دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

بهترین دانشگاه ترکیه برای فیزیوتراپی

 

چکیده مطلب:

هزینه تحصیل در ترکیه در دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University) که یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای فیزیوتراپی بوده برای دانشجویان ترکیه و خارجی متفاوت است. این دانشگاه در سال 1967 در شهر آنکارا تأسیس شده و بیش از نیم قرن تجربه در ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و خدمات بهداشتی در کشور ترکیه دارد. دانشگاه حاجت تپه با بیش از ۳۷ هزار دانشجو و ۲۲۰۰ عضو هیأت علمی، دارای ۱۳ دانشکده، ۱۵ موسسه پژوهشی، ۳۳ مرکز تحقیقاتی و ۱۱۰ برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. برنامه‌های آموزشی دانشگاه حاجت تپه در حوزه‌های مختلفی از جمله علوم پایه، مهندسی، پزشکی، ادبیات و هنر، حقوق و علوم اجتماعی و … ارائه می‌شود.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

سایت دانشگاه حاجت تپه آنکارا

سایت رسمی دانشگاه حاجت تپه به زبان ترکیه و انگلیسی در دسترس است. آدرس سایت به زبان ترکیه: www.hacettepe.edu.tr و آدرس سایت به زبان انگلیسی: www.en.hacettepe.edu.tr می‌باشد. از طریق این سایت می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره دانشگاه، برنامه‌های تحصیلی، فرصت‌های شغلی و پژوهشی، اخبار و رویدادهای دانشگاه را کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید شرایط تحصیل در ترکیه را مطالعه کنید.

شهریه دانشگاه حاجت تپه 2023

شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه حاجت تپه برای سال تحصیلی 2023-2024 بسته به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و وضعیت تحصیلی (ترکیه‌ای یا خارجی) متفاوت است. به طور کلی، شهریه برای دانشجویان خارجی بیشتر از دانشجویان ترکیه‌ای است. برای مثال، برای دوره کارشناسی نرمال، شهریه سالیانه برای دانشجویان ترکیه‌ای حدود 3.000 ترکیه لیراس، در حالی که برای دانشجویان خارجی حدود 6.000 ترکیه لیراس است. همچنین، دوره‌های دکتری و برخی رشته‌های مهندسی شهریه بالاتری دارند. برای اطلاعات دقیق‌تر و بروزرسانی شهریه، به سایت رسمی دانشگاه حاجت تپه مراجعه کنید.

خوابگاه دانشگاه حاجت تپه

خوابگاه‌های دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا قرار دارند و به دانشجویان این دانشگاه امکان اقامت در آنها را می‌دهند. این خوابگاه‌ها شامل اتاق‌هایی با امکانات رفاهی مختلف مانند اینترنت، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سرویس بهداشتی و حمام مشترک هستند. همچنین، خدماتی مانند آشپزخانه مشترک و سالن‌های اجتماعات نیز در این خوابگاه‌ها ارائه می‌شوند. قیمت اقامت در این خوابگاه‌ها بسته به نوع اتاق و تعداد افرادی که در یک اتاق اقامت می‌کنند، متفاوت است.

شرط معدل دانشگاه حاجت تپه

شرط معدل ورود به دانشگاه حاجت تپه برای هر رشته متفاوت است و در هر سال تحصیلی ممکن است تغییر کند. برای دانشجویان کارشناسی ارشد، معمولا معدل حداقل ۱۲ برای ورود به این دانشگاه مورد نیاز است. اما برای اطلاعات دقیقتر و شرایط ورود به هر یک از رشته‌های دانشگاه حاجت تپه، بهتر است با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید یا به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا فیزیوتراپی

دانشگاه حاجت تپه آنکارا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که دوره های آموزشی متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد، از جمله فیزیوتراپی.

دوره فیزیوتراپی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا، یک برنامه آموزشی سه ساله است که برای دانشجویانی که علاقه مند به حوزه بهداشت و درمان هستند، طراحی شده است. دوره فیزیوتراپی از طریق جلسات درسی، آزمایشگاه ها و تمرینات عملی، دانشجویان را در زمینه تشخیص و درمان مشکلات جسمی و اعصابی آموزش می دهد.

در دوره فیزیوتراپی، دانشجویان با مفاهیمی مانند تشخیص بالینی، برنامه ریزی درمانی، تمرینات توانبخشی و مدیریت درد آشنا می شوند. همچنین، آنها با روش های تمرینی و درمانی مختلفی که برای درمان مشکلات فیزیکی و اعصابی استفاده می شود، آشنا می شوند.

بعد از اتمام دوره فیزیوتراپی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا، فارغ التحصیلان می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز توانبخشی کار کنند. همچنین، آنها می توانند به صورت مستقل با ایجاد مطب خود، خدمات فیزیوتراپی را ارائه دهند.

آیا دانشگاه حاجت تپه مورد تایید وزارت بهداشت هست؟

بله، دانشگاه حاجت تپه آنکارا دارای مجوز و تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ترکیه است. این بدان معناست که مدارک و فارغ التحصیلان دانشگاه حاجت تپه در کشور ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر شناخته شده و قابل قبول هستند. به همین دلیل، فارغ التحصیلان دانشگاه حاجت تپه می‌توانند در بسیاری از کشورها به موفقیت‌های حرفه‌ای دست یابند. با این حال، همانند سایر دانشگاه‌ها، برای استفاده از مدارک دانشگاه حاجت تپه در کشور خودتان، باید شرایط و مقررات مربوطه را با مراجع مربوطه در کشور خودتان بررسی کنید.

دانشگاه  دولتی حاجت تپه جزو دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت بوده و کلیه رشته‌های گروه پزشکی و مدارک صادره از دانشگاه مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد. بنابراین دانشجویان پس از تحصیل می‌توانند به سهولت وارد بازار کار ایران شده و یا در دانشگاه‌های ایران و سایر کشورهای دیگر به ادامه تحصیل بپردازند.

اعتبار مدرک دانشگاه حاجت تپه

مدرک دانشگاه حاجت تپه آنکارا از لحاظ اعتبار و شناخته شدگی در سطح بین‌المللی بسیار قابل احترام است. دانشگاه حاجت تپه یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه است و دارای بیش از 100 سال سابقه در آموزش و پژوهش است. همچنین، دانشگاه حاجت تپه در رتبه‌بندی‌های جهانی دانشگاه‌ها در رتبه‌های قابل قبولی قرار دارد.

به علاوه، مدارک دانشگاه حاجت تپه در بسیاری از کشورها شناخته شده و قابل قبول هستند. با این حال، در هر کشوری شرایط خاص خود را برای شناختن مدارک دانشگاهی دارد، لذا بهتر است که برای اطلاعات دقیقتر در این زمینه با سفارتخانه یا سازمان مربوطه در کشور مورد نظر تماس بگیرید.

رنکینگ دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه آنکارا در رتبه‌بندی QS World University Rankings 2022 به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه 521-530 قرار دارد. همچنین، در رتبه‌بندی Times Higher Education World University Rankings 2022، دانشگاه حاجت تپه در گروه دانشگاه‌های 801-1000 جهان قرار دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد رتبه‌بندی دانشگاه حاجت تپه و رتبه‌بندی‌های دیگر، به سایت‌های مربوط به رتبه‌بندی‌های جهانی دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

زبان تدریس دانشگاه حاجت تپه چیست؟

زبان تدریس در دانشگاه حاجت تپه آنکارا ترکیه‌ای است. به عبارت دیگر، درس‌ها و محتوای آموزشی در دانشگاه حاجت تپه به زبان ترکیه‌ای تدریس می‌شوند. با این حال، به دلیل وجود دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه حاجت تپه، برخی درس‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. همچنین، دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه حاجت تپه باید دارای مدرکی با مهارت زبان ترکیه‌ای باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به زبان تدریس در این دانشگاه و مدرک تومر کلیک کنید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه حاجت تپه

برای پذیرش در دانشگاه حاجت تپه آنکارا، دانشجویان باید مدارک زیر را تهیه کرده و به دانشگاه ارائه دهند:

مدرک دبیرستانی: دانشجویان باید مدرک دبیرستانی خود را که شامل گواهینامه پایان تحصیلی و معدل است، تهیه کنند.

مدارک دانشگاهی: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دارند، باید مدارک دانشگاهی خود را همراه با ترجمه معتبر به زبان ترکیه ارائه دهند.

مدرک زبان: برای زبان انگلیسی، دانشجویان باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

 • IELTS با نمره حداقل 6.0
 • TOEFL با نمره حداقل 72
 • YDS با نمره حداقل 65
 • YÖKDİL با نمره حداقل 65
 • PTE Academic با نمره حداقل 55

مدارکی مانند رزومه، نامه‌های توصیه، انگیزه‌نامه و سایر مدارک مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر ممکن است برای پذیرش لازم باشد.

پرداخت هزینه: دانشجویان باید هزینه‌ی ثبت‌نام و سایر هزینه‌های مربوط به تحصیلات خود را پرداخت کنند.

اطلاعات دقیقتر در مورد مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه حاجت تپه آنکارا، بهتر است از وب سایت رسمی دانشگاه یا اداره‌ی پذیرش و بین المللی آن استعلام شود.

رشته های دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه آنکارا یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است و در زمینه‌های مختلف آموزشی فعالیت می‌کند. بعضی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و اداره کسب و کار
 • دانشکده فناوری اطلاعات

در هر یک از دانشکده‌های فوق، برای دانشجویان برنامه‌های آموزشی متنوعی ارائه می‌شود که شامل دروس تخصصی، کارگاه‌ها، پروژه‌های عملی و کارآموزی‌های بالینی می‌شوند. این رشته‌ها به دانشجویان امکان پیشرفت در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی، مهندسی، فناوری اطلاعات و اقتصاد و مدیریت را می‌دهند.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا دندانپزشکی

دانشگاه حاجت تپه آنکارا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که دوره های آموزشی متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد، از جمله دندانپزشکی.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا دوره دندانپزشکی را به صورت یک برنامه آموزشی پنج ساله ارائه می دهد. این دوره به دانشجویان کمک می کند تا با اصول و فنون دندانپزشکی آشنا شوند و در تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان مهارت پیدا کنند.

دوره دندانپزشکی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا به صورت جلسات درسی، کارآموزی های بالینی و تمرینات عملی برای دانشجویان ارائه می شود. در این دوره، دانشجویان با مفاهیمی مانند تشخیص بالینی، اصول جراحی دندان، ترمیم دندان، پروتز دندان و ایمپلنت دندان آشنا می شوند.

بعد از اتمام دوره دندانپزشکی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا، فارغ التحصیلان می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز دندانپزشکی کار کنند. همچنین، آنها می توانند به صورت مستقل با ایجاد مطب خود، خدمات دندانپزشکی را ارائه دهند.

آدرس دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University) در شهر آنکارا قرار دارد. آدرس دقیق آن به شرح زیر است:

Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Yerleşkesi
06800 Çankaya/Ankara
Turkey

چطور میشه به دانشگاه حاجت تپه رفت؟

برای رفتن به دانشگاه حاجت تپه در آنکارا، می‌توانید از راه‌های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده کنید. بهترین روش برای رسیدن به دانشگاه، به دست آوردن نقشه شهر آنکارا و یا استفاده از برنامه‌های موبایلی مانند Google Maps و یا برنامه اتوبوس رانی شهری است که به راحتی در دسترس هستند.

راه های حمل و نقل عمومی به دانشگاه حاجت تپه شامل مترو و اتوبوس ها می شود. برای رسیدن با مترو، می‌توانید از خط M1 استفاده کنید که از ایستگاه های مختلفی از جمله ایستگاه کیزیلای، مالتپه، و باتیکنت، به دانشگاه حاجت تپه می‌رسد. همچنین، برای رفتن به دانشگاه از اتوبوس های شهری می توانید استفاده کنید که از ایستگاه های مختلفی به دانشگاه حاجت تپه می رسند.

همچنین، در صورت تمایل به رانندگی خودرو، می‌توانید از GPS و نقشه‌های آنلاین برای پیدا کردن مسیر بهتر و راه‌های سریعتر به دانشگاه استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که در ترافیک شهر آنکارا ممکن است مسیرها طولانی و پر ترافیک باشند، بنابراین بهتر است قبل از رفتن، به خوبی برنامه ریزی کنید و به رانندگان دیگر رعایت رانندگی ایمن و موجب عدم ایجاد ترافیک شدید در شهر آنکارا باشید.

دانشکده‌های دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشکده‌های دانشگاه حاجت تپه شامل موارد زیر است:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده فیزیوتراپی و توانبخشی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم ورزشی و دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی است.

مدارس عالی و موسسات دانشگاه حاجت تپه ترکیه نیز شامل موارد زیر است:

 • مدرسه عالی واکسینولوژي
 • مدرسه عالی مطالعات ترکی
 • مدرسه عالی مطالعات جمعیتی، مدرسه عالی بهداشت عمومی
 • مدرسه عالی علوم هسته ای
 • مدرسه عالی علوم عصب شناسی، مدرسه عالی بهداشت کودکان
 • مدرسه عالی انفوماتیک
 • مدرسه عالی علوم اجتماعی
 • مدرسه عالی علوم مهندسی، مدرسه عالی علوم بهداشت
 • مدرسه عالی هنرهای زیبا
 • مدرسه عالی علوم آموزشی
 • موسسه سرطان
 • موسسه آتاتورک

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
دانشگاه حاجت تپه ترکیه
دانشگاه حاجت تپه یوس مگ

رشته‌های دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه دارای ١۴ دانشکده، ١۴ موسسه  و مدرسه عالی، ٢ مدرسه کاربردی، یک مدرسه هنرهای زیبا، ۶ مدرسه حرفه ای و ۹۲ مرکز تحقیقاتی کاربردی است.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و پیشرو در ترکیه همواره ارزش‌های جهانی و توسعه اجتماعی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و در رشته‌های هنر، تکنولوژي و علوم جزو دانشگاه‌های معتبر ترکیه محسوب می‌گردد.

اگر به دنبال لیست دانشگاه های دولتی خوب ترکیه هستید از دانشگاه های زیر نیز بازدید کنید.

دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا، دانشگاه کاتب چلبی ازمیر، دانشگاه دجله ترکیه، دانشگاه بغازیچی ترکیه، دانشگاه آتاتورک ارزروم، دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر، دانشگاه دولتی مارمارا ترکیه، دانشگاه اژه ترکیه، دانشگاه استانبول ترکیه، دانشگاه حاجت تپه آنکارا و دانشگاه آنکارا ، دانشگاه ارجیس، دانشگاه جمهوریت سیواس، دانشگاه ییلدیز تکنیک می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *