ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی

ارزانترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت

مهاجرت به ترکیه به آسانی آن چه که برای شما گفته اند نیست، بلکه مشکلات و دغدغه‌های خاص خود را نیز دارا می‌باشد. قبل از هر چیز، باید مقصد خود را در این کشور تعیین نمایید. اصلی‌ترین موردی که در این رابطه باید مورد بررسی قرار گیرد، برآورد هزینه‌های شهر مورد نظر می‌باشد. گاهی به دلیل وجود بودجه ی کم، بسیاری از مهاجران میخواهند بدانند که ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است. در ادامه بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد پس لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.‌

ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟

توجه به هزینه ها برای زندگی در ترکیه به عنوان مهمترین گزینه‌ی مهاجرتی عنوان شده است. توجه به این موضوع که با توجه به وضعیت مالی و شرایط موجود کدام شهر از ترکیه را میتوان انتخاب کرد که ارزانترین باشد، دغدغه‌ی بسیاری از ایرانیان می‌باشد که قصد زندگی در این کشور را دارند. اگر می خواهید مهاجرت  تحصیلی به ترکیه داشته باشید پیشنهاد میکنیم هزینه های زندگی در ترکیه را مطالعه کنید.

به همین جهت لازم است که درباره‌ی شهرها و حتی محله‌های ترکیه اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برای این که به این سوال شما که ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان کدام است برسیم، در ادامه چند مورد را بررسی میکنیم.

 ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان با توجه به قیمت ملک

این که کدام شهر ترکیه از نظر تهیه‌ی مسکن و خرید خانه جزو ارزانترین هستند را باید از لحاظ موقعیت شهر، امکانات و سایر ویژگی ها بررسی کنید. به عنوان نمونه قطعا شهرهای معروف و پر از امکانات رفاهی مانند آنکارا و استانبول از هزینه های بیشتری برای خرید خانه برخوردار هستند. البته محله هایی در این شهرها نیز موجود می‌باشد که قیمت پایین‌تری برای ملک دارند. برای آگاهی بیشتر حتما با توجه به شرایط بروز رسانی شده‌ی قیمت ملک، با مشاوران ما گفتگو نمایید.

ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان از نظر تهیه خوراک

توجه به موضوع که هر انسان به میزان کم یا زیاد در روز به مواد خوراکی احتیاج دارد آن را به یکی از نیازهای اساسی بدل نموده است. برای زندگی در ترکیه نیز اگر به دنبال یک شهر ارزان هستید، در درجه اول به قیمت مواد خوراکی آن شهر دقت نمایید. به عنوان نمونه استانبول به دلیل مرکزیت کشور ترکیه از این نظر بسیار گران می‌باشد و در مقابل شهرهایی چون کیلس، آدمیان و کازی انتپ دارای شرایط بهتر و مواد غذایی ارزانی هستند، و از لحاظ هزینه خورد و خوراک جزو ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی دسته بندی می شوند.

بیشتر بدانید: استانبول کارت

ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان از نظر حمل و نقل

ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

حمل و نقل در ترکیه از جمله موارد بسیار پرکاربرد است. در این کشور شاهد حمل و نقل بسیار متنوع و پیشرفته هستیم که هر کدام بهای متفاوتی دارند. گرانترین شهر ترکیه از نظر وسایل نقلیه شهر آنکارا و استانبول است. اما در شهرهای دیگر این خدمات با نرخ پایین‌تری ارائه میگردد. البته شما در هر شهر میتوانید با توجه به بهای هر وسیله، نوع ارزانتر را نیز انتخاب نمایید.به طور مثال قیمت تاکسی و مترو و اتوبوس با هم برابر نیست و مشخص است که هزینه ای که برای گرفتن تاکسی باید پرداخت کنید بیشتر است.

 ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان از نظر پوشاک

در ترکیه، همان گونه که ذکر شد، عوامل مختلفی بر هزینه‌های زندگی تاثیر گذار است. یکی از این عوامل پوشاک می‌باشد. لازم است بدانید که این کشور از نظر تولید پوشاک بسیار موفق بوده و تا جایی که بخشی از درآمد ترکیه بر اساس فروش این مورد است. همانند هر کشوری قیمت خرید پوشاک علاوه بر تفاوت در شهرها، در محله‌های مختلف نیز، متفاوت می‌باشد.

به دلیل معروفیت پوشاک کشور ترکیه از لحاظ جنس، طرح و برند افراد زیادی علاقه دارند که از ترکیه پوشاک خود را تهیه کنند. از جمله شهرهای ارزان برای خرید پوشاک میتوان به زونگولداک، کارابوک و بارتین و وان اشاره کرد که دارای کمترین هزینه  هستند. از گرانترین شهرهای ترکیه از نظر پوشاک هم میتوان از اردو، ترابزون، گیرسون، آرتوین و گوموشحانه نام برد.

در ادامه چند شهر ترکیه را از نظر ارزانی به صورت مفصل تر بررسی میکنیم. اما پیشنهاد میکنیم تجربه من از زندگی در ترکیه را مطالعه کنید

ارزانترین شهر ترکیه برای خرید لباس

ترکیه یکی از کشورهایی است که در زمینه تولید لباس و پوشاک بسیار فعال است و در این زمینه محصولات با کیفیت و قیمت مناسبی ارائه می‌دهد.

شهرهای استانبول و بورسا به عنوان دو مرکز تولید لباس و پوشاک معروف در ترکیه شناخته می‌شوند. این شهرها از لحاظ هزینه‌های لباس نسبتاً ارزان‌تر هستند و در آنجا می‌توانید لباس‌هایی با کیفیت و طراحی زیبا با قیمت مناسب پیدا کنید.

علاوه بر این، شهرهای دیگری همچون ازمیر و آنتالیا نیز دارای بازارهای پوشاک و لباس محلی هستند که می‌توانید در آنها خرید کنید. با این حال، توصیه می‌شود پیش از خرید، قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و از توانایی مذاکره با فروشندگان استفاده کنید تا به بهترین قیمت بتوانید محصولات موردنظر خود را بخرید.

شهر زونگولداک ترکیه

این شهر برای زندگی بسیار ارزان معرفی شده است. موقعیت جغرافیایی آن شمال ترکیه و در خط ساحلی دریای سیاه می‌باشد. از نظر آب و هوایی دارای تابستانهای گرم و مرطوب و زمستانی سرد است. از نظر امکانات رفاهی، شرایط تحصیل و موفقیت در خرید خانه در موقعیت خوبی قرار دارد و همین موضوع سبب شده ایرانیان زیادی خواستار مهاجرت به این شهر باشند.

شهر قونیه ترکیه

این شهر نیز از بسیاری جوانب بسیار ارزان و مناسب برای مهاجرت می‌باشد. شاید نام این شهر را با واسطه‌ی مقبره‌ی مولانا بسیار شنیده باشید. شاید از لحاظ امکانات و گردشگری به شهرهایی چون آنتالیا، استانبول و ازمیر شبیه نباشد ولی اگر به دنبال یک شهر ارزان هستید، گزینه‌ی مناسبی است.

شغل اصلی مردم کشاورزی، دینشان اسلام و از نظر آب و هوا ،دارای آب و هوای نیمه خشک است. برای مهاجرت موضوع مهم کار است پس حتما کار در ترکیه برای ایرانیان را بخوانید.

شهر ترابزون ترکیه

این شهر در قسمت شمالی ترکیه واقع شده و جمعیت مهاجر زیادی درون خود جای داده است. هزینه‌هایی چون خوراک، مسکن و حمل و نقل در ترابزون بسیار ارزان می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی نیز در شرایط مناسبی قرار دارد.  آب و هوای این شهر مرطوب و نیمه گرمسیری میباشد. همین امر باعث شده که طبیعت منحصر به فرد داشته باشد تا جایی که لقب بهشت ترکیه را از آن خود کرده است. منطقه اوزون اگول و پارک ساحلی ترابزون از معروف ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر میباشد.

ارزانترین شهرهای ترکیه
ارزانترین شهرهای ترکیه برای زندگی

شهر سامسوس ترکیه

از جمله شهرهای قدیمی ترکیه، سامسوس است که با مهاجرت خارجیان فراوان، از جمعیت بالایی برخوردار می‌باشد. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، مرکز تولید وسایل جراحی در کشور ترکیه نیز میباشد. با توجه به صنعتی بودن این شهر و قرارگیری شرکتهای بزرگ فراوان، جزو ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی ایرانیان است.

شهر سیواس ترکیه

این شهر باستانی و با تمدن هزار ساله، از نظر گردشگری و تحصیل در موقعیت خوبی واقع شده است. دانشگاه های خوب و مدارس عالی در رشته‌های پرطرفدار پزشکی، مهندسی و دندانپزشکی سبب شده که مهاجران تحصیلی خارجی فراوانی را در این شهر شاهد باشیم. با توجه به پایین بودن هزینه‌ها در این شهر می توان سیواس را به عنوان یکی از ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی معرفی نمود.

یکی از دانشگاه های معروف و معتبر این شهر دانشگاه جمهوریت سیواس است که می توانید از طریق اخذ پذیرش این دانشگاه اقامت تحصیلی ترکیه را بگیرید.

ارزانترین شهر ترکیه برای سفر

ترکیه کشوری بسیار زیبا و جذاب است که دارای شهرها و مناطق گردشگری متنوعی است. اما اگر به دنبال شهری ارزان برای سفر به ترکیه هستید، شهر ارزانترین توریستی ترکیه شهر آنتالیا می باشد.

آنتالیا شهری ساحلی در جنوب غربی ترکیه است که با آب و هوای گرم و مدیترانه ای خود و جاذبه های توریستی متعددی که دارد، مقصدی بسیار محبوب برای گردشگران است. این شهر ارزان ترین شهر توریستی ترکیه است که همچنین دارای اقامتگاه های ارزان قیمت و رستوران هایی با قیمت های مناسب است.

البته این مسئله بستگی به نوع سفر شما و بودجه شما دارد، بنابراین قبل از اقدام به سفر به ترکیه، بهتر است بودجه خود را مشخص کرده و سپس شهری را انتخاب کنید که با بودجه شما سازگار است.
شهر آوازا یکی از شهرهای جنوبی ترکیه و در استان انطاکیا قرار دارد. این شهر در منطقه ای کوهستانی و زیبا قرار گرفته است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در ترکیه شناخته می شود.

آوازا دارای جاذبه های طبیعی زیادی است که می توان به دریاچه آوازا، پارک ملی آوازا-بلمائر، تله‌کابین گرگور کاملاک و غار دمرملک اشاره کرد. همچنین آوازا دارای یک بازار بزرگ و محلی است که محصولات دست ساز و سوغاتی های محلی را به فروش می رساند.

با این حال، در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه مانند آنتالیا و استانبول، آوازا کمتر شناخته شده و گردشگران کمتری را به خود جذب می کند. اما اگر به دنبال یک محیط طبیعی زیبا و آرام برای گردشگری هستید، شهر آوازا می تواند یک گزینه خوب باشد.

سخن آخر

در ترکیه هر شهری را با توجه به موقعیت جغرافیایی، شرایط جوی، امکانات رفاهی، مهاجرپذیری و بسیاری موارد دیگر میتوان جزو ارزانترین یا گرانترین شهرها دسته بندی کرد. به عنوان نمونه استانبول، آنکارا و ازمیر قطعا در لیست ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ارزانترین شهر ترکیه برای ایرانیان با توجه به شرایط خودتان با مشاوران ما تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *