دانشگاه آرل ترکیه

دانشگاه آرل باشن استانبول

این دانشگاه خصوصی و غیر دولتی در زمینه‌ی تحصیل پزشکی، توانسته است برای بسیاری از دانشجویان خارجی به عنوان هدف قرار بگیرد. شاید دلیل دیگر این حجم از متقاضی برای اخذ پذیرش، شهریه های بسیار مناسب در مقابل سطح بسیار بالای آموزشی این دانشگاه باشد. اگر علاقه دارید با دانشگاه آرل ترکیه بیشتر آشنا شوید، ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

 دانشگاه آرل باشن ترکیه
پذیرش دانشگاه آرل ترکیه
توضیحات عنوان
Arel University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
 Arel Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
 دانشگاه آرل نام دانشگاه به زبان فارسی
استانبول موقعیت
خصوصی نوع فعالیت
ترکی انگلیسی زبان آموزشی
۹۰ رتبه بندی ملی
۴۶۵۲ رتبه بندی جهانی
https://www.arel.edu.tr سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه آرل ترکیه را بیشتر بشناسیم

با این که این دانشگاه در سال ۱۹۹۰ در شهر زیبا و تاریخی استانبول تاسیس شد اما فعالیت رسمی خود را از سال ۲۰۰۷ آغاز نمود. تعداد مراکز آموزشی آن به شش دانشکده اصلی، دو دانشکده فنی، یک موسسه و چندین مرکز تحقیقاتی میباشد.

رشته‌های تحصیلی به زبان ترکی یا انگلیسی آموزش داده شده و به همین جهت، شهریه‌های رشته‌ها دارای نرخ‌های متفاوتی است.

کمال گزوکارا هدف از تاسیس دانشگاه آرل را کمک به ارزش‌های ملی و جهانی عنوان کرد که پلی برای ورود نیروهای آزادی‌خواه، پژوهش‌گر و پیگیر به جامعه باشد. از دیگر دانشگاه هایی که در ترکیه وجود دارد می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد.

دانشگاه ینی یوزییل ترکیه، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه گلیشیم ترکیه، دانشگاه اطلس و دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه فنرباغچه و دانشگاه آیدین استانبول اشاره کرد.

رتبه‌بندی دانشگاه آرل ترکیه

این دانشگاه با توجه به تلاش هایی که در زمینه‌ی ارتقاء سطح علمی و آموزشی داشته، توانسته در میان دانشگاه‌های معتبر ترکیه، آوازه‌ای برای خود کسب نماید. کسب رتبه‌ی نود در سطح ملی و رتبه‌ی ۴۶۵۲ در سطح جهانی خود گواه نتایج مثبت این تلاش است.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه آرل ترکیه

این دانشگاه علاوه بر رشته‌های فراوان، مقاطع مختلف را نیز تحت آموزش قرار داده است. برای این که به عنوان یک دانشجو، پای خود را به دانشگاه آرل باز کنید لازم می‌باشد در ابتدا فرم پذیرش آنلاین را در سایت رسمی دانشگاه با اطلاعات کامل و دقیق تکمیل نمایید. سپس با ارائه‌ی مدارک و کسب قبولی در آزمون ورودی، ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
 • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
 • مدرک تحصیلی دبیرستان و دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 • ریزنمرات دوره‌های دانشگاهی گذشته به همراه ترجمه

رزومه

 • انگیزه نامه و توصیه‌نامه
 • قبولی در ازمون‌های ورودی دانشگاه

شهریه دانشگاه آرل ترکیه

شهریه ی دانشگاه به نوع رشته، مقطع تحصیلی و زبان آموزشی بستگی دارد. اما با توجه به نوع خصوصی فعالیت، نسبت به دانشگاه‌های دولتی شهریه بیشتری دارد. البته کسب بورسیه، تخفیف و کمک‌های مالی دانشگاه برای بسیاری از دانشجویان تا حد بسیار بالایی سبب کاهش شهریه خواهد شد.

دانشکده و رشته‌های دانشگاه آرل ترکیه

با وجود شش دانشکده بزرگ و مجهز در دانشگاه آرل، وجود تعداد بسیار بالایی در رشته‌های تحصیلی، خارج از انتظار نیست. وجود تعداد متنوعی از تاپ‌ترین و خالص‌ترین رشته‌های تحصیلی

سبب برقراری ارتباط علمی و مؤثری میان دانشجویان مختلف شده است.

۱- دانشکده علوم و ادبیات: ریاضیات و علوم کامپیوتری، ژنتیک و زیست مولکولی، روانشناسی، جامعه شناسی، ترجمه و تفسیر، ادبیات زبان ترکی

۲- دانشکده هنرهای زیبا:کارتون و انیمیشن، هنر آشپزی و خوراک شناسی،  مد و طراحی لباس، طراحی گرافیک

۳- دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی: مدیریت هوانوردی, حسابداری و امور مالی، مدیریت کسب و کار، حمل و نقل، علوم بین‌الملل، تجارت بین‌الملل، علوم سیاسی، هتلداری و گردشگری، سیستم اطلاعات

۴- دانشکده ارتباطات: فیلم و تلویزیون، روزنامه‌نگاری، ارتباطات و رسانه‌های جدید، تبلیغات و رسانه‌های جمعی، طراحی اطلاعات بصری

۵- دانشکده مهندسی و معماری: معماری، مهندسی بیوپزشکی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی طراحی صنعتی، معماری داخلی، مهندسی مکانیک

۶- دانشکده پزشکی: علوم پایه، فیزیوتراپی، پزشکی و غیره

رشته‌ی فیزیوتراپی در دانشگاه آرل استانبول

این رشته در دانشگاه آرل ترکیه حجم متقاضی فراوانی دارد. دانشجویان پس از کسب دانش فیزیوتراپی در مقاطع بالا، می‌توانند به عنوان یک فیزیوتراپ حرفه‌ای و با معلومات، اقدام به فعالیت نمایند. اگر به این رشته علاقه مند هستید پیشنهاد ما به شما دانشگاه آرل خواهد بود.

رشته پزشکی در دانشگاه آرل استانبول

این رشته نه تنها در ترکیه که در تمام دانشگاههای جهان بسیار پرطرفدار است. با اینکه سختی‌های فراوانی در انتظار دانشجویان این رشته می باشد، اما به امید بازار کاری خوب، تحمل پذیری خواهد بود. در دانشگاه آرل میان دانشجویان پزشکی یک جو رقابتی سالم و علمی برقرار است که در آماده‌سازی نیروهای پزشکی تاثیر مثبتی دارد. هزینه‌های تحصیل این رشته اندکی بالا می‌باشد اما ارزشش را دارد.

امکانات دانشگاه آرل ترکیه

این دانشگاه با وجود قدمت زیاد و تجربیات بالایی که دارد، می داند فراهم کردن امکانات کامل و مجهز برای دانشجویانش چه پیامدهای خوبی به دنبال دارد. با توجه به مساحت بالای آرل، وجود بخش‌های مختلف ورزشی، رفاهی و آموزشی جای تعجب ندارد. از جمله امکانات موجود در دانشگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هشتاد کلاس هوشمند و بسیار مجهز
 • شش سالن بزرگ با آمپلی فایر استودیو
 • چندین آزمایشگاه با تجهیزات مدرن و پیشرفته در زمینه های فناوری تفسیر و ترجمه، ژنتیک و زیست مولکولی
 • سالن‌های بزرگ همایش و کنفرانس
 • سالن‌های ورزشی و زمینهای بازی
 • سالنهای غذاخوری و کافه تریا
 • بوفه و فروشگاه
 • کتابخانه غنی از انواع کتاب‌های عمومی و تخصصی در نمونه‌های چاپی و الکترونیکی برای انواع رشته‌ها
 •   مرکز تحقیقات مواد پلیمری و کامپوزیت
 • مرکز انتقال فناوری
 •   استخرهای باز و سرپوشیده
 • خوابگاهها و خانه‌های دانشجویی
 • محوطه سرسبز

خوابگاه دانشگاه آرل استانبول

اقامت در کشوری دیگر، برای بسیاری از دانشجویان خارجی به عنوان یک دغدغه ی مهم است که دانشگاه آرل ترکیه، آن را به بهترین شکل ممکن برطرف نموده است. تخصیص چهارصد هزار متر مربع زمین برای ساخت خوابگاه های دانشجویی گواه محکمی بر این ادعا می‌باشد. خوابگاههای تمیز و مجهز به انواع امکانات رفاهی با قیمت‌های بسیار مناسب میتواند به شما برای داشتن آرامش جهت تحصیل کمک فراوانی نماید.

سخن آخر

علاوه بر این که سطح آموزشی دانشگاه آرل ترکیه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، امکانات آن نیز، در نوبه‌ی خود بی‌نظیر می‌باشد. تمام این موارد جهت برانگیختن حس اشتیاق شما برای ادامه‌ی تحصیل در این دانشگاه معتبر است. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه دارید، حتما با مشاوران ما مشورت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *