دانشگاه ارجیس ترکیه

دانشگاه ارجیس ترکیه

در ترکیه علاوه بر دانشگاه های قدیمی و پرسابقه، دانشگاههای جدیدی نیز ظهور کرده‌اند که توانسته‌اند خیلی زود خود را به حد دانشگاههای قدیمی، معتبر و معروف سازند. از جمله ی میتوان به دانشگاه ارجیس ترکیه اشاره کرد. این دانشگاه همگام با پیشرفتهای آموزشی دنیا توانسته سالانه درخواست‌های پذیرش فراوانی از دانشجویان داخلی و خارجی داشته باشد. با ما همراه باشید تا با شرایط  پذیرش، بورسیه تحصیلی ترکیه و دیگر اطلاعات مهم در مورد این دانشگاه آشنا شوید.

توضیحات عنوان
Erciyes University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Erciyes Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه ارجیس نام دانشگاه به زبان فارسی
شهر قیصریه ( کایسری ) موقعیت جغرافیایی
ترکی – انگلیسی زبان آموزشی
https://www.erciyes سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه ارجیس ترکیه را بیشتر بشناسیم

این دانشگاه دولتی ترکیه و نامدار در سال ۱۹۸۲ در شهر شهر قیصریه ( کایسری ) بنیان نهاده شد. این دانشگاه از نوزده دانشکده، ۳۹ مرکز پژوهشی، هفت موسسه علمی، دو مدرسه فنی حرفه ای و یک بیمارستان تحقیقای بزرگ تشکیل شده است. بنیان این دانشگاه زودتر از اینها پایه‌ریزی شد. در سال۱۹۶۹ این دانشگاه, به عنوان یک موسسه عالی پزشکی تحت نظارت دانشگاه حاجت تپه فعالیت میکرد تا سال ۱۹۷۷ که دومین دانشکده تحت عنوان دانشکده مدیریت کسب و کار در این دانشگاه راه اندازی شد. این پیشبرد ها سال ۱۹۸۲ که این موسسه تحت نام دانشگاه ارجیس مستقل گردید ادامه داشت.

دانشگاه ارجیس

بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه را بشناسید:

دانشگاه اژه، دانشگاه آنکارا ، دانشگاه دموکراسی، دانشگاه جمهوریت سیواس، دانشگاه ییلدیز تکنیک، دانشگاه عثمان قاضی، دانشگاه چوکوروا

رنکینگ دانشگاه ارجیس ترکیه

شاید در ابتدای کار دانشگاه ارجیس چندان انتظاری از پیشرفت در آن وجود نداشت اما با گذشت مدتی، تفکرات ملی و جهانی به این دانشگاه کاملا متفاوت شد. تا جایی که در سال ۲۰۱۰ دانشکده پزشکی ارجیس توانست رتبه ی سوم بعد از  حاجت تپه و دانشکده جراح پاشا را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۸ ارجیس دومین دانشگاه سبز و پایدار در کشور ترکیه معرفی گشت.

نتیجه ی این نامداری را میتوان در رتبه ۸۰۱ تا هزار در رنکینگ جهانی QS، رتبه  ۲۰۱ تا سیصد در میان دانشگاه‌های جوان، رتبه ۷۰۱ در رنکینگ جهانی Shanghai Jiao Tong University Ranking، رتبه سیزده در میان دانشگاه‌های دولتی ترکیه، رتبه نهم در دانشگاههای پزشکی ترکیه، رتبه دهم در رشته مهندسی کشاورزی، رتبه هشتم در رشته نساجی، رتبه چهارم در رشته مهندسی هواپیما، رتبه ۵۷ در رشته حقوق و بسیاری موارد دیگر یافت.

شرایط تحصیل در دانشگاه ارجیس ترکیه

در تقویم آموزشی دانشگاه که در سایت رسمی آن موجود است، تمام تاریخ های مهم قرار میگیرد. از جمله تاریخ انجام پذیرش و تکمیل فرم که دانشجویان خارجی می بایست در این مدت، فرم درخواست را با دقت تکمیل نمایند و مدارک مربوطه را نیز ضمیمه نمایند.

بیشتر بدانید: دیپلم آبی ترکیه

از جمله مدارک لازم میتوان موارد زیر را نام برد:

  • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
  • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
  • مدرک تحصیلی دیپلم و آموزش عالی قبل به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • قبولی در آزمون YOS با حداقل نمرات تعیین شده برای هر مقطع و رشته تحصیلی
  • قبولی در آزمون SAT با نمره ۱۰۰۰ از ۱۶۰۰
  • ارائه گواهی مهارت در زبان آیلتس یا تافل معتبر و یا مدرک زبان تومر
  • توصیه نامه و انگیزه نامه
  • ضمیمه کردن گواهی ها و سرتیفیکت های علمی در صورت وجود
  • رسید فیش بانکی پرداخت شهریه

نحوه پذیرش در دانشگاه ارجیس ترکیه

برای این که توسط این دانشگاه مورد پذیرش واقع شوید داشتن دو شرط کلی الزامی است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

اولین مورد آزمون SAT و کسب حداقل نمره ی قبولی و دومین مورد دارا بودن حداقل معدل هفده برای دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است. البته شرط سومی نیز وجود دارد که در کنار این دو شرط اصلی قرار میگیرد. این شرط کسب حداقل نمره پنجاه در آزمون YOS سایر دانشگاه‌ها است.

برای این که اطلاعات دقیقی از زمان، نحوه و شرایط دو آزمون YOS و SAT به دست بیاورید یا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایید و یا این که از مشاوران ما درخواست راهنمایی کنید.

قطعا با کسب نمرات بالا در آزمونهای ورودی دانشگاه، شانس شما علاوه بر کسب پذیرش اسان‌تر، در دریافت امکانات و بورسیه ها نیز بیشتر خواهد شد.

شهریه دانشگاه ارجیس ترکیه

شهریه ی دانشگاه از جمله مواردی است که برای بسیاری از دانشجویان خارجی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. از آن جایی که دانشگاه ارجیس ترکیه، به عنوان یک مجموعه دولتی فعالیت میکند، دارای شهریه مناسب و به صرفه‌ای نیز می‌باشد. علاوه بر این میتوانید از بورسیه‌های مختلف نیز برای کاهش هزینه‌های تحصیل و جانبی بهره ببرید. البته در ابتدا باید شرایط دریافت بورسیه را داشته باشید. البته نکته حائز اهمیت این است که هزینه‌های زندگی در ترکیه به حدی پایین می‌باشد که جای چندان نگرانی از بابت هزینه‌های دیگر نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: هزینه‌ تحصیل در ترکیه

رشته‌های تحصیلی دانشگاه ارجیس ترکیه

با وجود نوزده دانشكده بزرگ و مجهز در این دانشگاه میتوان شاهد حضور رشته‌های فراوان و متنوع در مقاطع مختلف تحصیلی بود. به همین سبب از نظر پذیرش دانشجو نیز میتواند به درخواست بسیاری پاسخ مثبت دهد. از جمله رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ارجیس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سونوگرافی، پزشکی، دندان پزشکی، روانشناسی، بیولوژی، حقوق، اقتصاد، روابط بین الملل، مدیریت گردشگری، طراحی گرافیک، موسیقی، مجسمه سازی، مهندسی پزشکی، تغذیه و رژیم درمانی، معماری، دبیری، مدیریت هوایی، پرستاری، مهندسی هواپیما، دامپزشکی، داروسازی، هوشبری، عمران، کامپیوتر، صنایع، نساجی، الهیات، سلامت دندان و دهان و بسیاری موارد دیگر.

امکانات دانشگاه ارجیس ترکیه

شاید بتوان به راحتی بخش بزرگی از امکانات دانشگاه ارجیس را در فضای علمی و آکادمیک آن گنجاند. داشتن یک فضای آموزشی مجهز و به‌روز، در کنار امکانات رفاهی و خدماتی عالی، میتواند دل هر دانشجویی را ببرد. از جمله امکانات بی نظیر و تسهیلات این مجموعه می توان از موارد زیر نام برد.

۱- تعدادی کتابخانه ی غنی و پربار از کتابهای چاپی و الکترونیکی مناسب رشته‌های تحصیلی مختلف

۲- سالنهای ورزشی سرپوشیده و زمینهای بازی

۳- مسکن‌های اقامتی و خوابگاههای دانشجویی

۴- باشگاههای دانشجویی

۵- رستوران، کافه و سلف غذاخوری

۶- آمفی تئاترهای بزرگ و سالنهای همایش

۷- آزمایشگاههای تخصصی

۸- و غیره

سخن آخر

دانشگاه ارجیس ترکیه را میتوان از جمله موارد عالی و حرفه ای طبقه بندی کرد. هم از نظر پیشرفت‌های آموزشی و هم از نظر امکانات رفاهی توانسته در سطح ملی و جهانی به رتبه‌های خوبی دست یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران متخصص مجموعه ی ما در ارتباط باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *