دکترا دانشگاه آیدین

دکترا دانشگاه آیدین

در این مقاله می خواهیم تمام شرایط برای پذیرش دکترا دانشگاه آیدین را برایتان شرح دهیم. دانشگاه های ترکیه علی الخصوص دانشگاه آیدین، برای دانشجویان خارجی که قصد دارند در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدهند، فرصت های عالی و منحصر به فردی ایجاد کرده اند. سیستم آموزش عالی این دانشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

پیروی این دانشگاه از پیمان بولونیا و اراسموس پلاس باعث شده که دانشجویان به امید تبادل با دانشگاه های بسیار معتبر جهانی، آن را انتخاب نمایند. اگر شما هم میخواهید درباره ی رشته های دکترا دانشگاه آیدین و امکانات آن اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتها با ما در یوس مگ همراه باشید.

مزایای تحصیل در رشته های دکترا دانشگاه آیدین

شاید به جرات بتوان هزینه های پایین زندگی در ترکیه و شهریه های مناسب دانشگاه آیدین را جزو اولین موارد تاثیر گذار بر تصمیم دانشجویان مقطع دکترا برای تحصیل در این دانشگاه دانست. دلیل دیگر را نیز میتوان رشد اقتصادی، بازارهای در حال توسعه و نفوذ سیاسی ترکیه دانست که آینده ی شغلی دانشجویان را نیز مطمئن خواهد کرد. از دلایل دیگر میتوان از سیستم آموزشی مطابق استانداردهای جهانی و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است، امکانات مناسب دانشگاه، اعطای بورسیه به تمامی رشته ها، کادر آموزشی و اداری مجرب و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات دقیق تر راجع به دانشگاه آیدین ترکیه جتما مقاله مفصل آن را مطالعه کنید.

محوطه دانشگاه آیدین

شرایط تحصیل در رشته های دکترا دانشگاه آیدین

برای این که بتوانید در مقطع دکترای دانشگاه آیدین ادامه ی تحصیل نمایید می بایست مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را مرتبط با دسته ی مورد نظر ارائه دهید. اگر مدارک شما از سوی دانشگاه های معتبر اروپایی صادر شده باشد مورد تایید است اما اگر از دیگر کشورها باشد می بایست معادل سازی گردند. برای معادل سازی مدارک پیشنهاد می کنیم مقاله معادل سازی مدارک تحصیلی را حتما مطالعه کنید.

فارغ از این موضوع، فرد متقاضی باید یک پیشنهاد پژوهشی و معرفی نامه ی دانشگاهی نیز ارائه دهد. این مقطع چهار سال به طول خواهد کشید و محوریت آن تحقیق بر روی پروژه ای خاص و ارائه پایان نامه است.

مدرک زبان لازم برای تحصیل رشته های دکترا دانشگاه آیدین

بسیاری از رشته های دکترا دانشگاه آیدین به زبان انگلیسی تدریس میشوند و این قضیه در بسیاری دانشگاه های خصوصی دیگر ترکیه نیز رایج می‌باشد. با این که با توجه به این موضوع ارائه ی مدرک معتبر زبان برای تحصیل در دانشگاه الزامی می‌باشد اما توصیه میکنیم تا حدودی به زبان ترکی نیز اشناییت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه دکترا در دانشگاه آیدین

ارائه مدرک ترجمه شده دیپلم به همراه ریز نمرات

ارائه مدرک ترجمه شده کارشناسی به همراه ریز نمرات

ارائه مدرک ترجمه شده کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات

گزیده ای از پایان نامه کارشناسی ارشد

کپی از پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار لازم

ارائه مدارک آزمون های GRE یا GMAT

چند قطعه عکس

ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

اقدامات لازم برای پذیرش رشته های دکترا دانشگاه آیدین

اگر بخواهید در دانشگاه آیدین و در مقطع دکترا ادامه تحصیل نمایید می بایست در آزمون ورودی تحت عنوان ALES نمره ی قبولی حداقل پنجاه تا هفتاد کسب نمایید. این آزمون زمان های مشخصی برای برگزاری دارد. البته در برخی رشته ها میتوان بدون در نظر گرفتن زمان مشخصی با دپارتمان دانشگاه مکاتبه نموده و برای موقعیت‌های خالی دوره دکترا که آگهی های مربوط به آن در سایت رسمی دانشگاه منتشر میشود، اقدام نمایید.

به طور قطع فردی میتواند پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه آیدین را به دست بیاورد که از نظر کارنامه ی تحصیلی، رزومه ی موفق، مدرک زبان با رتبه ی عالی، تألیف های مفید در ژورنال های معتبر علمی و شایستگی فردی اثبات گردد. برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقاله بورسیه TUBITAK مفصل راجع به آن توضیح دادیم حتما آن را مطالعه کنید.

نقش استاد راهنما و پایان نامه در مقطع دکترا دانشگاه آیدین

در دانشگاه آیدین پایان نامه های دکترا به وسیله ی کمیته های نظارتی مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند. یک دانشجو برای این که بتواند در این ارزیابی موفق عمل نماید باید یک یا دو استاد راهنما که از اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند را انتخاب نماید.

استاد راهنما از ابتدا تا انتهای پایان نامه، بر امور آموزشی و تحقیقاتی فرد نظارت دارد و به صورت دوره ای گزارشات خود را به دانشگاه اعلام می دارد.

در نهایت پایان نامه ی دانشجو توسط کمیته ای حداقل سه تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه و یک داور علمی خارجی  بر پایه ی کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرد. این ارزیابی به آن دلیل است که شایستگی متقاضی برای دریافت مدرک دکترا محرز گردد.

در انتهای کار دانشجو از پایان نامه ی خود در یک مراسم عمومی متشکل از کمیته ی دانشگاه، اعضای هیئت علمی، دانشجویان دکتری و سایرین دفاع خواهد کرد.

انواع بورسیه تحصیلی برای رشته های دکترا دانشگاه آیدین

بورس تحصیلی ملی و بین المللی Tübitat

بورس تحصیلی TV

بورس تحصیلی فولبرایت

بورس تحصیلی دکترای YÖK

رشته های دکترا دانشگاه آیدین

در دانشگاه آیدین میتوان شاهد رشته های مختلفی در مقطع دکترا بود که از جمله میتوان به امور مالی و بانکی، مدیریت کسب و کار، معماری، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی مکانیک و علوم مواد، مطالعات طراحی، بیوانفورماتیک و ژنتیک، روابط بین المللی و موارد دیگر اشاره کرد. از بین رشته های تحصیلی دکترا در این دانشگاه مواردی چون علوم کامپیوتر، مهندسی ها، طراحی و معماری، روابط بین الملل، انسان شناسی، زیست شناسی، اقتصاد و فیزیک از متقاضیان بیشتری برخوردار می‌باشند.

شرایط کار در حین تحصیل در مقطع دکترا

در اکثر دانشگاههای ترکیه، مقطع دکترا به صورت تمام وقت برگزار میگردد، از همین رو دانشجویان این مقطع اجازه ی انجام کار تمام وقت در این کشور را ندارند. به همین جهت میتوانید از بین کارهای پاره وقت چون فعالیتهای دانشگاهی مانند استاد یاری، کتابداری، ویراستاری، نویسندگی و یا شغلهای بیرونی مانند پیشخدمتی کافه ها یا رستوران ها، فروشندگی فروشگاه ها یا سوپر مارکتها، معلم خصوصی دروس مدارس، گروه تبلیغات آنلاین و غیره دست به انتخاب بزنید.

سخن آخر

ادامه ی تحصیل در مراتب عالی برای بسیاری از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. اگر میخواهید در خارج از کشور این هدف خود را دنبال کنید، از جمله پیشنهادات ما انتخاب یکی از دانشگاههای ترکیه است. چرا که علاوه بر همسایگی و تفاهمات مشابه، این کشور از سطح بالای آموزشی برخوردار است و از نظر اعتبار نیز در سطح جهانی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از رشته های دکترا دانشگاه آیدین علاوه بر سایت رسمی این دانشگاه میتوانید به مشاوران متخصص ما نیز مراجعه بفرمایید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *