دانشگاه اسکودار ترکیه

دانشگاه اسکودار استانبول

از جمله دانشگاه های ترکیه که از اعتبار فراوانی برخوردار است، دانشگاه اسکودار ترکیه می‌باشد. این دانشگاه با سابقه‌ای درخشان در عرصه‌ی آموزش رشته‌هایی از جمله روان‌شناسی و روان‌پزشکی، سلامت رفتار و روان توانسته نامی از خود بر سر زبان‌ها بیاندازد. البته رشته‌های آموزشی این دانشگاه محدود به مواردی که ذکر شد نیست و رشته‌های مهندسی و علوم انسانی نیز در اسکودار تدریس میگردد. در ابتدا باید راجع به دیپلم آبی ترکیه بدانید.

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید پیشنهاد می کنیم پادکست آن را گوش کنید.

 

مدارکی که از این دانشگاه خصوصی ترکیه دریافت می کنید، اعتبار فراوانی در میان بسیاری از دانشگاههای جهان دارد. اگر علاقه به تدریس در یکی از رشته‌های علوم روانشناسی، فلسفه، سلامت، ژنتیک و علوم مهندسی دارید توصیه میکنیم تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

 

توضیحات عنوان
Uskudar University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Üsküdar Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه اسکودار نام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصی نوع فعالیت
استانبول موقعیت
ترکی – انگلیسی زبان آموزشی
۳۶۶۵ رتبه جهانی
https://uskudar.edu.tr سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه اسکودار ترکیه را بیشتر بشناسیم

 

این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ در شهر زیبا و دیدنی استانبول و در منطقه‌ی آلتون زاده تاسیس شد. همان گونه که متوجه شدید دانشگاه اسکودار ترکیه، جوان و تازه تاسیس است. با این همه در زمینه‌ی پزشکی و روانشناسی توانسته، پیشرفت های چشمگیری از خود نشان دهد.اعضای هیئت علمی و کارمندان اسکودار حدود چهارصد نفر هستند و این نشان از اعتبار دانشگاه و ارزشی است که برای دانشجویان قائل میباشد. دپارتمان این دانشگاه شامل پنج دانشکده است که هر کدام رشته‌های مختلفی را ارائه میدهند. تدریس نیز به دو زبان انگلیسی و ترکی انجام می‌گیرد. در سایت یوس مگ که به صورت تخصصی پذیرش دانشگاه های ترکیه را انجام می دهد با دانشگاه های ترکیه آشنا شوید.

اطلاعات بیشتر: بیمه دانشجویی ترکیه

دانشگاه اسکودار ترکیه

رنکینگ دانشگاه اسکودار ترکیه

یکی از پایه‌های اقتصادی کشور ترکیه، وجود دانشگاههای دولتی و خصوصی بسیار در این کشور می‌باشد. برای حفظ این موقعیت، افزایش کیفیت علمی و بهبود وضعیت آموزشی، جزو برنامه‌ی تمام دانشگاه های ترکیه است. دانشگاه اسکودار نیز در تلاش است در دسته‌ی برترین ها قرار بگیرد. کسب رنکینگ بالای هفتاد در سطح ملی و رتبه‌ی ۳۶۶۵جهانی نیز گواه این تلاش میباشد. عضویت در برنامه اراسموس نشان می دهد این دانشگاه دارای همکاری با دانشگاههای مطرح اروپاست. قطعا تا این قسمت مقاله تصمیم‌تان برای اخذ پذیرش دانشگاه اسکودار ترکیه جدی‌تر شده است.

شاید برایتان جالب باشد که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه چطور است. پس روی آن کلیک کنید و بخوانید.

اخذ پذیرش از دانشگاه اسکودار ترکیه

کسب پذیرش از این دانشگاه نیز مانند هر دانشگاه دیگری دارای شرایط و قوانین خاصی است. برای این منظور لازم می‌باشد وارد سایت رسمی دانشگاه شوید و فرم درخواست را با دقت و با اطلاعات صحیح پر نمایید. مدتی طول میکشد تا اطلاعات شما مورد بررسی قرار بگیرد و تایید یا رد گردد.

برای تکمیل فرایند پذیرش لازم است مدارکی را برای دانشگاه ارسال کنید که در ادامه به برخی از این مدارک اشاره خواهیم کرد.

 • کپی پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
 • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
 • گواهی فارغ التحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 • نتیجه آزمون ASPC
 • گواهی فارق التحصیلی از دوره‌های دانشگاهی گذشته( در صورت وجود)
 • گواهی سلامت جسمی و روانی برای کسب پذیرش در رشته‌های کمک‌های اولیه و فوریتهای پزشکی
 • تعیین وضعیت نظام وظیفه متقاضی
 • مدرک نشان دهنده‌ی تمکن مالی
 • معرفی نامه ی استاد یا موسسه آموزشی

پس از پذیرش مدارک نوبت به مراجعه‌ی حضوری شما به دانشگاه و تکمیل فرایند ثبت نام می‌رسد. برای این منظور نامه ی پذیرش را به سفارت کشور ترکیه در ایران برده و درخواست ویزای تحصیلی میکنید. برای مدت تعیین شده میتوانید به ترکیه سفر کنید و علاوه بر آشنایی با این کشور، مراحل ثبت نام خود را به اتمام برسانید.

شروط مهم پذیرش دانشگاه اسکودار ترکیه

۱- کسب نمره تعیین شده در آزمون ورودی SAT (نمره‌ای حداقل ۱۰۰۰)

۲- کسب معدل حداقل دوازده در دوره‌ی دیپلم و پیش دانشگاهی

البته برخی مجموعه‌های مهاجرتی قادر هستند این قوانین را با توجه به اعتباری که برای دانشگاه دارند یا با توجه به آگاهی بیشتر از قوانین، برای دانشجویان رفع نمایند.

شهریه دانشگاه اسکودار ترکیه

این دانشگاه به دلیل فعالیت خصوصی، می بایست هزینه های خود را از طریق شهریه‌های دانشجویان تأمین نماید. اما لازم به ذکر است که در کشور ترکیه شهریه دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاههای هم رده در سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر می‌باشد. همین امر باعث شده که این کشور برای متقاضیان بسیاری گزینه ی مناسبی تلقی گردد. احتمالا می خواهید راجع به هزینه‌ تحصیل در ترکیه بیشتر بدانید.

رشته‌های دانشگاه اسکودار ترکیه

همانگونه که پیش‌تر ذکر کردیم دانشگاه اسکودار استانبول دارای پنج دانشکده است که در هر یک، رشته‌های متفاوتی تدریس میگردد. در ادامه به دانشکده‌ها و بخشی از رشته‌های هر یک اشاره خواهیم کرد.

دانشکده ارتباطات: انیمیشن و کارتون، روزنامه ‌نگاری، طراحی ارتباط بصری، تبلیغات، رادیو، سینما و تلویزیون

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: فلسفه، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌ الملل، تاریخ، جامعه‌ شناسی

دانشکده علوم طبیعی و مهندسی: مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی نرم‌افزار

دانشکده علوم سلامت: رژیم و تغذیه، رشد کودکان، زبان درمانی، مامایی، کاردرمانی، پرستاری، روان ‌درمانی و بهبود بخشی، مدیریت سلامت، ارتز و پروتز

دانشکده پزشکی: علوم جراحی، علوم پزشکی، علوم پایه

امکانات دانشگاه اسکودار ترکیه

این دانشگاه تازه تاسیس برای ایجاد محیط آموزشی قوی از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا بهره برده و بسیاری از امکانات رفاهی را برای دانشجویان خود مهیا ساخته است. در زمینه‌ی پزشکی شاهد حضور مدرن‌ترین تکنولوژی‌های برتر جهان هستیم که در کمتر دانشگاهی یافت میشود. امکانات موجود در دانشگاه اسکودار ترکیه هم جهت آموزش تئوری و هم عملی میباشد و به همین دلیل با قاطعیت، کیفیت تحصیل و یادگیری دانشجویان خود را ضمانت میکند. اگر طبق شرایط دانشگاه در موقعیت مطلوب قرار داشته باشید میتوانید از طرح دو رشته‌ای نیز استفاده نمایید. به این شکل که در دو رشته به طور همزمان به شرط این که از دو دانشکده‌ی متفاوت باشد، میتوانید ادامه تحصیل بدهید.

اطلاعات بیشتر: دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه

دانشگاه های خوب و معتبر ترکیه که پیشنهاد ما به شماست یکی همین دانشگاه است و در پیشنهاد های دیگر می توان از دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه اطلس و دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه فنرباغچه، دانشگاه ینی یوزییل ترکیه، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه گلیشیم ترکیه اشاره کرد.

علاوه بر این امکانات، سایر موارد رفاهی نیز با تحصیل در دانشگاه اسکودار ترکیه مهیا خواهد بود. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزمایشگاه‌های بزرگ و تخصصی که برای هر رشته تجهیزات لازم و کافی دارد.
 • خوابگاههای دانشجویی مجزا و مجهز که هر کدام دارای مواردی چون اتاق تلویزیون، رختشویی، اتاقهای دو تا شش تخته و غیره می‌باشند.
 • کلوپ‌های دانشجویی
 • اینترنت وای فای رایگان
 • باشگاه‌های ورزشی و تناسب اندام
 • زمینهای بازی مانند زمین فوتبال، بسکتبال، تنیس و غیره
 • کتابخانه های بزرگ با تنوع کتابهای چاپی و الکترونیکی
 • سالن غذاخوری، کافه تریا، سلف
 • اتاقهای بزرگ کنفرانس و همایش

سخن آخر

انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل در ترکیه از دغدغه‌های بزرگ دانشجویان بین المللی می‌باشد. از همین رو پیشنهاد ما به شما مشاوره با متخصصان مجموعه‌ی ماست تا به شما کمک شود بهترین انتخاب را برای ساخت یک آینده‌ی روشن داشته باشید.

Rate this post

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *