دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

دانشگاه علاالدین کیقباد ترکیه

در ترکیه تعداد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی باکیفیت و مدرن کم نیست. از میان آنها دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا جزو انتخابهای ایده‌آل برای بسیاری از دانشجویان داخلی و بین المللی می‌باشد. این دانشگاه محبوب دولتی ترکیه، برنامه‌های ویژه‌ای را در طول تحصیل به دانشجویان خود ارائه میدهد. چنان چه این دانشگاه را به عنوان یکی از مقصدهای تحصیلی در ذهن‌تان دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
Alanya Alaaddin Keykubat University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Alanya Alaaddin Keykubat üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا نام دانشگاه به زبان فارسی
دولتی نوع فعالیت
آلانیا موقعیت
ترکی _ انگلیسی زبان آموزشی
سایت رسمی دانشگاه

 

 دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا ترکیه را بیشتر بشناسیم

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید پیشنهاد می کنیم پادکست زیر را پلی کنید.

این دانشگاه با نام اختصاری ALK به سال ۲۰۱۵ در شهر زیبای آلانیا پایه‌ریزی شد. در ترکیه به نام علاالدین کی کوبات نیز خوانده می شود که به عنوان یک دانشگاه دولتی، همواره مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی می‌باشد. از ویژگی‌های آن میتوان به محیط بزرگ، امکانات آموزشی بر کیفیت، آموزش تمام مقاطع از کاردانی تا دکتری، اعطای تخصص در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، ظرفیت بالای پذیرش دانشجوی خارجی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا
تحصیل در آلانیا

یک دانشگاه که مدام در حال تغییر و توسعه می باشد، قطعا حرفهای زیادی در زمینه های مختلف تحصیلی برای گفتن دارد. تعداد دانشکده ها و به طبع رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در حال افزایش و نوسازی است. اگر به فکر مهاجرت و تحصیل به کشور ترکیه هستید، پیشنهاد می کنم تجربه من از زندگی در ترکیه را مطالعه کنید.

شرکت دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا در برنامه‌های تبادل دانشجویی مانند اراسموس، مولانا و فارابی و همچنین امکان تحصیل همزمان در دو رشته به عنوان یک فرصت طلایی برای دانشجویان خواهد بود. بیشترین تمرکز این دانشگاه رقابت با سایر دانشگاه‌های معتبر در اروپا و آمریکا می‌باشد. با اعمال یک استراتژی سیستماتیک بین‌المللی عالی برای ارائه‌ی آموزش، تحقیق و خدمات تا حد زیادی در این امر، موفق عمل نموده است.

رتبه‌بندی دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

با پیشرفت‌هایی که در زمینه های دانش، فناوری، گردشگری، بهداشت، کشاورزی و غیره از دانشگاه کیقباد شاهد بودیم، این دانشگاه توانسته در سطح ملی و جهانی رتبه‌های بسیار خوبی کسب کند. البته این رتبه‌ها موقت هستند، چرا که اشتهای دانشگاه برای کسب رتبه‌های برتر در سطوح مختلف علمی سیری ناپذیر است. کسب رتبه‌ی ۱۲۸ در سطح ملی و رتبه‌ی ۵۷۸۱ در سطح جهانی تا کنون برای دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا ثبت شده است.

اگر می خواهید با برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید مقاله جامع آن را بخوانید.

شرایط پذیرش دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا ترکیه

پذیرش دانشجویان بین المللی از اهداف دانشگاه علاالدین است که توانسته از سراسر دنیا نسبت به جذب آنها موفق عمل نماید. در برنامه‌های آموزشی این دانشگاه، دوره‌های مقدماتی زبان انگلیسی، آلمانی، روسی و عربی قرار دارد که برای مدت یکسال و کاملا اختیاری، برای دانشجویان برگزار میگردد.

ظرفیت دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

برای اخذ پذیرش این دانشگاه علاوه بر تکمیل فرم آنلاین پذیرش در سایت رسمی دانشگاه، میبایست مدارک تعیین شده‌ای را نیز ارائه نمایید.

از جمله مدارک مورد نیاز میتوان به عنوان زیر اشاره نمود:

  • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
  • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
  • مدرک آیلتس با حداقل نمره تعیین شده
  • فرم پرداخت هزینه و شهریه
  • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدرک سه ساله دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدارک تحصیلات دانشگاهی گذشته به همراه نمرات
  • انگیزه نامه و معرفی نامه
  • گواهی تمکن مالی
  • نتایج آزمون ورودی بین‌المللی

ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

این دانشگاه با داشتن چهار دانشگاه اصلی، سه دانشکده تحصیلات تکمیلی و سه مدرسه حرفه‌ای قادر است در چهار مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با ظرفیتی حدود هفت هزار نفر دانشجو بپذیرد.

آزمون ورودی دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

برای ورود به دانشگاه علاءالدین هم می بایست در آزمونهای ورودی تحت عنوان YOS و SAT شرکت کنید و حداقل نمره‌ی مورد تایید را کسب نمایید. در مورد این دو آزمون در مقاله‌ی دیگر به طور کامل صحبت شده است.

شهریه دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

این دانشگاه جزو موارد دولتی در کشور ترکیه طبقه بندی می گردد و از همین حیث، مقدار شهریه نسبت به دانشگاه‌های خصوصی بسیار کمتر می‌باشد. اما با توجه به امکانات بیشتری که در اختیار دانشجویان قرار میدهد مبلغی به شهریه‌ی دانشگاه افزوده که این مقدار چندان بالا نیست.  که این شهریه می‌تواند با توجه به رشته تحصیلی، زبان آموزشی و بورسیه‌های دریافتی بیشتر یا کمتر هم گردد.

اگر می خواهید راجع به برای تحصیل در ترکیه چقدر پول لازم است؟بدانید روی آن کلیک کنید و بخوانید.

رشته های دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا

این دانشگاه شامل هفت دانشکده بزرگ و مجهز است که رشته‌های مختلف و متنوعی از جمله بازرگانی، مهندسی، آموزشی، پزشکی، دندان پزشکی، ورزشی و غیرت را در تمامی مقاطع کاردانی تا دکتری ارائه می‌کند. برخی از رشته‌های دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا عبارتند از: هنرهای زیبا، تاریخ، ادبیات، هنرهای نمایشی، بازرگانی و علوم اجتماعی، رشته‌های مهندسی، باستان شناسی، تربیت بدنی ،پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، روانشناسی، توان‌بخشی، ریاضیات، داروسازی و بسیاری دیگر

امکانات دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا در ترکیه

پیش‌تر هم ذکر کردیم که دانشگاه کیقباد، امکانات بسیاری را برای  افزایش سطح آموزش و رفاه دانشجویان در نظر گرفته است. از جمله تحصیل در رشته‌های فرعی به شکل هم زمان، اردوهای تابستانی و تفریحی، عضویت در برنامه‌های انتقال دانشجو، جشنواره بهاره، انجمن‌های دانشجویی، برنامه‌های پژوهشی، سمینارهای آموزشی، نمایشگاه‌ها، مسابقات، فعالیت‌های ورزشی، خوابگاه‌های دولتی، امکانات اقامتی، هتل‌های آپارتمانها، کتابخانه، رستورانهای.، زمینهای بازی، سالنهای ورزشی و غیره.

سخن آخر

در این مقاله هر آنچه نیاز بود راجع به معرفی دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا، شرایط و ضوابط آن بدانید، گفته شد. همان گونه كه آموخته این دانشگاه دولتی علاوه بر این که همواره سعی کرده در حوزه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی بدرخشد، در این مسیر امکانات فوق‌العاده ای نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده است. قطعا اخذ پذیرش از چنین دانشگاهی برای بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله ایران، هدفی بزرگ تلقی خواهد شد. اگر شما هم جزو این دسته از متقاضیان هستید حتما با ما تماس بگیرید. تیم حرفه ای ما تا انتهای مسیر با شما همراه خواهند بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *