دانشگاه بغازیچی ترکیه

دانشگاه بغازیچی ترکیه

در این مقاله می خواهیم راجع به پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه هر آنچه که نیاز است بدانید را برایتان بگوییم. پس در ادامه همراهمان باشید.

در سایت ما دانشگاه های معتبر زیادی به شما معرفی شده اند تا سطح آگاهی شما برای انتخاب بیشتر گردد. در این مقاله از سایت یوس مگ میخواهیم یکی دیگر از این مجموعه های آموزشی بسیار عالی را به شما معرفی کنیم که بسیاری از دانشجویان مقاطع کارشناسی تا دکترا می‌توانند به کمک آن از طرف سایر دانشگاه های مطرح جهانی، به آسانی فاند بگیرند.

پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

شاید بهترین موقعیتی که این دانشگاه در اختیار شما قرار می دهد پذیرش بدون آزمون و کنکور است. شاید خیلی از این موضوع بی اطلاع باشند که در واقع دانشگاه بغازیچی ادامه ی کالج رابرت میباشد که متعلق به کشور آمریکا در ترکیه بوده است. حال خودتان حدس بزنید که سطح علمی، تجهیزات آموزشی و امکانات رفاهی این دانشگاه در چه حدی خوبی قرار دارد.

اخذ پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

اگر شما هم خواهان پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه هستید، برای آشنایی بیشتر، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید.

توضیحات عنوان
نام دانشگاه به زبان انگلیسی
نام دانشگاه به زبان ترکی
بغازیچی نام دانشگاه به زبان فارسی
استانبول موقعیت
دولتی نوع
http://www.boun.edu.tr سایت رسمی

 

رنکینگ دانشگاه بغازیچی

رنکینگ‌های دانشگاهی معمولا بر اساس معیارهای مختلفی مانند شاخص های علمی، تحقیقاتی، اجتماعی و اقتصادی تهیه می‌شوند. موسسات مختلفی نیز به منظور انجام این رنکینگ‌ها وجود دارند که شامل QS World University Rankings، Times Higher Education World University Rankings و Academic Ranking of World Universities (ARWU) می‌شوند.

در رنکینگ QS World University Rankings برای سال 2022، دانشگاه بغازیچی در رتبه 801-1000 جهان قرار دارد. در رنکینگ Times Higher Education World University Rankings نیز در سال 2022، این دانشگاه در رتبه 1001+ جهان قرار دارد. همچنین، در رنکینگ Academic Ranking of World Universities (ARWU) برای سال 2021، دانشگاه بغازیچی در بین 1001-1200 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

اطلاعات بیشتر: برترین دانشگاه های ترکیه

دیگر دانشگاه های برتر ترکیه را بشناسید:

دانشگاه آیدین، دانشگاه گالاتا، دانشگاه گلیشیم، دانشگاه بیکنت، دانشگاه اطلس

رتبه دانشگاه بغازیچی

لازم به ذکر است که این رنکینگ‌ها نباید به عنوان تنها شاخصی برای انتخاب دانشگاه برای تحصیل در نظر گرفته شوند و باید با توجه به نیازها و موارد شخصی، تحقیقات و مطالعه در مورد دانشگاه‌های مختلف انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما برای امور مهاجرت تحصیلی ترکیه در ارتباط باشید.

معرفی دانشگاه بغازیچی ترکیه

این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ در منطقه ببک شهر زیبای استانبول تاسیس شد. به عنوان یک دانشگاه دولتی، دانشجویان خارجی و داخلی فراوانی سعی میکنند پذیرش آن را کسب نمایند. رشته های مهندسی، علوم پایه و هنر از جمله موارد بسیار این مجموعه پرطرفدار است.

این دانشگاه هدف خود را بر پایه ی دستیابی به بالاترین نقطه ی قله دانش بیان کرده است و همچنان هم برای رسیدن به هدف خود در تلاش می‌باشد. دانشگاه بغازیچی ترکیه دارای شش پردیس با نماهای شمالی، جنوبی، حصار، اوچاک سوار، کندیلی و کیلیوس در قسمت شمالی و بسیار عالی شهر استانبول است.

دلیل اصلی تقاضای دانشجویان خارجی برای کسب پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه رنکینگ بالای این دانشگاه در سطح ملی و جهانی میباشد. در سال ۲۰۱۸ و طبق مقیاس‌های سختگیرانه ی موسسه های Times , QS این مجموعه توانست در رتبه ی کمتر از چهارصد جای خود را ایجاد نماید. علاوه بر این قانون تبادل دانشجو با دانشگاه های برتر آمریکا و اروپا نیز در دانشگاه بغازیچی برقرار است.

بیشتر بخوانید: دانشگاه چوکوروا ترکیه

شرایط پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

دانشجویان متقاضی برای مقاطع کارشناسی باید در آزمون اس ای تی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید در آزمون جی آر ای شرکت نمایند. برای دریافت آموزش در این دانشگاه شرط اول تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد. البته نگران این موضوع نباشید، چرا که دانشگاه دوره های آموزشی زبان انگلیسی را برای دانشجویان خود به مدت یک سال برگزار می کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش دانشگاه
 • ارائه مدرک تافل یا آیلتس با نمره های به ترتیب حداقل ۷۹ و ۶.۵
 • مدرک دیپلم و مدارک دانشگاهی گذشته به همراه ریز نمرات
 • رونوشت از مدرک دبیرستان
 • مدرک قبولی در آزمون هایی مانند YGS-LYS،SAT
 • مدرک پرداخت هزینه های ثبت نام
 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
 • عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
 • مدارک مربوط به بیمه سلامت
 • ارائه ی مدارک دال بر تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • توصیه نامه از استاد راهنما
 • انگیزه نامه
 • دو معرفی نامه آموزشی

شهریه پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

شما با توجه به رشته ای که برای تحصیل انتخاب میکنید و مقطعی که در آن قرار دارید می بایست شهریه پرداخت کنید.

البته به غیر از این هزینه که متغیر است، یک هزینه ی ثابت نیز می بایست در هر ترم تحصیلی پرداخت کنید.

شاید گمان کنید برای پذیرش در چنین دانشگاه معتبری لازم است هزینه های بالایی پرداخت کنید. اما لازم است بدانید که در مجموعه ی ما درباره ی راههای کاهش هزینه ها و دریافت بورسیه نیز به شما مشاوره های سازنده ای داده خواهد شد.

رشته های پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه

در این دانشگاه نیز همانند بسیاری از دانشگاههای معتبر، رشته های فراوانی برای ادامه ی تحصیل وجود دارد. از جمله می توان به رشته هایی از جمله شیمی، تاریخ، ریاضی، میکروبیولوژی، فلسفه، فیزیک، روانشناسی، اقتصاد، علوم اجتماعی، آموزش زبان خارجه، اجتماع، مدیریت، مهندسی صنعتی، مهندسی کامپیوتر، تجارت، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی برق و بسیاری رشته های دیگر اشاره کرد.

بورسیه دانشگاه بغازیچی ترکیه

همان گونه که ذکر شد دانشگاه بغازیچی برای دانشجویان خود هرگونه امکاناتی را فراهم میکند. از جمله ی این اقدامات میتوان به کمک هزینه و بورسیه این دانشگاه اشاره کرد. این بورسیه تمام مقاطع را شامل میشود اما با توجه به موقعیت و رشته ی دانشجو، مبالغ متفاوتی خواهد داشت. از جمله انواع بورسیه ها میتوان به بورسیه نقدی، بورسیه موفقیت، بورسیه خوابگاه، بورسیه تغذیه و کتاب و غیره اشاره کرد.

امکانات دانشگاه بغازیچی ترکیه

این دانشگاه در ارائه ی امکانات برای دانشجویان خود بسیار موفقیت عمل کرده است. از جمله امکانات فوق العاده این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتابخانه ی غنی و بزرگ

رصدخانه با امکانات مجهز

موسسات علمی و آموزشی فراوان

کلوب های دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان

مراکز تحقیقاتی پیشرفته

آزمایشگاههای مدرن با تجهیزات کامل

خوابگاههای دانشجویی مجزا و با امکانات کامل

تجهیزات، سالن و زمانهای مربوط به ورزشی و بازی

سالنهای غذاخوری و بوفه

بیشتر بدانید: بیمه دانشجویی ترکیه

کتابخانه دانشگاه بغازیچی استانبول

این کتابخانه بسیار بزرگ دارای بیش از سیصد هزار جلد کتاب برای رشته ها و اطلاعات متفاوت دارد. بسیاری از این کتابها توسط مراجع بزرگی مانند مدرسه حقوق دانشگاه هاروارد به این دانشگاه اهدا شده است.

خوابگاه دانشگاه بغازیچی استانبول

این دانشگاه دارای هفت خوابگاه دانشجویی می‌باشد که هر یک از چشم اندازی فوق العاده برخوردار هستند و در قسمت پردیس جنوبی واقع شده اند. ظرفیت کلی این خوابگاه ها ۲۵۰۰ نفر است. علاوه بر این میتوان به آپارتمان و سوییتهای اختصاصی نیز اشاره کرد که در ظاهری لوکس و با ظرفیت حدود پانصد دانشجو ایجاد شده اند. تمام مراکز اقامتی دانشگاه از امکانات خوبی برخوردار هستند که تلفن، اینترنت، امکانات رفاهی در محوطه ی بیرونی، زمینهای بازی و ورزشی و سالن غذاخوری از جمله ی آنها هستند.

دانشگاه بغازیچی کجاست؟

دانشگاه بغازيچي (Bahçeşehir University) یک دانشگاه دولتی در ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد. شهر استانبول در شمال غربی ترکیه قرار دارد و به عنوان پایتخت فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه شناخته می‌شود.

آدرس دانشگاه بغازیچی ترکیه

آدرس دقیق دانشگاه بغازیچی در استانبول، ترکیه به شرح زیر می‌باشد:

Bahçeşehir University Beşiktaş Kampüsü, Çırağan Cd. No:4, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Turkey تلفن: +90 212 381 00 00

این دانشگاه دارای دو کمپو در مناطق دیگری از استانبول نیز هست، اما آدرس فوق، آدرس کمپوی اصلی آن می‌باشد.

سخن آخر

دانشگاه دولتی بغازیچی با توجه به ارتباط عمیقی که با بسیاری از دانشگاههای خارجی از جمله هاروارد دارد توانسته فضای آموزشی خود را به روز و مدرن سازد. اگر شما هم قصد ادامه تحصیل و پذیرش دانشگاه بغازیچی ترکیه را دارید حتما برای اقدامات خود از ابتدای پذیرش و حتی تا پایان تحصیلات ، از مشاوران متخصص ما کسب اطلاعات نمایید.

Rate this post

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *