دانشگاه جمهوریت سیواس

پذیرش دانشگاه جمهوریت سیواس

دانشگاه جمهوریت سیواس از موسسه های آموزش عالی ترکیه بوده و در گروه دانشگاه های دولتی قرار می گیرد و علت این نام گذاری نیز تاسیس دانشگاه در سال ۱۹۵۳ میلادی و همزمان با پنجاهمین سالروز جمهوری ترکیه می باشد. سعی دانشگاه جمهوریت پوشش دادن برترین رشته های تحصیلی آموزش عالی در قالب بهترین تجهیزات و امکانات آموزشی روز جهان است. این مرکز متشکل از واحدهای متعددی شامل:

 • پانزده دانشکده، سیزده مدرسه فنی، پنج موسسه و چهار کالج است‌‌.

اگر به عنوان یکی از ۵۰ هزار دانشجوی دانشگاه معتبر جمهوریت سیواس قصد ادامه تحصیل دارید ابتدا لازم است بدانید که این دانشگاه مدرک معتبری در ایران نداشته و به علت جمهوریت، آینده کاری در ایران نخواهید داشت؛ اما این از اعتبار و سطح علمی دانشگاه معروف جمهوریت نمی کاهد و باید از جایگاه جهانی آن مطلع باشید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه جمهوریت سیواس

: دارای رتبه ۲۹۸۵ در سطح جهان و رتبه ۴۴ در سطح ترکیه

دانشکده ها: پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، ادبیات، آموزش، حقوق، علوم، الهیات، ارتباطات، اقتصاد، معماری و هنرهای زیبایی، علوم بهداشت، آموزش فنی، علوم ورزشی، فناوری، پزشکی، گردشگری، دامپزشکی

دانشگاه جمهوریت سیواس

شرایط و مدارک دانشگاه جمهوریت سیواس

جهت پذیرش در دانشگاه جمهوریت سیواس لازم از در آزمون ورودی یوس که به طور سالانه برگذار می شود شرکت کنید و حداقل نمره ۵۵ را کسب نمایید. همچنین کسب موفقیت در آزمون تومر الزامی است و زبان ترکی شما سنجیده شده و حداقل سطح زبان B1 مورد نیاز است و در صورت عدم دریافت نمره کافی باید طی ترم اول کلاس های زبان ترکی را بگذرانید.

بیشتر بدانید : بیمه دانشجویی ترکیه

پس از موفقیت در آزمون ورودی و آزمون زبان باید مدارک خود را به زبان ترکی ترجمه کرده و ارائه دهید و در صورت پذیرش باید برای دریافت ویزای تحصیلی و روند ثبت نام اقدام کرده و این مدارک را برای مراحل ثبت نام خود ارائه دهید.

 1. اصل معادل سازی مدرک دیپلم با تایید مطابقت کافی با دیپلم ترکیه چرا که لازم است سطح تحصیلی شما با استاندارد تحصیلی ترکیه مورد بررسی قرار بگیرد.
 2. اصل گواهی پایان تحصیل و گواهی استقرار دانشجویان خارجی
 3. هشت عکس بایومتریک پشت نویسی شده
 4. گواهی زبان و نتایج آزمون yös با حداقل نمرات مورد نیاز
 5. شماره ملی کارت هویت خارجی، کپی پاسپورت
 6. ارائه توصیه نامه، انگیزه نامه و گواهی دریافت بورسیه دانشجویی
 7. اصل یا کپی کارت آبی به همراه مدرک ترجمه شده دیپلم و تائیدیه کنسولگری یا سفارت ترکیه

شهریه دانشگاه جمهوریت سیواس

زمانی که موضوع ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی است قطعا پای دانشجویانی با رزومه تحصیلی درخشان و سطح علمی برتر به میان می آید؛ اما مسئله عدم امکانات کافی برخی از این دانشجویان جهت تحصیل در خارج از کشور می باشد به همین خاطر بورسیه و کمک های تحصیلی چنین دانشگاه هایی اهمیت خاصی پیدا می کنند.

برخی از داشگاه های دولتی ترکیه که رنکینگ بالایی دارند:

دانشگاه حاجت تپه آنکارا، دانشگاه استانبول، دانشگاه اژه ترکیه، دانشگاه مارمارا، دانشگاه آتاتورک ارزروم، دانشگاه دموکراسی ازمیر

از لحاظ شهریه دانشگاه جمهوریت سیواس نیز باید بدانید چون یک مرکز آموزش دولتی است قطعا نسبت به مراکز خصوصی مبالغ کمتری اخذ خواهد شد اما به طور کلی نه تنها در این مرکز بلکه در هر دانشگاهی عوامل مختلف من جمله: دانشکده، رشته، استفاده از امکانات تحصیلی، مقطع تحصیلی و… موثر هستند. هر یک از این شرایط به نحوی سبب وجود نوسانات قیمت در شهریه رشته های مختلف می شوند.

بورسیه دانشگاه جمهوریت سیواس

از لحاظ بورسیه نیز این دانشگاه موارد مختلفی از کمک های تحصیلی را برای دانشجویان خود در نظر دارد که دو مورد آن بورسیه ای است که به دانشجوهای کم بضاعت و دانشجویان برتر تحصیلی تعلق می گیرد. به طور کلی اگر بر طبق انواع، درصد و سقف پذیرش هر نوع بورسیه بر حسب اولویت، فکر می کنید واجد شرایط هستید باید از طریق درگاه مربوطه درخواست خود را به همراه مدارک لازم بار گذاری نمایید و منتظر اعلام نتیجه و ادامه روند اخذ بورسیه باشید.

امکانات دانشگاه جمهوریت سیواس

قطعا زمانی که بحث بر سر دانشگاه جمهوریت سیواس باشد اغلب داوطلبان به امکانات مختلف این مرکز آموزشی نیز فکر می کنند که البته این دانشگاه با سطح بالای جهانی هم سعی در تامین هر چه بهتر نیاز دانشجویان خود دارد.

 • کتابخانه: سالن با آرامش و راحتی برای ۳۵۰ دانشجو در سالن، ۵۰ هزار نسخه کتاب و مجله، ۳۳ اتاق مجزا جهت مطالعه خصوصی، سی اتاق رایانه متشکل از ۷۰۰ سیستم مجهز به اینترنت.
 • خوابگاه: این دانشگاه دارای خوابگاه هایی با ظرفیت ۱۶۴۸ تخت مختص به بانوان و ۱۱۵۲ تخت مختص به آقایان می باشد.
 • سلف غذا: سرویس دهی مجزا در سلف مرکز برای دانش آموزان و سلف مخصوص به کارکنان. در سلف مرکزی روزانه ۵۲۰۰ پرس غذا سرو می شود و بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی کم بضاعت می توانند غذای رایگان دریافت کنند.
 • ورزش: امکانات مختلف ورزشی در زمینه شنا، سالن ورزش، زمین فوتبال، زمین تنیس، زمین هندبال، زمین بسکتبال، زمین گلف
 • حمل و نقل: علاوه بر دسترسی آسان به ایستگاه های وسایل نقلیه، فرودگاه، ترمینال و… شما در داخل دانشگاه نیز می توانید از وسایل نقلیه مخصوص به دانشگاه و یا مسیرهای خوابگاه استفاده کنید.

این موارد نمونه هایی از امکانات دانشگاه جمهوریت سیواس هستند که تمامی دانشجویان از آن ها بهره مند شده و شرایط تحصیلی بهتری را پشت سر می گذارند‌.

رشته های دانشگاه جمهوریت سیواس 

سه مورد از برترین دانشکده های دانشگاه جمهوریت سیواس شامل موارد زیر می باشند

 1. دانشکده پزشکی: اعتبار این بخش آموزشی مورد تایید Uteak قرار گرفته و بیمارستان این دانشکده با ۱۰۵۴ تخت در پردیس دانشگاه واقع شده است و دفتر ریاست دانشگاه نیز در این بیمارستان که متشکل از هفت بلوک و چهارده طبقه است واقع شده و از اکثریت شهرها بیماران مختلف را پذیرش می کنند و (قلب و عروق، فوریت پزشکی، آنکولوژی، توانبخشی، فیزیوتراپی و…) را پوشش می دهند.
 2. دندان پزشکی: متشکل از کلاس های آموزشی، آزمایشگاه، کلینیک، درمانگاه و.‌‌.. با مدرن ترین تجهیزات و به روز ترین آموزش های علمی دنیا که سالانه بیش از ۳۰ هزار مراجعه کننده مربوط با حوزه سلامت دهان و دندان را مورد مداوا قرار می دهند.
 3. داروسازی: متشکل از چهار کلاس که هر یک ۹۰ نفر ظرفیت داشته، ۳ بخش و سیزده گروه فعال، سه آزمایشگاه و… که دانشجویان این رشته طی یک دوره پنج ساله مورد آموزش تئوری و عملی قرار گرفته و در کنار تجهیزات به روز این دانشکده تعلیم می بینند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *