دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

پذیرش دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

اگر به دنبال یک دانشگاه دولتی هستید که در بین سایر دانشگاه های ترکیه متقاضیان بیشتری برای اپلای دارد، میتوانید دانشگاه کاتب چلبی ازمیر را انتخاب کنید. این مجموعه در بین دانشجویان ایرانی از انتخاب رقابتی بیشتری برخوردار است، چرا که تمام رشته های پزشکی و پیراپزشکی آن توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید می‌باشد. دانشگاه کاتب چلبی نیز همانند تمام دانشگاه ها دارای یک شعار است و آن ایجاد جامعه ای متحد از طرز فکرها و نگرش های متفاوت می‌باشد.

پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه
دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

این دانشگاه ابتدا در حوزه ی علوم پایه و بهداشت فعالیت خود را آغاز کرد اما پس از گذشت مدتی حوزه های دیگر علوم انسانی، اجتماعی و اسلامی را نیز به چرخه ی فعالیتهای خود افزود. شاید بتوان دلایل این حجم از تقاضا برای پذیرش دانشگاه کاتب چلبی ازمیر را سطحی بالا و در عین حال با کیفیت آموزش و مطالعاتی و همچنین کمک های تحصیلی و بورسیه های مختلف این دانشگاه دانست. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دانشگاه منحصر به فرد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

توضیحات عنوان
 Izmir katip celebi university نام دانشگاه به زبان انگلیسی
İzmir Kâtip Çelebi University نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه کاتب چلبی ازمیر نام دانشگاه به زبان فارسی
دولتی نوع
شهر ازمیر ترکیه موقعیت
۲۰۰ تا ۳۰۰ رتبه در سایت shanghairanking
https://www.ikcu.edu.tr/ سایت رسمی دانشگاه

 

اطلاعات لازم دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ در شهر بسیار زیبا و تاریخی ازمیر پایه گذاری شد. موقعیت قرارگیری این مجموعه در شمال بندر دریایی این شهر باعث شده که از لحاظ آب و هوایی و زیبایی همواره مورد توجه قرار داشته باشد.

دانشگاه کاتب دارای سیزده دانشکده، سه کالج، یک مدرسه و دو موسسه است. هیأت علمی و کارمندان این دانشگاه حدود هشتصد نفر و تعداد دانشجویان حدود ۱۲۵۰۰ نفر می‌باشد که چهارصد نفر آنها دانشجویان خارجی هستند. در ضمن آموزش رشته های تحصیلی  به دو زبان ترکی و انگلیسی انجام میگیرد.

اگر به دنبال دانشگاه های خوب در ترکیه هستید پیشنهاد می کنیم از دانشگاه های زیر غافل نشوید.

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه، دانشگاه مال تپه ترکیه، دانشگاه کوجالی ترکیه، دانشگاه بیلگی ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه، دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا و دانشگاه آرل باشن ترکیه می باشد.

افتخارات دانشگاه کاتب چلبی ترکیه

این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود. دانشگاه چلبی در لیست دانشگاههای کشور ترکیه توانسته جزو دویست رتبه ی برتر قرار بگیرد. با حضور سالانه در کنفرانس ها و مقاله های ژورنالیستی معتبر دلیل مهمی است که نشان میدهد این دانشگاه در مسیر درستی از پیشرفت قرار دارد. علاوه بر این شرکت در برنامه های مانند فارابی، مولانا و اراسموس نیز از موارد قابل توجه در این مجموعه است.

شرایط پذیرش دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

دانشگاه چلبی برای دانشجویان خارجی نیز امکان پذیرش و تحصیل قرار داده است و برای گزینش از میان متقاضیان نیز از آزمون‌هایی نظیر آزمون یوس ترکیه و اس ای تی استفاده میکند. نمرات کسب شده در این آزمونها برای دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای بررسی شایستگی شما جهت تحصیل در دانشگاه کاتب چلبی ازمیر می بایست درخواست پذیرش دانشگاه را به صورت آنلاین و کاملا صحیح تکمیل نمایید. پس از آن ارائه ی مدارکی که در ادامه عنوان میکنیم الزامی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه کاتب چلبی ازمیر:

  • مدارک مربوط به دوره های تحصیلی قبل از جمله دبیرستان و دانشگاه به همراه ریز نمرات ترجمه شده با مهر نوتر
  • مدارک دال بر قبولی با نمرات درخواستی دانشگاه در آزمون های یوس و اس ای تی
  • داشتن حداقل معدل تعیین شده برای رشته ی انتخابی
  • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
  • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
  • انگیزه نامه و توصیه نامه

شهریه دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

همان گونه که بیان شد، دانشگاه کاتب، به صورت دولتی فعالیت میکند. به همین جهت از شهریه های مناسبی نیز در مقایسه با دانشگاه های خصوصی ترکیه برخوردار است. رشته های که به زبان ترکی تدریس می شود نسبت به رشته های با زبان انگلیسی دارای شهریه ی پایین تری می‌باشد. بسیاری از دانشجویان خارجی با هدف تحصیل در رشته های پزشکی وارد کشور ترکیه می شوند. دانشگاه کاتب میتواند به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته، مقصد مناسبی برای هدف شما باشد. پس قطعا تلاش برای کسب پذیرش از این دانشگاه می تواند برای شما به عنوان یک شانس بزرگ تلقی شود.

با این که شهریه در دانشگاه چلبی بسیار مناسب می‌باشد اما باز هم با دریافت کمک هزینه های تحصیل، تخفیف های درصدی، فاندهای دولتی و بورسیه های مختلف میتوانید به حد قابل ملاحظه ای این هزینه ها را کاهش داده و یا به صورت کامل از پرداخت آن معاف گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شهریه و راه های کاهش آن میتوانید از کارشناسان و مشاوران متخصص و مجرب مجموعه ی ما درخواست راهنمایی نمایید، فقط کافیست با یوس مگ در ارتباط باشید.

رشته های تحصیلی دانشگاه کاتب چلبی ترکیه

در ابتدا رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه محدود به علوم پایه و بهداشت بود اما با گذشت زمان رشته های دیگری نیز به محدوده ی فعالیت خود افزود. با افزایش رشته ها، تعداد دانشکده های این مجموعه نیز بیشتر شد تا بتواند رشته های دیگر از جمله  پزشکی، داروسازی، مهندس، هنر، معماری، گردشگری، علوم بهداشتی و غیره را نیز پوشش دهد.

دانشکده های دانشگاه کاتب:

دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم اداری و اقتصادی، معماری و مهندسی، علوم جنگلداری، شیلات، علوم بهداشت، علوم انسانی و اجتماعی، علوم اسلامی، کشتی سازی و علوم و فنون دریایی، توریسم و جهانگردی

نمونه رشته های تحصیلی دانشگاه کاتب:

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی عمران، جراحی عمومی، بیهوشی، قلب و عروق، جراحی عصبی، جراحی فک و دندان، اورولوژی، ارتوپدی و تروماتولوژی، آسیب شناسی، چشم پزشکی، میکروبیولوژی، زیست شناسی، بیوشیمی، آمار زیستی، مهندسی معماری، مهندسی نفت و گاز، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی مواد و غیره

امکانات دانشگاه کاتب چلبی ترکیه

همان گونه که گفتیم، دانشگاه کاتب چلبی ازمیر از رنکینگ خوبی برخوردار است و دلیل این امر علاوه بر بالا بودن سطح آموزشی، قطعا، میزان امکانات و تسهیلاتی است که برای دانشجویان خود فراهم می کند. مراکز تحقیقاتی پیشرفته، بیمارستان مجهز، آزمایشگاه های تحقیقاتی با تجهیزات کامل، کتابخانه ی غنی و بزرگ، خوابگاه و کلوب های دانشجویی، سالن و زمین ورزشی و مختص بازی، سالن غذاخوری و بوفه، فروشگاه ها، پارک و فضای سبز، بانک، آتلیه های هنری، سالن آمفی تئاتر و کنفرانس و بسیاری امکانات دیگر که برای دانشجویان خارجی و داخلی در دسترس می‌باشد.

همانطور که پیشتر گفته شد این دانشگاه جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد، که این موضوع برای افرادی که قصد دارند تا در ایران مدرک معتبری داشته باشند بسیار حائز اهمیت است.

سخن آخر

اگر برای شما مهم است که در یک دانشگاه معتبر ادامه ی تحصیل نمایید پیشنهاد ما به شما دانشگاه کاتب چلبی ازمیر ترکیه است. اگر سوالات بیشتری در خصوص دانشگاه کاتب چلبی ازمیر و نحوه ی پذیرش آن دارید حتما با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

Rate this post

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *