دانشگاه پیری رئیس استانبول

دانشگاه پیری رئیس استانبول

برای تحصیل در ترکیه به دنبال آدرس دانشگاه پیری رئیس استانبول می گردید؟ چه امکاناتی دارد؟ آیا مورد تایید ایران است؟ در ادامه همراهمان باشید تا به پیاسخ سوالات ذهن خود راجع به این دانشگاه برسید.

یکی از موسسات آموزش عالی ترکیه دانشگاه پیری رئیس است که در گروه مراکز خصوصی غیر انتفاعی قرار می گیرد و در منطقه توزلا و شهر استانبول قرار دارد. دانشگاه پیری رئیس استانبول با هدف رشد اخلاقی، فرهنگی، روابط اجتماعی سالم، انگیزه کار و مسئولیت پذیری در پی آموزش نیروی جوان و جویای دانش است.

عنوان توضیحات
نام انگلیسی دانشگاه Piri Reis University
نام ترکی دانشگاه Piri Reis Üniversitesi
نام فارسی دانشگاه دانشگاه پیری رئیس
زبان تدریس انگلیسی _ ترکی
تعداد دانشکده ۵ مورد
نوع دانشگاه خصوصی
وب سایت رسمی www.pirireis.edu.tr

یکی از علل اصلی شناخته شدن دانشگاه پیری رئیس در سطح جهان ارائه رشته های تحصیلی است که سبب شده اند این مرکز آموزشی به یکی از قطب های برتر تربیت و آموزش فارق و التحصیلان رشته های مرتبط با دریا نوردی باشد‌.

دانشگاه پیری رئیس

رنکینگ دانشگاه پیری رئیس استانبول

دانشگاه پیری رئیس استانبول ابتدا یک مرکز آموزشی با هدف کمک به ارگان های دریایی و آموزش علم روز دنیا به دریانوردان آینده خود بود که بیشتر از ۲۱۰۰ دریانورد را با موفقیت تعلیم داد. سپس در سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را به عنوان دانشگاه آغاز کرد و با جذب دانشجویان از سراسر جهان و رزومه درخشان در حیطه آموزش کسب نمود و به طور رسمی در سال ۲۰۰۸ تحت عنوان دانشگاه پیری رئیس افتتاح گردید.

حتما بخوانید: دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

 • رتبه و رنکینگ: این موسسه خصوصی در سطح جهان رتبه 6272، در سطح آسیا رتبه ۲۳۲۹ و در سطح کشوری رتبه ۱۳۲ را دارد‌.

پذیرش در دانشگاه پیری رئیس

اگر قصد ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه پیری رئیس استانبول را دارید باید از نظر  معدل نمره حدنصاب را داشته و با موفقیت در آزمون ورودی نمره قابل قبول را اخذ نمایید و در صورت دارا بودن این دو شرط شما باید تمامی مدارک لازم جهت پذیرش را در سایت مربوطه این دانشگاه بار گذاری کرده و منتظر تایید یا عدم تایید  شرایط ارسالی خود باشید.

 1. ارائه مدرک دیپلم و در صورت نظام قدیم بودن مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه شده
 2. موفقیت در آزمون یوس با کسب حداقل ۵۰/. از نمره
 3. نتیجه آزمون sat و کسب حداقل هزار امتیاز و همچنین پانصد نمره ریاضی
 4. ارائه یکی از مدارک Act یا Gce
 5. ارائه مدرک زبان انگلیسی که پیش از ورود به دانشگاه کسب کرده اید و در غیر این صورت طی کردن دوره زبان در ترم اول و کسب نمره حدنصاب

توجه: در صورتی که داوطلبان مدارک فوق را به طور کامل نداشته باشند؛ حداقل معدل ۱۳ در مدرک دیپلم الزامی است‌‌.

راجع به دانشگاه های خصوصی ترکیه که در استانبول مطرح هستند بیشتر بدانید:

دانشگاه آیدین، دانشگاه گالاتا، دانشگاه بیکنت، دانشگاه اسنیورت، دانشگاه گلیشیم، دانشگاه ییلدیز تکنیک،

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه پیری رئیس استانبول

پس از اینکه مدارک ارسالی شما به سایت پذیرش دانشگاه پیری رئیس استانبول مورد تایید قرار گرفت باید در بازه زمانی مشخص شده توسط سایت مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه را ارائه دهید که به شرح زیر می باشند.

 • فرم مراجعه
 • مدرک معتبر دیپلم به صورت ترجمه
 • مدرک زبان و ریز نمرات دیپلم
 • ارائه انگیزه نامه
 • پاسپورت و 8 قطعه عکس پرسنلی جدید به صورت پشت نویسی صحیح
 • برای متقاضیان زیر ۱۸ سال نیز ارئه رضایت نامه سرپرست الزامی است.

آزمون پذیرش در دانشگاه پیری رئیس

اگر چه دانشگاه پیری رئیس استانبول یک موسسه خصوصی است و می توان بدون کنکور سراسری درخواست پذیرش داد؛ اما خود موسسه دو آزمون ورودی sat و yös را جهت پذیرش متقاضیان در نظر گرفته است. توجه کنید که جهت موفقیت در پذیرش این دانشگاه معتبر باید حداقل ۵۰ نمره از هر آزمون را کسب کنید. می توان گفت شرط معدل و نمره حدنصاب این دو آزمون لازمه پذیرش شما در دانشگاه پیری رئیس استانبول می باشد.

حتما بخوانید: بیمه دانشجویی ترکیه

شهریه رشته های دانشگاه پیری رئیس ترکیه

همانطور که مطلع هستید نه تنها در دانشگاه پیری رئیس ترکیه بلکه در تمام دانشگاه های خصوصی موجود در کشورهای مختلف من جمله: ایران، شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی دریافت می‌ شود.

البته با توجه به سطح دانشگاهی همچون پیری رئیس که سعی داشته برترین رشته های روز دنیا را برای متقاضیان خود در بهترین شرایط ممکن ارائه دهد قابل تامل بوده و با این حال در این دانشگاه مانند هر مرکز آموزشی دیگری شهریه رشته ها بر حسب رشته و هزینه های مرتبط با آن متغیر بوده و نوسانات مختلفی دارند.

بورسیه های دانشگاه پیری رئیس استانبول

دانشگاه پیری رئیس استانبول هم با توجه به رشته ها و شرایط متقاضیان خود بورسیه های مختلفی را هر ساله در نظر گرفته و نوع بورسیه، شرایط پذیرش، درصد بورسیه و تمام جزئیات مربوط به این کمک های تحصیلی را در سایت خود قرار می دهد.

بیشتر بدانید: بورسیه تحصیلی ترکیه

داوطلبان با مطالعه شرایط و در صورت داشتن هر یک از گزینه ها می توانند درخواست خود، جهت بورسیه را ارائه دهند و در نهایت طبق قوانین موجود در دانشگاه شرایط متقاضیان بررسی شده و در صورت امکان به هر یک از آنها به میزان ظرفیت، کمک های تحصیلی تعلق می گیرد که به شرح زیر می باشند.

 • دانشجویانی که شهریه دوره تحصیل را یک مرتبه پرداخت کنند شامل ۵۰% بورسیه می شوند‌.
 • داوطلبان دختر ۱۰ درصد بورسیه را دارند.
 • برای خواهر و برادر و یا زوج هایی که به طور همزمان در این دانشگاه ادامه تحصیل می دهند ۵% بورسیه در نظر گرفته شده است‌.
 • و برای آن دسته از دانشجویان برتر و دارای موفقیت های خاص تحصیلی نیز ممکن است ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بورسیه تعلق بگیرد.

دانشکده های پیری رئیس استانبول

دانشگاه خصوصی رئیس پیری به‌ طور کل متشکل از ۵ دانشکده در شاخه های تحصیلی مختلف می باشد و قطب اصلی این واحدها دانشکده دریانوردی است که سبب شناخته شدن دانشگاه پیری رئیس در سراسر جهان شده است.

 • دانشگاه دریانوردی، علوم پایه و ادبیات، علوم اقتصادی و اداری، مهندسی و حقوق

موارد فوق پنج واحد تشکیل دهنده این مرکز تحصیلی هستند.

اگر مدرک تومر ندارید و نمی دانید چیست بهتر است راجع به اخذ مدرک تومر بخوانید.

پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیری رئیس

اگر بخواهید مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیری رئیس را بگذرانید باید در تعدادی از آزمون ها با حداقل نمره قبولی موفق شوید تا بتوانید در رشته های مختلف ارشد این مرکز تحصیل کنید؛ البته پیش از هر اقدامی باید دارای مدرک کارشناسی معتبر با معدل قابل قبول باشید و از لحاظ سطح علمی مورد سنجش قرار بگیرید. سپس با ارائه انگیزه نامه آزمون های زیر را بگذرانید.

 • Ales: حداقل نمره ۸۰
 • Gmat: حداقل ۵۰۰ امتیاز
 • GRE: حداقل ۱۵۳ امتیاز )یک مورد از این سه آزمون کافی است)
 • آزمون زبان: Yds با حداقل ۶۵ امتیاز یا تافل با حداقل ۷۸ امتیاز

پذیرش دکتری دانشگاه پیری رئیس ترکیه

برای پذیرش در رشته های دکتری دانشگاه پیری رئیس استانبول نیز گذراندن تمامی آزمون های فوق با نمرات حدنصاب الزامی است؛ با این تفاوت که دانشجوی داوطلب مقطع دکتری باید مدرک ارشد معتبر خود را به همراه پایان نامه ارائه دهد. همچنین آزمون سنجش سطح علمی و انگیزه نامه هم لازم است.

کلام آخر: در طول تحصیل در این دانشگاه می توانید از امکانات رفاهی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی، سلف غذا، خوابگاه و… طبق قوانین بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *