بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

سر فصل های این مطلب :

مهاجرت دانشجویی به ترکیه، اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه و گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه از جمله مواردی است که در  مهاجرت یک فرد دانشجو مورد توجه ویژه قرار می گیرد. با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به ایران و در نظر گرفتن هزینه های پایین زندگی و امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور، امروزه این کشور مقصد دانشجویی بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج کشور شده است.

بسیاری از دانشجویان و اشخاص در تلاشند تا در ترکیه بتوانند شرایط جدیدی از تحصیل و زندگی خارج از مرز های کشور خود را، جهت کسب دانش و بالا بردن سطح علمی خود تجربه کنند.

با توجه به این که تحصیلات در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کم هزینه می باشد، اما باز می توان به این نکته اشاره کرد، آیا اصلا اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است؟

 

شرایط عمومی اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه استانبول و دانشگاه آنکارا امکان پذیر است. اما نکته قابل توجه این می باشد که در کشور ترکیه متقاضیان بومی بورسیه و تحصیل در دانشگاه دولتی ترکیه بسیار زیاد می باشد و از این رو فرصت کمتری برای دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه های تحصیلی فراهم است.

سایت ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

آدرس سایت رسمی بورسیه ترکیه: tbbs.turkiyeburslari.gov.tr

سایت بورسیه ترکیه

همچنین علاوه بر کشور ایران، متقاضیانی از کشور های روسیه و هند و آذربایجان و کشورهای حوزه خلیج فارس، برای اخذ ظرفیت بورسیه اقدام می کنند.

بنابراین در وهله اول بایستی در نظر گرفت که اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه بر اساس ظرفیت های محدود می باشد. افراد واجد شرایط می توانند جهت اخذ ظرفیت بورسیه،سالی دو مرتبه اقدام نمایند.

به طور کلی تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد. بنابراین بایستی مدرک زبان ترکی قابل قبولی با نمره بالا دریافت کرده باشید. جهت دریافت اخذ مدرک زبان ترکی مناسب، بایستی در دوره های زبان ترکی به نام تومر (TOMER) شرکت کنید و پس از گذراندن دوره های آموزش زبان، در امتحان پایانی نمره قابل قبولی را نیز کسب کنید.

قابل ذکر است اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان دکتری نیاز به داشتن مقالات ISI به صورت ژورنالی دارد. از نکات الزامی دیگر داشتن سطح علمی و نمرات بالای تحصیلی می باشد. در ادامه اخذ بورسیه تحصیلی مرتبط با هر مقطع دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

لیست دانشگاه های خوب خصوصی ترکیه

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه، دانشگاه مال تپه ترکیه، دانشگاه کوجالی ترکیه، دانشگاه بیلگی ترکیه و دانشگاه اسکودار ترکیه، دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه آجی بادام استانبول، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه یدی تپه ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی است.

بورسیه دانشگاه ترکیه

 بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی در ترکیه

دانشجویان بین المللی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی را دارند، در مرحله اول بایستی در دوره های زبان یک ساله تومر شرکت کنند. در طی یک سال به دانشجویان زبان ترکی آموزش داده می شود و در پایان از دانشجویان، آزمونی مبنی بر سنجش دانش زبان ترکی گرفته می شود. اگر در آزمون دانشجو نمره قابل قبول را بیاورد، می تواند درخواست خود را برای پذیرش از دانشگاه های ترکیه بدهد. معمولا به چنین دانشجویانی بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد و هزینه های دانشگاه به شکل چشمگیری کاهش می یابد. علاوه بر مدرک زبان، دارا بودن دیپلم 12 ساله همراه ریز نمرات و معدل بالا بسیار قابل اهمیت می باشد.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

معدل شخص دانشجو حداقل بایستی بالای ۱۶ باشد. اما دانشجویانی که معدل بالاتری دارند، در الویت قرار می گیرند. اگر چه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی امکان پذیر است، اما کمک هزینه های خاصی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نشده است. معمولا این کمک هزینه برای دانشجویان بومی ترکیه ارائه می گردد.

 

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی  توضیحات
مدارک تحصیلی دیپلم 12 ساله همراه با ریز نمرات
مدرک زبان گذراندن دوره های زبان ترکی و اخذ مدرک آن
معدل حداقل بالای ۱۶
امکان دریافت کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی خیر

چرا بهتر است است از بورسیه بورسلاری در مقطع کارشناسی استفاده نکنید؟

در سال 2019 تعداد زیادی از دانشجویان برای ثبت نام در این بورسیه اقدام کرد. چون ترکیه بورسلاری معافیت شهریه دوران تحصیل ، دوره آموزش زبان ترکی رایگان و کمک هزینه 1000 تا 1800لیر در ماه برای شما در نظر می گیرد.

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

اما صادقانه بخواهیم بگوییم احتمال پذیرش در ترکیه بورسلاری خیلی پایین است و اگر شما بخواهید در یک دانشگاه خصوصی ترکیه درس بخوانید عملا هیچ شانسی ندارید. طبق قانون اجازه کار برای افراد خارجی، کسانی که در مقطع کارشناسی از ترکیه بورسلاری استفاده می کنند اجازه کار در دوران تحصیل و حتی بعد از فارغ التحصیلی ندارند.

هزینه های زندگی ماهانه یک دانشجو در ترکیه 2023

هزینه های زندگی ماهانه یک دانشجو در ترکیه در حال حاضر که ماه مارچ سال 2023 هستیم بین 10 هزار لیر تا 15 هزار لیر در ماه است. اگر شما از بورسلاری استفاده نکنید بعد از یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی می توانید اجازه کار بگیرید و حقوق ماهانه یک کارگر ساده در حال حاضر تقریبا 8هزار لیر در ماه است. این در صورتی است که ترکیه بورسلاری در ماه تنها هزار لیر برای شما در نظر میگیرد.

بنظر شما منطقیه که اجازه کار را در ترکیه بخاطر هزار لیر در ماه بسوزانید؟

ثبت نام در ترکیه بورسلاری چقدر هزینه دارد؟

اگر با دانستن شرایط کامل باز هم می خواهید در ترکیه بورسلاری برای ثبت نام اقدام کنید، نیازی به هزینه کردن و ثبت نام از طریق اشخاص و شرکت ها ندارید.

شما خودتان می توانید از طریق سایت رسمی مدارک آپلود کنید و منتظر جواب باشید. اگر مدارکتان تایید شد، در مرحله بعدی می توانید برای مصاحبه شرکت کنید. اما در نهایت بدانید احتمال اخذ پذیرش از این طریق پایین است. پس اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید زیاد روی این نوع بورسیه حساب نکنید.

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

دانشجویان بین المللی که بعد از گذراندن دوره کارشناسی خود می خواهند به این کشور بیایند و واجد شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد شوند، بایستی قانون گذراندن دوره زبان یک ساله تومر و اخذ مدرک زبان ترکی را با نمره قابل قبول را ، رعایت کنند.

همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان الزاما باید مدارک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله خود همراه با مدارک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی را جهت پذیرش و اخذ بورسیه تحصیلی ارائه دهند.

در این مقطع جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه بایستی معدل مقطع کارشناسی بالاتر از ۱۷ باشد. همچنین قانون مبنی بر داشتن گپ تحصیلی با حد مجازی وجود ندارد. اما همانطور که گفته شد، افرادی که معدل بالاتر، سن پایین تر و از سطح زبان ترکی خوبی برخوردار هستند، در الویت پذیرش دانشگاه های ترکیه قرار خواهند گرفت.

در مقطع کارشناسی ارشد اگر چه اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه امکان پذیر است، اما دریافت کمک هزینه های تحصیلی که جهت کمک به دانشجو پرداخت می شود، برای دانشجویان بین المللی به ندرت قابل مشاهده است ولی امکان پذیر می باشد.

 

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد توضیحات
مدارک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله + مدرک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی
مدرک زبان گذراندن دوره زبان ترکی و اخذ مدرک آن
معدل حداقل بالای ۱۷
شرایط سنی شرایط سنی  خاصی وجود ندارد.
امکان دریافت کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی در قانون هست ولی مورد عینی مشاهده نشده!

بورسیه تحصیلی مقطع دکتری در ترکیه

به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع دکترا مانند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور با شرایطی خاص امکان پذیر می باشد. اما آن چه که می تواند پر اهمیت باشد،اینست که علاوه بر اخذ بورسیه ، امکان گرفتن کمک هزینه های دانشجویی مانند خوابگاه رایگان، بیمه های درمانی رایگان و امکانات موجود در زمینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی نیز امکان پذیر می باشد.
اما بایستی در نظر گرفت، ظرفیت های بورسیه تحصیلی و اخذ کمک هزینه های دانشجویی به تعداد بسیار محدودی ارائه می شود و برای دریافت آن بایستی در ابتدا با یک استاد راهنما در زمینه تحصیلی خود مکاتبه کرده و بعد از تایید دانشجو توسط استاد راهنما می توانید برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری در ترکیه اقدام کنید.
دانشجویان جهت مکاتبه با استاد راهنما و اخذ بورسیه در مقطع دکترا بایستی مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند. معدل دانشجویان عاملی بسیار در امر بورسیه تحصیلی محسوب شود.
معمولا افرادی که معدل بالای ۱۸ دارند، از شرایط مناسب تری برخوردار هستند. همچنین داشتن مقالاتی از قبیل ISI که منتشر نیز شده باشد، از ملزومات اخذ بورسیه های دکترا می باشد.
به این نکته توجه داشته باشید که مانند مقاطع قبلی گذراندن دوره یک ساله زبان ترکی و قبول شدن در آزمون پایانی جهت دریافت مدرک زبان ترکی الزامی می باشد.
اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در دکتری توضیحات
مدارک تحصیلی دیپلم 12 ساله + مدرک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
مدرک زبان گذراندن دوره زبان ترکی و اخذ مدرک آن
معدل بالای ۱۸ از شرایط بهتری برخوردار هستند
مقالات علمی حدهقل ۳ مقاله ISI که به انتشار رسیده باشند
تاییدیه های لازم تایید استاد راهنما مرتبط با رشته تحصیلی قبل از پذیرش از دانشگاه
امکان دریافت کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه

همانطور که بیان شد، اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه در تمامی مقطع دانشگاهی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد.

از میان بورسیه هایی که کشور ترکیه ارائه می دهد، می توان به دو بورسیه فراگیر آن به نام بورسیه دانشجویان برجسته و بورسیه عبدالله گل اشاره کرد که بسیار فراگیر و مورد توجه می باشد. در  زیر به شرح هر یک از این بورسیه ها پرداخته ایم:

 

بورسیه تحصیلی ترکیه دانشجویان برجسته

 •  این بورسیه در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد، اما بیشتر برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در نظر گرفته شده است.
 • افرادی که نمرات تحصیلی بالا، دارای مقالات علمی و سطح زبان عالی می باشند، جزو واجدین شرایط قرار می گیرند.
 •  این بورسیه شامل هزینه های تحصیل نیز می شود.
 •  جهت اخذ کمک هزینه دانشجویی برای دانشجویان (1,000 تا 3,000 لیر) از سوی دانشگاه در نظر گرفته می شود
 • نکته مهم این است که دانشجو میبایست توسط استاد راهنما، تایید صلاحیت شود.

 

بورسیه تحصیلی عبدالله گل

 •  این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.
 •  تمرکز این بورسیه بیشتر برای مقطع کارشناسی است.
 •  این بورسیه هزینه تحصیل فرد را در بر میگیرد اما کمک هزینه دانشجویی در نظر نمی گیرد.
 •  اگر چه ورود به دانشگاه های ترکیه نیاز به گذراندن دوره های زبان ترکی و اخذ مدرک ترکی دارد، اما این نوع بورسیه در بعضی از رشته ها امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی را نیز می دهد.
 •  رشته های شامل بورسیه: مدیریت، معماری، ژنتیک و برخی از رشته های مهندسی می باشد.
 • اگر قصد اخذ بورسیه عبدالله گل را دارید و می خواهید که به زبان انگلیسی دروس خود را بگذرانید، میبایست علاوه بر مدرک زبان ترکی، مدرک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس) را ارائه دهید.

 

بورسیه تحصیلی ترکیه در دانشگاه های معتبر

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه،در دانشگاه های معتبر نیز می تواند اتفاق بیفتد. در زیر نام چند دانشگاه معتبر ترکیه همراه با رده بندی های داخلی و جهانی آورده برایتان شده است.

 

رتبه جهانی رتبه داخلی نام دانشگاه
407 1 Istanbul university
501 2 Bilkent university
514 3 Ankara university
521 4 Sabanci university
593 5 Koc university
651 6 Bogazici university
653 7 Istanbul technical university
689 8 Metu university
792 9 Atilim university
983 10 hacettepe

 

بیشتر دانشجویان بین المللی از کشور های آسیایی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در دانشگاه های معتبر ترکیه، دلایلی را ارائه می دهند که قابل بحث می باشد.

یکی از دلایل ذکر شده، تحصیل در کشور ترکیه به امید راه یافتن به دانشگاه های معتبر در قاره اروپا و آمریکا می باشد. ذکر این نکته بسیار ضروریست که باید دانست که تمامی کسانی که در دانشگاه های کشور ترکیه تحصیل می کنند، پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط برای راه یافتن به تاپ ترین دانشگاه های دنیا نمی باشند!! تنها تعداد انگشت شماری را می توان در نظر گرفت که واجد شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا شوند.

شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه چیست؟ شاید این سوال خیلی از افراد باشد به همین منظور در این مقاله همه چیز را راجع به بورسیه های تحصیلی ترکیه بیان می کنیم. کشور ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که برای ایجاد انگیزه و حمایت از دانشجویان بین المللی، بورسیه های مختلفی را تعیین و به دانشجویان اعطا میکند.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه

دانشجویی که از دولت ترکیه بورسیه دریافت می کند، این فرصت را دارد که رایگان یا با تخفیف فراوان در رشته ی انتخابی خود تحصیل کند. از جمله رشته های که اغلب بورسیه می شوند میتوان به پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مهندسی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. در این مقاله از سایت  yosmag سعی داریم در مورد بورسیه های تحصیلی ترکیه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.‌

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه
شرایط بورسیه های تحصیلی

انواع بورسیه های تحصیلی ترکیه

تحصیل در یک کشور خارجی قطعا هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت. به همین دلیل دانشجویان زیادی قادر نیستند برای ادامه ی تحصیل به کشورهای خارجی مراجعه کنند. برای ایجاد امکان تحصیل دانشجویان با استعداد و توانمند بین المللی، بسیاری از دولت ها با اعطای بورسیه، این امکان را ایجاد میکنند تا چنین دانشجویانی را جذب نمایند. دولت ترکیه نیز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، بورسیه هایی را در نظر گرفته است که آن ها را در دو دسته ی کلی به شما معرفی خواهیم کرد:

۱- بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: کاملترین نوع بورسیه ی این کشور است که علاوه بر هزینه های تحصیل و اقامت، هزینه های حمل و نقل و پزشکی را نیز در بر میگیرد.  مدت زمان ثبت نام برای بورسیه فول فاند ترکیه، از اواخر دی ماه تا اوایل اسفند فرصت دارید.

۲-بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: این نوع بورسیه به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که در آزمونهای ورودی SOY و TAS شرکت کرده اند و یا قصد دارند با پذیرش بدون آزمون وارد دانشگاه گردند. برای دریافت این بورسیه باید حتما رزومه ی قوی داشته باشید که شامل معدلهای درخشان، تقدیرنامه ها و غیره می‌باشد.

آزمون بورسیه ترکیه در تهران

آزمون ها همگی در کشور ترکیه برگزار می شود و امکان آزمون دادن برای ایرانیان در شهر تهران وجود ندارد.

با توجه به مدارکی که ارائه دهید میتوانید از بورسیه ی بیست تا صد درصدی برخوردار شوید.

البته یک نوع بورسیه تحصیلی هم داریم که دانشجو می تواند آن را خریداری کند و از آن برای کاهش هزینه های تحصیل خود استفاده کند.

بیشتر بدانید: بورسیه TUBITAK

شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه برای مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی به برخی کشورها از جمله ایران برای چند رشته از جمله پزشکی، مطالعات حوزه ی اسلامی و ادبیات ترکی، بورسیه ی  Harran Scholarship Program داده میشود.

شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دولت ترکیه به دانشجویان بین الملل از هر کشوری که باشند که برای پذیرش در رشته های علوم پایه، مهندسی و تکنولوژی درخواست داده باشند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه ی  Ali Kuşçu Science and Technology Scholarship  خواهد داد.

از بین بورسیه های تحصیلی ترکیه میتوان به Ibn Haldun اشاره کرد که مخصوص دانشجویان متقاضی در رشته های علوم انسانی، مطالعات در حوزه اسلامی و ادبیات ترکی است که برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری درخواست داده اند.

اگر می خواهید راجع به پذیرش دکترا دانشگاه آیدین  بدانید روی آن کلیک کنید.

شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه در حوزه ی تحقیقاتی

استادان دانشگاه و منصب داران دولتی که بخواهند زبان ترکی یاد بگیرند می‌توانند با بورسیه ی Turkish Language Program for Public Officials and Academics به مدت هشت ماه در مرکز زبان دانشگاه استانبول برای شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها، شرکت نمایند.

بورسیه ی تحقیقاتی Research Scholarships مخصوص دانشجویان بین الملل و متقاضی در مقطع دکتری می‌باشد.

بورسیه ی تحقیقاتی Success Scholarship Program مخصوص دانشجویان مشغول به تحصیل در ترکیه است.

نحوه ثبت نام بورسیه های تحصیلی ترکیه

شما میتوانید با کمک مشاوران ما کار ثبت نام خود را آغاز نمایید. البته لازم است راجع به پر کردن فرم ها و نحوه ی  ارسال مدارک آگاهی نسبی داشته باشید. دلیل این امر نیز وجود فیلدهای مختلف موجود در فرم ثبت نام میباشد. که ممکن است شما را در طی کردن مراحل دقیق ثبت نام دچار اشکال کند. سپس اطلاعاتی که لازم است را در فیلدهای خود بنویسید ‌و مدارک تان را نیز آپلود نمایید. سپس منتظر ایمیل تایید درخواست تان بمانید. لازم به ذکر است که در صورت عدم آگاهی نسبت به پر کردن فرمهای درخواست بورسیه، چون این فرآیند اندکی پیچیدگی دارد پیشنهاد میکنیم حتما از متخصصان مهاجرت تحصیلی یوس مگ کمک بگیرید.

اطلاعات مهم مربوط به شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه

1- شرایط سنی برای دریافت بورسیه: دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۱ سال، مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سی سال و مقطع دکتری حداکثر ۳۵ سال.

2- مدت زمان اعطاء بورسیه: دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی چهار تا شش سال بدون احتساب دوره ی زبان، مقطع کارشناسی ارشد دو تا سه سال با احتساب دوره زبان، مقطع دکتری چهار سال به علاوه ی یک سال آموزش زبان

3- شرایط نمره قبولی برای دریافت بورسیه: دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی معدل کتبی حداقل ۱۴, مقطع کارشناسی ارشد حداقل ۱۵, مقطع دکتری حداقل ۱۵

4- دانشجویان متقاضی رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی باید معدل بالای هجده داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه های تحصیلی ترکیه

۱- ارائه ی پاسپورت معتبر که اعتباری بالای یک سال داشته باشد.

۲- آپلود عکس جدید، پرسنلی و با کیفیت

۳- مدارک مربوط به اتمام دوره ی دیپلم و سایر مقاطع

۴- ارائه ی ریز نمرات تحصیلی مقاطع قبل

۵- گواهی کسب نمره قبولی در هر یک از آزمونهای GRE, GMAT, DELF, YDS, YÖS در صورت شرکت

۶- داشتن مدرک تافل و آیلتس سبب شانس بیشتر شما میگردد.

۷- ارائه ی پروپوزال توسط دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، مرتبط با رشته ی تحصیلی

۸- نامه ی بیان اهداف و انگیزه

۹- دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید از دو استاد راهنما توصیه نامه ارائه کنند.

۱۰- ارائه ی رزومه یا سی وی

۱۱- اگر در حوزه های مختلف علمی، دارای مقالات معتبر، تالیفات یا ترجمه های چاپ شده باشید، با ارائه ی مدارک مربوطه قطعا شانس بیشتری خواهید یافت.

لیست رشته های بورسیه ترکیه

اغلب رشته های دانشگاه های دولتی شامل بورسیه می شوند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان استفاده کنید. اگر سوالی دارید نیز می توانید در انتهای این مقاله بپرسید یا از طریق پیام چت با ما در ارتباط باشید.

مزایا و شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه

قطعا دریافت بورسیه از سمت کشور معتبری مانند ترکیه دارای مزایای بسیاری خواهد بود که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت حق تحصیل رایگان در مقطع، رشته و دانشگاه مورد پذیرش
 • دریافت کمک هزینه های تحصیلی مختلف به صورت ماهانه
 • دریافت یکبار بلیط رفت و برگشت به کشور مبدا در هر سال
 • دریافت بیمه سلامت رایگان در مدت زمان مشغول به تحصیل
 • استفاده رایگان از خوابگاههای دانشجویی
 • آموزش رایگان یک سال زبان ترکی
 • امکانات مربوط به ترانسفر فرودگاهی
اخذ ترکیه بورسلاری

در این مقاله یوس مگ سعی کردیم تمام نکات مهم راجع به شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه را برایتان بگوییم امیدواریم که مفید بوده باشد. در جمع بندی باید بگوییم که بورسیه های تحصیلی ترکیه که به زبان ترکی  TÜRKİYE BURSLARI گفته میشود به منظور جذب دانشجویان مستعد بین المللی در تمامی مقاطع و بسیاری از رشته ها می‌باشد. با کمک بورسیه امکانات زیادی از جمله تحصیل رایگان در این کشور خواهید داشت.  شرایط بورسیه های تحصیلی ترکیه توسط ۱۱۲ دانشگاه معتبر ترکیه با پوشش اکثر رشته های تحصیلی ارائه می گردد که متقاضیان با داشتن شرایطی که پیشتر ذکر شد، شانس خود را در دریافت آن، می آزمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *