دانشگاه آتاتورک ارزروم

پذیرش دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه

دانشگاه آتاتورک ارزروم از ویژگی های آن برای دانشجویان متقاضی ایرانی، اعتباری است که در وزارت بهداشت و وزارت علوم کشور ایران دارد. دانشگاه اتاتورک در شهر ارزروم ترکیه وجود دارد که از سال ۱۹۵۷ مشغول فعالیت می‌باشد. این دانشگاه با سابقه ی درخشانی که در زمینه ی ارائه ی دانشجویان مفید به جامعه ی جهانی از خود نشان داده، به معروفیت فراوانی رسیده است. این دانشگاه قدیمی علاوه بر زیبایی ظاهری، از جمله بزرگترین دانشگاه های کشور ترکیه نیز محسوب میگردد. اگر شما هم متقاضی حضور در این دانشگاه هستید پس ادامه ی مطلب را با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
Ataturk University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
atatürk üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
آتاتورک نام دانشگاه به زبان فارسی
ارزروم موقعیت
دولتی نوع
۱۳۰۴ رتبه جهانی
۲۴ رتبه ملی
ترکی_ انگلیسی زبان آموزشی
وب سایت رسمی دانشگاه

 

 رتبه بندی دانشگاه آتاتورک ارزروم

نزدیکی شهر ارزروم به مرزهای کشور ایران سبب شده است که انتخابی پرطرفدار در کشورمان باشد. علاوه بر این مراحل آموزشی و امکاناتی که از این دانشگاه شاهد هستیم در سطح بین المللی با دانشگاه های بسیار معتبر برابری میکند.

هر ساله در اخبار آمریکا شاهد ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های معتبر جهانی هستیم و در این میان نیز دانشگاه آتاتورک ارزروم نیز به مقامهای خوبی دست یافته است. اگر به دنبال دانشگاه با رنکینگ بالا در ترکیه هستید حتما مقاله دانشگاه آیدین ترکیه را مطالعه کنید.

 • رتبه بندی دانشگاه آتاتورک ارزروم در سطح جهانی: ۹۷۹
 • رتبه بندی در سطح دانشگاه های ملی ترکیه: هجده
 • رتبه از نظر ارائه ی رشته ی پزشکی: هشت
 • رتبه از نظر ارائه ی رشته ی حقوق: سی

شرایط تحصیل دانشگاه آتاتورک ارزروم

برای ورود به دانشگاه آتاتورک ارزروم لازم است که یک سری شرایط، اصول و قواعد را مورد توجه قرار دهید. در این صورت است که میتوانید مسیر راهیابی به این مجموعه را بسیار آسانتر بیابید. پیشنهاد می کنیم قبل از هرچیز مقاله شرایط مهاجرت به ترکیه را مطالعه کنید.

بهتر است در گام اول بدانید که میتوانید به سه طریق به این دانشگاه راه بیابید. شرکت در آزمونهای ورودی، پذیرش بدون آزمون و از طریق بورسیه ی تحصیلی.

قطعا پذیرش از طریق آزمون می تواند شما را سریع‌تر به پشت صندلی های دانشگاه برساند. در ادامه بیشتر راجع به این دو آزمون توضیح خواهیم داد.

آزمون YOS: این آزمون از تعادل و منطق بالایی برخوردار است و متقاضیان ایرانی در انجام آن سختی چندانی را متحمل نخواهد شد. سوالات آن شامل ریاضی، هندسه و هوش می‌باشد و بر خلاف بسیاری از دانشگاههای دیگر سوالات مازاد خارج از این سه مبحث، ندارد.

اگر میخواهید در دانشگاه آتاتورک ارزروم در رشته های پزشکی، داروسازی. دندانپزشکی تحصیل نمایید باید در آزمون ورودی حداقل نمره ی نود را کسب کنید. اگر در آزمون ورودی سایر کشورها شرکت کرده اید با ضریب  0.8 میتوانید در دانشگاه آتاتورک مورد پذیرش قرار گیرد. برای اطلاع دقیق از آزمون یوس حتما مقاله تخصصی و جامع آن را کلیک کنید و مطالعه کنید.

آزمون SAT: نتایج این آزمون برای رشته های مربوط به پزشکی می بایست بین نمره ی ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ باشد‌. سوالات آزمون اس ای تی نیز بر پایه ی ریاضی، هندسه و زبان انگلیسی می‌باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آتاتورک ارزروم

هزینه تحصیل در دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه مناسب است اما اگر میخواهید برای بورسیه فول فاند اقدام نمایید میبایست با مشاوران متخصص یوس مگ در ارتباط باشید. سپس در قسمت نام دانشگاه بر روی آتاتورک کلیک نموده یا نام آن را وارد نمایید. رزومه ی ارسالی شما به مدت دو الی سه ماه در صف بررسی قرار میگیرد و پس از آن نتیجه از طریق ایمیل و سایت رسمی دانشگاه اعلام می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم بورسیه تحصیلی در ترکیه را مطالعه کنید.

دانشگاه آتاتورک ارزروم
دانشگاه دولتی در ترکیه

شهریه دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه به نسبت مناسب است و به آسانی می توانید شهریه دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه را پرداخت کنید. اما بورسیه برای این دانشگاه وجود دارد. هر دانشجو میتواند بنا به رشته، سابقه ی تحصیلی و برخی شرایط دیگر در میزان‌های متفاوت بورسیه دریافت کند. این بورسیه ها قابل پس گیری نیستند مگر این که به دلیل تخلفات بی بخشش شما توسط کمیته انضباطی دانشگاه این امر محقق گردد.

رشته های دانشگاه آتاتورک ارزروم

از آنجایی که این دانشگاه از جمله مجموعه های آموزشی قدیمی می‌باشد در زمینه ی کادر علمی و رشته های آموزشی در جایگاه بالایی قرار دارد. شاید کمتر دانشگاهی را بتوانید بیابید که حدود ۲۶۰۰ کادر علمی حرفه ای با بار دانشی بالا داشته باشد.

در مقاله دانشگاه دوکوز ایلول کامل راجع به این دانشگاه دولتی معتبر شرح دادیم و پیشنهاد میکنیم که حتما از شرایط پذیرش این دانشگاه نیز مطلع شوید و انتخاب کنید.

دانشگاه آتاتورک ارزروم را میتوان از لحاظ علمی، هم رده با بسیاری از دانشگاههای معتبر اروپایی و آمریکایی دانست. این دانشگاه به عنوان مهمترین مرکز علمی در قسمت شرقی کشور ترکیه دارای بیست و دو دانشکده برای رشته های مختلف تحصیلی است. همچنین این دانشگاه ایالتی مجهز به سی واحد تحقیقات علمی و کاربردی، دو بیمارستان با تجهیزات فوق تخصصی و امکانات آموزشی با کیفیت میباشد.

رشته های مورد تدریس در این دانشگاه به حدود هفتاد مورد می‌رسد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رشته های علوم پایه، هنر و گرافیک، زیست شناسی، کشاورزی، مدیریت، زبان های ملل، رشته های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، داروسازی، دامپزشکی، مامایی، تغذیه و رژیم غذایی

رشته های مهندس مانند مواد و معدن، معماری، کامپیوتر، برق و  صنایع، مدیریت سیستم و اطلاعات، مکانیک، مواد و متالوژی و بسیاری موارد دیگر.

امکانات دانشگاه آتاتورک ارزروم

 •   خوابگاه های مجازی دانشگاه آتاتورک از جمله بهترین ها از لحاظ کیفیت و خدمات است. از نظر تمیزی، خدمات منظم، داشتن خشکشویی، سالن تلویزیون، سلف غذا و غیره در سطح بالایی قرار گرفته است. برای اطلاع از شرایط اقامت تحصیلی ترکیه مقاله جامع آن را مطالعه کنید.
 • سینما و اتاق های موسیقی
 • بانک
 • سالنهای سرپوشیده و زمینهای باز برای انواع بازی و ورزش
 • مسیرهای زیبا برای انجام پیاده روی
 • مسیر مختص دوچرخه سواری
 • کلینیک و مرکز درمانی
 • کافه تریا، سلف، کافی شاپ، رستوران
 • مراکز خرید
 • کتابخانه ای بسیار غنی و قابل توجه که با توجه به قدمت دانشگاه از لحاظ کتب چاپی و دست نویس، نسخه های الکترونیکی، مجله های آموزشی و غیره بسیار غنی می‌باشد.
 • زمینهای چمن مصنوعی و طبیعی برای انواع مختلف بازی و ورزش
 • باشگاه های متنوع دانشجویی

سخن آخر

سایت دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه یک سایت دولتی است که برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مراحل را گام به گام طی کنید. در این زمینه می توانید با مشاوران یوس مگ تحصیل در ترکیه مشاوره رایگان داشته باشید. دانشگاه آتاتورک به عنوان یک دانشگاه دولتی در کشور ترکیه توانسته متناسب با پیشرفت علم و تجهیزات، محیط و اسباب لازم برای پرورش دانشجویانی مفید را فراهم نماید. سالانه دانشجویان خارجی فراوانی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه تلاش میکنند و در نهایت افرادی موفق هستند که با اطلاعات کامل قدم بر می‌دارند.

اگر شما هم ترجیح میدهید بدون صرف وقت و هزینه ی فراوان در این دانشگاه پذیرش شوید حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان و مشاوران ما مشورت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *