراوان میکند. دانشگاه هالیچ توانسته در این میان رتبه ی ۲۰۰ تا ۴۰۰ را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این طبق وب‌سایت 4icu این دانشگاه دارای رتبه جهانی ۳۷۹۴ و رتبه ی ملی ۷۴ می‌باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه هالیچ ترکیه

این دانشگاه شرایط سخت و پیچیده ای برای پذیرش دانشجویان خود ندارد. طبق شرایط و مدارکی که هر ساله در سایت دانشگاه در معرض دید قرار میگیرد، واجدین شرایط می‌توانند برای درخواست پذیرش اقدام کنند. دانشجویان متقاضی می‌توانند علاوه بر افراد بومی ترکیه، افراد خارجی از دیگر کشورهای جهان باشند. شرایط پذیرش هر دانشگاه متفاوت است، اما معمولا دانشگاه های خصوصی برتر مانند دانشگاه آیدین ترکیه شرایط مناسبی دارند و مورد تایید ایران و دانشگاه های معتر اروپا هستند.

هر مقطع به یک سری مدارک کلی و تعدادی مدارک اختصاصی برای ثبت پذیرش در دانشگاه نیاز دارند.

مدارک پذیرش دانشگاه هالیچ

از جمله مدارک کلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
  • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدرک تحصیلات دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدرک مقاطع دانشگاهی قبل به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • برگه تمکن مالی از طرف بانک معتبر
  • برگه پرداخت شهریه تعیین شده
  • مدرک تعیین سطح زبان ترکی یا انگلیسی

روشهای پذیرش دانشگاه هالیچ استانبول

این دانشگاه دو روش برای پذیرش دانشجو دارد. در روز اول، دانشجویان بومی کشور ترکیه می بایست در آزمون ورودی کشوری شرکت کنند و در صورت کسب نمرات قبولی می‌توانند برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.‌ اما در روش دوم که هم دانشجویان بومی و هم دانشجویان خارجی را در برمی‌گیرد، آزمونی تحت عنوان GMAT ، GRE و SAT  می‌باشد که کسب نمرات بالاتر از ۵۵۰ در آزمون GMAT، بالاتر از ۲۸۰ در آزمون GRE و بالاتر از ۱۶۰۰ در آزمون SAT شرط قبولی شما محسوب می گردند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه هالیچ ترکیه

در هر دانشکده ی این دانشگاه رشته های متنوع برای مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می گردد که در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

دانشکده علوم و ادبیات: ترجمه و تفسیر انگلیسی، ریاضیات، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، روانشناسی، زبان و ادبیات ترکی و غیره

دانشکده هنرهای زیبا: کارتون و انیمیشن، طراحی پارچه و لباس، هنرهای آشپزی و طراحی گرافیک و غیره

دانشکده مدیریت بازرگانی: روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت بازرگانی، سیستم های اطلاعاتی مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین الملل، گردشگری و تجارت بین الملل و غیره

دانشکده معماری: طراحی صنعتی، معماری داخلی

دانشکده مهندسی: رشته‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک و مهندسی نرم افزار

دانشکده علوم بهداشت: تغذیه و رژیم غذایی، مامایی، پرستاری، فیزیوتراپی و توانبخشی

دانشکده پزشکی: پزشکی عمومی

شهریه دانشگاه هالیچ ترکیه

دانشگاه هالیچ ترکیه همانند سایر دانشگاه‌های خصوصی این کشور دارای شهریه ثابت و متغیر می‌باشد.به عبارت دیگر به غیر از شهریه ثابت که در مورد تمام دانشجویان یکسان است، شهریه متغیر به رشته ی تحصیلی شما و زبان آموزشی آن بستگی دارد.

نکته ی مثبت دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه های هم رده ی آن در سایر کشورهای اروپایی، مقرون به صرفه تر بودن هزینه های آن است. با این وجود بورسیه های مختلف تحصیلی و کمک هزینه های دانشگاه نیز میتواند تا حدود قابل توجهی سبب کاهش هزینه های تحصیل شما گردد. با تماس با مشاوران ما در سایت یوس مگ میتوانید هزینه ی هر واحد درسی را مشاهده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم بورسیه تحصیلی در ترکیه را مطالعه کنید.

امکانات دانشگاه هالیچ ترکیه

دانشگاه های خصوصی ترکیه با توجه به این که کمک مالی از دولت دریافت نمی‌کنند و با توجه به شهریه ی دانشجویان اداره میشود، این قابلیت را دارد که امکانات بیشتری را در اختیار آنها قرار دهد. دانشگاه هالیچ ترکیه نیز در این راستا امکانات و تجهیزات فوق العاده ای در اختیار دانشجویان قرار داده که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

۱- میزبانی از رویدادهای علمی، فرهنگی و هنری در قالب نمایشگاه های مختلف

۲- باشگاه های فعال دانشجویی در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و غیره

۳- کتابخانه ی غنی و بزرگ که بسیاری از رشته های موجود در دانشگاه را پوشش می دهد.

۴- خوابگاه های مجزا با امکانات مدرن مانند سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی، رستوران و کافه، خشکشویی، اینترنت، اتاقهای جلسه و غیره.

۵- استفاده از واقعیت مجازی تکمیلی در کنار آموزشها، مثلا شبیه سازی جراحی برای دانشجویان پزشکی یا شبیه‌سازی مکان‌یابی برای دانشجویان معماری

نتیجه گیری

دانشگاه هالیچ ترکیه همواره بر اصول طراحی و خلاقیت با نگرش متفاوت به مسائل تمرکز دارد. با این اصل میکشد که رشد فکری هر دانشجو را به نقطه ی تعالی برساند. در نهایت برای دانستن شرایط کار بعد از تحصیل حتما مقاله شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان را مطالعه کنید.

در واقع با ورود به دانشگاه هالیچ ترکیه علاوه بر تحصیل از یک دوره ی ماجراجویی نیز بی نصیب نخواهید ماند. اگر میخواهید این دانشگاه را برای دوره ای از تحصیل خود انتخاب کنید پیشنهاد میکنیم قبل از هر چیز اطلاعات کاملی از آن کسب کنید. مشاوران مجموعه ی ما برای پاسخگویی به هر گونه سوالات شما آمادگی کامل دارند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *