دانشگاه ساکاریا ترکیه

دانشگاه ساکاریا استانبول

در این مقاله می خواهیم دانشگاه ساکاریا ترکیه که دولتی است را مورد بررسی قرار دهیم. در کشور ترکیه مخصوصا شهرهای بزرگی مانند آنکارا و استانبول، دانشگاههای زیادی تاسیس شده اند. یکی از این دانشگاه‌های بزرگ و محبوب که در نزدیکی شهر استانبول فعالیت میکند، دانشگاه ساکاریا ترکیه است. این مجموعه با شعار همگام با پیشرفت جهانی، توانسته ضمن ارائه امکانات و خدمات فراوان آموزشی، رشته‌ها و مقاطع متنوعی را نیز تحت پوشش قرار دهد.

این دانشگاه در ابتدای کار، به عنوان مدرسه مهندسی- معماری فعالیت داشته اما امروزه با دارا بودن چندین دانشکده، حدود پنجاه و سه هزار دانشجوی خارجی و داخلی را آموزش میدهد. اگر شما هم ترجیح میدهید در این دانشگاه تحصیل کنید، باید حتما اطلاعات کاملی در مورد آن را داشته باشید. برای همین هر آنچه که مورد نیاز است را در این مقاله به شما خواهیم گفت.

توضیحات عنوان
Sakarya university نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Sakarya Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
ساکاریا نام دانشگاه به زبان فارسی
ساکاریا در نزدیکی شهر استانبول موقعیت جغرافیایی
انگلیسی- ترکی زبان آموزشی
www.sakarya.edu سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه ساکاریا ترکیه را بیشتر بشناسیم

این دانشگاه در سال ۱۹۷۰ تحت عنوان مدرسه مهندسی و معماری و تحت نظارت دانشگاه فنی استانبول کار خود را آغاز نمود. یک سال بعد به آکادمی و ده سال بعد به شکل دانشکده، فعالیت خود را ادامه داد. در سال ۱۹۹۲ ضمن اقدامات آموزش محور، توانست نام خود را به عنوان دانشگاه مستقل ساکاریا ثبت نماید.

دانشگاه ساکاریا ترکیه

از جمله دانشکده‌‌های این مجموعه میتوان به دانشکده پزشکی ،دندان پزشکی، مهندسی، کامپیوتر و علوم اطلاعات، فناوری آموزشی، علوم سیاسی، حقوق، الهیات، جامعه شناسی، مدیریت ، گردشگری ،علوم و هنر، هنرهای زیبا اشاره کرد.‌

بیشتر بدانید: ارزانترین شهر ترکیه برای زندگی

آدرس دانشگاه ساکاریا ترکیه

از جمله موفقیت‌ها و پیشرفت‌های مجموعه می‌توان به دریافت گواهی‌نامه‌ بین‌المللی کیفیت ISO-2002، توسعه واحد‌های آکادمیک و زیر ساخت‌های فنی، توسعه خدمات آموزشی و اجتماعی، آزمایشگاه‌ها و زیر ساخت‌های اینترنت و اطلاع رسانی اشاره کرد. برای دسترسی به این دانشگاه میتوانید علاوه بر اتوبوس و سایر وسایل نقلیه، از قطار نیز استفاده نمایید. برای تردد میان پردیس‌های دانشگاه، سرویس‌های کاملا رایگان موجود می‌باشد.

دانشگاه ساکاریا ترکیه

بیشتر بخوانید: هزینه‌ تحصیل در ترکیه

رنکینگ دانشگاه ساکاریا ترکیه

بسیاری از مجموعه های معتبر اعطای رنکینگ دانشگاههای دنیا از بسیاری عوامل استفاده میکنند که از جمله میتوان به سطح فعالیت علمی دانشگاه با توجه به مجله ها و کتب تألیف شده، تعداد اعضاء هیئت علمی، مقالات منتشر شده در سطح جهانی و غیره اشاره کرد. پس هنگامی که رنکینگ یک دانشگاه را در حد بالا مشاهده میکنید مطمئن باشید که سطح و امکانات آن در حد بالایی قرار دارد.

دانشگاه ساکاریا نیز موفق شده است در سطح ملی رتبه ی یازدهم و در سطح جهانی رتبه ی ۱۱۲۶ را کسب نماید. قطعا این عدد در سطح بین المللی نشان از این دارد که مدرک دریافتی شما میتواند از یک اعتبار جهانی منحصر به فرد برخوردار باشد.

افتخارات آموزشی دانشگاه ساکاریا ترکیه

در واقع این دانشگاه یک نهاد تحقیقاتی میباشد که از جمله برنامه‌های آموزشی آن میتوان از موارد زیر نام برد:

  • برنامه‌‌های جامع کارشناسی ارشد و دکتری در علوم پایه، فناوری، مهندسی و علوم انسانی
  • مدرک حرفه‌‌ای در زمینه‌‌های حقوق، بازرگانی، پزشکی، کار اجتماعی، پرستاری
  • فعالیت در قالب پنج موسسه‌ی علوم تربیتی، علوم طبیعی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی و مسائل خاورمیانه
  • از جمله دانشگاه‌های پیشرو در زمینه‌ی تبادل دانشجو مانند Erasmus با بیست کشور خارجی

شرایط پذیرش دانشگاه ساکاریا ترکیه

از جمله شرایط پذیرش در این دانشگاه میتوان به کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه از جمله ازمون YOS اشاره کرد. نکته قابل توجه این که، ساکاریا خود برگزار کننده ی این آزمون نمیباشد و به همین جهت لازم است در آزمون YOS دانشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه ساکاریا شرکت نموده و نمره حد نصاب را کسب نمایید. راه دیگر پذیرش داشتن معدل بالاست که بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت تعیین شده است.

این دانشگاه یکی از موفق ترین دانشگاه هاست که مورد تایید وزارت علوم ایران است. اگر می خواهید دانشگاه های خوب ترکیه را بشناسید می توان گفت 10 دانشگاه خوب ترکیه شامل موارد زیر است:

دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه اطلس، دانشگاه گالاتا استانبول، دانشگاه گلیشیم استانبول،دانشگاه بیکنت استانبول، دانشگاه ایستینیه، دانشگاه یدی تپه، دانشگاه باهچه شهیر

پس از داشتن این دو شرط لازم است که فرم پذیرش را تکمیل نموده و همراه  مدارک و رزومۀ کامل تحصیلی به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه بفرستید. دانشگاه نتیجه را از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد کرد.

شهریه دانشگاه ساکاریا در ترکیه

این که در چه مقطعی برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کرده‌اید و چه رشته ای را مورد انتخاب قرار داده ‌اید، هر دو نقش مهمی در تعیین شهریه دانشگاه را دارند. رشته ‌هایی مانند پزشکی،دندانپزشکی،دامپزشکی و داروسازی در این ساکاریا بیشترین شهریه را از آن خود کرده‌اند. البته کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های مختلف دانشگاه نیز می‌توانند شهریه تحصیلی شما تحت تاثیر قرار دهند.

بیشتر بدانید: هزینه های زندگی در ترکیه

رشته ‌های دانشگاه ساکاریا ترکیه

با توجه به توسعه های مکرری که این دانشگاه در زمینه های آموزشی داشته است، میتوان تنوع رشته ی تحصیلی فراوانی در آن شاهد بود. رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، شیمی، فیزیک، ژئوفیزیک، زبان و ادبیات ترکی، زبان‌ های خارجی، مدیریت، صنایع، الکترونیک، روابط بین الملل، حقوق، اقتصاد و فلسفه و غیره.

با توجه به تعدد رشته ها و تنوع بالا و همچنین رنکینگ بالای این دانشگاه ظرفیت دانشگاه محدود است پس اگر قصد پذیرش از این دانشگاه را دارید بهتر است در اولین فرصت اقدام کنید. برای اخذ پذیرش می توانید با مشاوران ما در یوس مگ در ارتباط باشید.

امکانات دانشگاه ساکاریا ترکیه

بسیاری از دانشگاههای معتبر اروپایی از جمله دانشگاه ساکاریا ترکیه، امکانات رفاهی و آموزشی خوب و در سطح بالایی در اختیار دانشجویان خود قرار میدهند. شاید مهمترین دغدغه ی یک دانشجوی خارجی را، بتوان اسکان در کشور مورد تحصیل عنوان کرد. خوشبختانه این دانشگاه خوابگاههای مجهز و مناسبی را برای این منظور فراهم کرده است. علاوه بر این، امکانات پزشکی و سلامت، امکانات ورزشی، امکانات فرهنگی، اجتماعی و بسیاری موارد دیگر از سایر موارد موجود در این مجموعه است.

بیشتر بدانید: بیمه دانشجویی ترکیه

امکانات پزشکی و سلامت در ساکاریا

در این دانشگاه، مرکزی تحت عنوان مرکز درمانی فعالیت میکند که خدمات آن برای دانشجویان و پرسنل آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد. تجهیز به دو کلینیک، دو مطب دندانپزشکی، یک اتاق اورژانس، یک آزمایشگاه، امکانات عکس برداری با اشعۀ X  و برخی امکانات دیگر، از افتخارات این محیط درمانی میباشد. از کارکنان این مرکز میتوان به حضور چهار پزشک عمومی، یک متخصص زنان، دو دندانپزشک، هفت پرستار و یک تکنسین آزمایشگاه اشاره کرد. تمامی خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده در این مجموعه تحت نظارت اداره امور فرهنگی و ورزشی دانشگاه ساکاریا انجام میپذیرند.

هزینه خوابگاه دانشگاه ساکاریا ترکیه

خوابگاههای دانشجویان تحت نظارت ساکاریا به دو بخش خوابگاه دولتی و خصوصی در داخل و اطراف دانشگاه تقسیم میگردد. از امکانات موجود در هر خوابگاه میتوان از مواردی چون لباسشویی، سالن غذاخوری و کتابخانه مخصوص به خود و غیره نام برد. ظرفیت خوابگاه ‌ها در خوابگاه اسنتپه ۵۵۹ نفر، در اداره کل اعتبارات آموزش عالی و مؤسسه خوابگاه‌ها ۲۰۰۰ و در اداره کل اعتبارات آموزش عالی و موسسه خوابگاه‌های هنک هشتصد نفر می‌باشد.

هزینه استفاده از خوابگاه های خصوصی دانشگاه ساکاریا ترکیه به طبع بیشتر از خوابگاه های دولتی می باشد. اما به نسبت اجاره یک واحد مجزا در استانبول یک چهارم آن هزینه را پرداخت می کنید.

سخن آخر

دانشگاه ساکاریا ترکیه از جمله دانشگاه های محبوب است که هر آنچه از بالا بودن سطح آموزشی و امکانات بخواهید در آن خواهید یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه میتوانید با مشاوران ما گفتگو نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *