دانشگاه بیرونی استانبول ترکیه

دانشگاه بیرونی

قطعا نامیدن این دانشگاه با اسم یک نابغه ی مشهور در سراسر دنیا، می تواند گواهی برای بالا بودن سطح فرهنگی و علمی، دانشگاه بیرونی باشد. سالانه دانشجویان زیادی از داخل کشور ترکیه و سایر کشورهای دیگر جهان سعی میکنند تا بتوانند پذیرش این دانشگاه را به دست بیاورند. مزیت ها، امکانات و فرصتهای این دانشگاه به حدی است که قطعا می تواند برای یک دانشجو ایده آل باشد. اگر شما هم این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده اید، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
Biruni University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Birüny University نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه بیرونی نام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصی نوع فعالیت
استانبول موقعیت
۲۰۱۴ سال تاسیس
ترکی- انگلیسی زبان آموزشی
۶۷ رتبه ملی
۶۶۰۷ رتبه جهانی
https://www.biruni.edu.tr سایت رسمی

دانشگاه بیرونی از نام بزرگترین دانشمند مسلمان ایرانی بر گرفته شده است،این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه در شهر زیبای استانبول می باشد که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و در واقع جزو دانشگاه های تازه تاسیس ترکیه می باشد. دانشگاه خصوصی بیرونی در منطقه توپکاپی استانبول قرار دارد (بخش اروپایی استانبول) و از دسترسی بسیار عالی و منحصربه فردی برخوردار است.

بی شک زمانی که موسسان دانشگاه بیرونی به فکر تاسیس این دانشگاه در دل شهر استانبول با این میزان امکانات افتادند، آینده آموزش پزشکی را در بالاترین سطح تصور در نظر داشتند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شرایط تحصیل در ترکیه را کلیک کنید.

شعار دانشگاه خصوصی بیرونی، آینده ی علم ، که با نگاه نوآورانه و استفاده سخاوتمندانه از تکنولوژی در آموزش، در سالهای اخیر بوده است.

دانشگاه خصوصی بیرونی یکی از کامل ترین دانشگاه ها در عرصه علوم پزشکی و آموزش رشته های مرتبط با طب و پزشکی در ترکیه است.

رنکینگ دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی استانبول در مدت ۸ ساله تاسیس خود در ترکیه ، در رتبه ۱۳۸ ترکیه و ۶۰۰۰ جهانی قرار گرفته است. ممکن است بدانید که رنک و رتبه های دانشگاهی بر اساس پیشینه پژوهشی، مقالات چاپ شده و عملکرد فارغ التحصیلان دانشگاه در ادامه تحصیل یا کسب مدارج علمی تعیین می شود.

بنابراین تازه تاسیس بودن یک دانشگاه که به لحاظ مالی هم قوی است و تکنولوژی روز را به دانشگاه می آورد، روی دیگری هم دارد؛ این دانشگاه ها برای مشخص شدن رنک واقعی جهانی یا حتی بومی باید منتظر نتیجه پژوهش ها و عملکرد فارغ التحصیلان خود بشوند.

پذیرش دانشگاه بیرونی

 

به بیان دیگر این “زمان” است که رتبه واقعی دانشگاه هایی مثل بیرونی که از سرمایه گذاری قوی و برنامه ریزی صحیح استفاده می کنند را مشخص می کند. در حال حاضر دانشگاه بیرونی با کالج پزشکی بیلور، کالج کینگ و دانشگاه آچن همکاری نزدیکی دارد. دفتر روابط بین الملل دانشگاه بیرونی کسب رتبه ۱۰۰۰ تا سال ۲۰۲۳ (صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه) را هدف خود اعلام کرده است.

اگر به دنبال دانشگاه خوب در ترکیه هستید از خواندن شرایط پذیرش دانشگاه اطلس ترکیه غافل نشوید.

موقعیت دانشگاه بیرونی ترکیه

این دانشگاه بسیار معتبر و زیبا در شهر استانبول ترکیه واقع شده که همین موقعیت جغرافیایی سبب شده که دانشجویان بتوانند علاوه بر امکانات دانشگاه از امکانات فراوان این شهر باشکوه نیز استفاده نمایند. آدرس دقیق دانشگاه بیرونی در استانبول، زیتون بورنو، خیابان ییل می‌باشد. شما از هر نقطه ی استانبول با کمک وسایل حمل و نقل عمومی میتوانید به راحتی به دانشگاه برسید. این موضوع برای بسیاری از دانشجویان حائز اهمیت فراوانی است.

تبادل دانشجو در دانشگاه بیرونی استانبول

عضویت دانشگاه بیرونی در برنامه ی اراسموس سبب شده که دانشجویان این موقعیت را داشته باشند بعد از سه ماه تحصیل در این دانشگاه، برای ادامه تحصیل موقت به بهترین دانشگاه های اروپایی و آمریکایی انتقال پیدا کنند. البته برای دستیابی به این هدف باید شروع دانشگاه در مورد شما انجام شده باشد.

از جمله ی این شرایط توانایی بالای شما در سطح سواد انگلیسی می‌باشد. به عبارت دیگر باید در آزمون این مورد بتوانید شصت درصد قبولی کسب نمایید. جالب است بدانید تعداد دانشگاه هایی که در سطح ملی و بین المللی قصد دارند با دانشگاه بیرونی ترکیه همکاری نمایند سالانه در حال افزایش است. این همکاری های مشترک قاعدتاً به نفع دانشجویان خواهد بود.

 

شرایط پذیرش در دانشگاه بیرونی ترکیه

همانطور که ذکر کردیم دانشگاه بیرونی از جمله دانشگاه های خصوصی ترکیه محسوب میگردد که همانند سایر مجموعه های آموزش عالی شرایط و مدارکی برای اعطای پذیرش مطالبه می‌کند.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه بیرونی استانبول، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
 • مدرک دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه و نوتر شده
 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه و نوتر شده
 • مدرک تحصیلی دانشگاهی قبل به همراه ریز نمرات ترجمه و نوتر شده
 • مدرک تعیین سطح زبان ترکی یا انگلیسی
 • فرم تکمیل شده ی درخواست پذیرش دانشگاه
 • ارائه ویزای دانشجویی
 • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
 • رسید واریزی شهریه
 • رزومه علمی و سوابق پژوهشی
 • نکته: ممکن است بنا به صلاحدید دانشگاه مدارک دیگری نیز مطالبه گردد.

نکات جالب در خصوص دانشگاه بیرونی

 • دانشجویان می‌توانند طبق اصول، پس از گذشت یک سال از آغاز تحصیل، در رشته دوم یا فرعی نیز تحصیل نمایند.
 • ایجاد شرایط آموزش زبان انگلیسی در حدود هزار ساعت در کنار تحصیل رشته
 • دریافت کمک هزینه، تخفیفات و بورسیه های تحصیلی، با ارائه رزومه ی خوب و نمره آزمون درخشان
 • این دانشگاه به علت اعتبار بسیار زیاد جهانی، سعی کرده است که از دانش به روز، تجهیزات پیشرفته و امکانات نوین بهره مند گردد.

 

 

اگر در جستجوی دانشگاه مناسبی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی و حتی مهندسی در دانشگاه های  ترکیه هستید، خواندن مقاله برترین دانشگاه های ترکیه برای شما مفید خواهد بود، با ما همراه باشید.

 

معرفی دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی در سال 2014 و پس از دریافت مجوز از مجلس شورای ملی ترکیه تاسیس شد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو و ۴۰۰ دانشجوی بین الملل در ۶ دانشکده این دانشگاه در حال تحصیل می باشند. مسئولان دانشگاه تاکید دارند که به دنبال کشف  بیرونی های آینده و آموزش نوابغ جدید در دنیای پزشکی می باشند.

با همین هدف برنامه های خاص آموزشی برای پذیرفته شدگان این دانشگاه در نظر گرفته و به دنبال ایجاد شور، اشتیاق و جدیت در یادگیری برای دانش پذیران علوم پزشکی هستند.

مثلا، برای اولین بار در ترکیه برای تمام پذیرفته شدگان در سال اول ورود به این دانشگاه 950 ساعت تدریس زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. بنابراین زمانی که دانشجویان بیشترین انرژی برای آموزش را دارند، مهارت های زبان انگلیسی خود را نیز تکمیل می کنند. با این روش نه برای ادامه سالهای تحصیل در دانشگاه بیرونی و گذراندن کورس های انگلیسی مشکلی خواهند داشت، نه برای استفاده از برنامه های اراسموس پلاس که به تبادل دانشجو با اروپا می پردازد،مسئله ای پیدا خواهند کرد.

اگر شما یک دانشجوی مشتاق و آینده نگر باشید و بخواهید توانایی تان در چند شاخه پزشکی گسترش دهید، دانشگاه از آن به طور قطع استقبال می کند. همچنین می توانید دو دوره کارشناسی را بصورت همزمان بگذرانید. برای ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نیز، امکانات دانشگاه بیرونی به خوبی جوابگوست و تحصیلات شما می تواند تا پایان بصورت پیوسته دنبال شود. پیشنهاد می کنیم شرایط پذیرش دانشگاه آیدین استانبول را نیز مطالعه کنید این دانشگاه یکی از برترین های ترکیه می باشد.

بیمارستان پزشکی و کلینیک اختصاصی دندانپزشکی که دانشگاه بیرونی برای دانشجویان خود در نظر گرفته است، برگ برنده دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه می باشد. با این سیاست اولا در زمان تحصیل، آموزش دانشجو، اولویت اول بیمارستان و پزشکان بیمارستان است و باعث توجه مضاعف کادر بیمارستان به دانشجویان دانشگاه می شود.

دوم اینکه در سالهای پایانی تحصیل یا طی کارآموزی، لزومی به گذراندن دوره در بیمارستانهای دولتی نخواهد بود. بنابراین آموزش و فضای آموزشی کاملا متفاوت با یک دانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی فاقد بیمارستان خواهد بود. این مسئله قطعا باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش تمرکز دانشجو در سالهای تحصیل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در سایت یوس مگ در تماس باشید.

 

آدرس دانشگاه بیرونی در ترکیه

دانشگاه بیرونی در منطقه اروپایی و بخش مرکزی استانبول قرار گرفته است. بخش توپکاپی در محله زیتون بورنو، جایی که دانشگاه بیرونی در آن قرار گرفته است، سالهاست که دارای شهرداری مستقل است.

این منطقه از جنوب به دریای مرمره و از شمال با بخش ایوب سلطان استانبول راه ارتباطی دارد. معماری این بخش از استانبولِ زیبا، مرتبط با دوره بیزانس است و بسیاری از دیوارهای آن دوره در این منطقه به چشم می خورد. از جذابیت های منطقه ای که دانشگاه در آن واقع شده است می توان به مولوی خانه ینی ، صومعه یونانی و باغ گیاهان دارویی نیز اشاره نمود.

 • آدرس دانشگاه بیرونی: استانبول، توپکاپی، خیابان ییل، مسیر شماره ۴۵۳۴۰۱۰
 • سایت دانشگاه بیرونی به آدرس www.biruni.edu.tr می باشد.

رشته های دانشگاه بیرونی

در دانشگاه بیرونی رشته های مختلفی ارائه می شوند که عمدتا بر پایه پزشکی و طب هستند. بیرونی دارای ۶ دانشکده و یک هنرستان فنی و حرفه ای در حوزه ی سلامت می باشد. در این دانشگاه رشته های بیومدیکال، ژنتیک، مهندسی پزشکی و پزشکی و دندانپزشکی به انگلیسی و ترکی؛ و سایر رشته ها عمدتا به زبان ترکی ( و بخشی به زبان انگلیسی) تدریس می شوند. دانشکده های دانشگاه بیرونی عبارتند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم تندرستی
 • دانشکده علوم طبیعی

 

برخی رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی ،پروتز دندان، زبان و فرهنگ، بینایی سنجی، شنوایی سنجی ، تکنیک های پاتولوژی،گیاه پزشکی، الکتروفیزیولوژی ، علوم طبیعی، معماری، مهندسی کامیپوتر و مهندسی پزشکی، علوم بهداشت و سلامت، هنر و انسان شناسی، تجارت، علوم اجتماعی، هوشبری، فیزیولوژی، کاردرمانی، پرستاری، مامایی، سونوگرافی، پروتز استخوانی، دیالیز، مدیریت بهداشت، رادیوتراپی و …

تاپ ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه بیرونی ترکیه

شهرت فراوان این دانشگاه به داشتن رشته های پرطرفدار مانند پزشکی و دندانپزشکی که باشد. در این دانشگاه شش دانشکده وجود دارد که هر کدام رشته های مربوطه را آموزش می‌دهند.

شش دانشکده ی این مجموعه عبارتند از: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده داروسازی، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده آموزش

پزشکی دانشگاه خصوصی بیرونی در ترکیه

رشته پزشکی در دانشگاه بیرونی، رشته ای است که تمرکز زیاد و سرمایه گذاری خوبی برای آن شده است. بیمارستان تخصصی بیرونی برای آموزش کامل دانشجویان پزشکی این دانشگاه در نظر گرفته شده است. این بیمارستان دارای مدرن ترین امکانات پزشکی از اتاق معاینه تا اتاق عمل و آزمایشگاه های مجزای تشخیص طبی است. کارآموزی و آموزش عملی دانشجویان در این بیمارستان امکان پذیر می باشند

.

امکانات دانشگاه خصوصی بیرونی استانبول

امکانات دانشگاه بیرونی شامل بیمارستان پزشکی با امکانات مدرن ، کلینیک دندانپزشکی ، آزمایشگاه های تخصصی رشته های مختلف تحصیلی، سالن کنفرانس، مراکز بهداشتی، اتاق سمپوزیوم ،سالنهای نهار و شام، کتابخانه و کلاسهای درس می باشد. کافه تریا، بانک و باشگاه ورزشی از دیگر امکانات رفاهی بیرونی است.

کلینیک دندانپزشکی دانشگاه بیرونی، برای گذراندن سال چهارم و پنجم دانشجویان تجهیز شده است. در این کلینیک ضمن اینکه تمام اقشار جامعه امکان مراجعه دارند، معاینات توسط دانشجویان و اساتید رشته ی پزشکی انجام می شود. هر کلینیک ماهانه بین ۳ تا ۴ هزار ویزیت بیمار انجام می دهد و این کارگاه آموزشی فوق العاده ای برای دانشجویان دندانپزشکی به حساب می آید.

پزشکی دانشگاه بیرونی ترکیه

در این کلینیک ۳۰ یونیت جراحی دندانپزشکی وجود دارد که امکان معاینه و کارعملی را برای تمام دانشجویان فراهم می کند. اما این امکانات تنها محدود به تجهیزات نمی شود، بلکه اساتید و کادر علمی این دانشگاه دارای مقالات علمی و تحصیلات بین المللی و تجربه تدریس در بهترین دانشگاه های دنیا را دارا هستند.

به صورت کلی امکانات دانشگاه شامل موارد زیر است.

۱- دارا بودن مجهزترین آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی ترکیه که در حال حاضر با چند دانشگاه برتر جهان از جمله کالج پزشکی بیلور و دانشگاه آن مشغول همکاری است.

۲- برگزاری سمینارهای مختلف، کنفرانسها و همایشهای علمی متناسب با رشته های دانشگاه و امکان حضور تمام دانشجویان این رشته

۳- وجود دو بیمارستان پزشکی و دندانپزشکی متعلق به دانشگاه برای حضور آموزشی و کارآموزی دانشجویان

۴- وجود قسمتهای مختلف رفاهی مانند پارکینگ، مرکز بهداشت، بانک، مراکز خرید، محوطه ی درختکاری شده، کافی شاپ، باشگاه، کتابخانه، خوابگاه های دانشجویی مجزا و مجهز، رستوران، زمینها و سالن های ورزشی و بازی و بسیاری موارد دیگر.

هزینه تحصیل در دانشگاه بیرونی ترکیه

شهریه دانشگاه بیرونی ثابت و متغیر هر سال را از مشاوران ما بپرسید. نکته ای که در مورد شهریه ی این دانشگاه حائز اهمیت است، خصوصی بودن دانشگاه و دریافت شهریه ی بیشتر از دانشجویان نسبت به دانشگاه های دولتی این کشور است. اما داستان هزینه ها زمانی جالب میشود که بدانید با این امکانات و سطح بالای آموزشی، دانشگاه های ترکیه نسبت به بسیاری از دانشگاههای اروپایی مقرون به صرفه تر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما هزینه تحصیل در ترکیه را مطالعه کنید.

به هرحال پرداخت مبلغی در ازای تجربه ی تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه ارزشش را دارد.

بورسیه دانشگاه بیرونی ترکیه

بورسیه دانشگاه بیرونی ترکیه به صورت معمول به برترین دانشجویان با بهترین رزومه های تحصیلی تعلق پیدا می کند. بر اساس رزومه و تشخیص مسئولان دانشگاه، بورسهای 10، 25، 50 و حتی 100 به دانشجویان مستعد تعلق می گیرد. بیرونی به خاطر رویکردی که به پذیرش دانشجوی بین الملل و تعاملات بین الملل دارد، برای سال 2020-2021 بخشی از ظرفیت خود را به پذیرش بدون کنکور دانشگاه های ترکیه و براساس معدل و رزومه تحصیلی اختصاص داده است. برای اطلاع از بورسیه های تحصیلی ترکیه حتما مقاله جامع آن را مطالعه کنید.

در صورتیکه علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید، یوس مگ با سالها تجربه اخذ پذیرش و ارتباطات خوبی که با دانشگاه بیرونی دارد، می تواند برای پذیرش در این دانشگاه و به دست آوردن بورسیه تحصیلی به شما کمک کند. برای آگاهی از این شرایط، با کارشناسان ما تماس بگیرید و شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه حرفه ای امتحان کنید.

سخن آخر

این دانشگاه با توجه به پیشرفت های که تجربه نموده، هم چنان پا به پای بسیاری از دانشگاههای معتبر جهانی در حال افزایش علم روز و امکانات مجهزتر می‌باشد. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه نمونه را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما گفت و گو نمایید.

Rate this post

4 پاسخ

 1. من میخوام توی ترکیه پذیرش از یه دانشگاه خوب بگیرم مقاله تون کامل و عالی بود، ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین

  1. ممنون از شما مهناز کاویانی عزیز بله دقیقا همینطور هست دانشگاه آیدین ترکیه یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در استانبول هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *