دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

دانشگاه لقمان حکیم

اگر برای تحصیل در ترکیه رشته‌ی پزشکی یا دیگر رشته‌های حوزه‌ی سلامت را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید و قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه دارید، یکی از گزینه‌های انتخابتان را دانشگاه لقمان حکیم ترکیه قرار دهید. دلیل این پیشنهاد هم حضور اساتید دانشگاهی بسیار مجرب و متعهد در کنار امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته میباشد که دانشگاه برای دانشجویان خود گرد هم آورده است.

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که در سال 1957 تأسیس شده است. این دانشگاه با داشتن بیش از ۳۵ هزار دانشجو و بیش از ۳ هزار اساتید، به یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه تبدیل شده است.

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا دارای ۱۷ دانشکده مختلف است که در زمینه‌های مختلفی از جمله علوم پایه، مهندسی، علوم اجتماعی، حقوق، اقتصاد، مدیریت و… فعالیت می‌کنند. همچنین، این دانشگاه دارای بیش از ۱۰۰ برنامه تحصیلی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد.

با توجه به استانداردهای بالای آموزشی و تحقیقاتی، دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در رتبه بندی جهانی QS در سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه و جهان قرار گرفته است.

علاوه بر این، دانشگاه لقمان بورسیه‌های مختلف و تخفیفات ویژه ای را برای کاهش شهریه‌ی شما در نظر گرفته است. همه‌ی اینها برای باز کردن مسیر پیشرفت و هموار کردن مسیر‌های شغلی دانشجویان می‌باشد. اگر هنوز برای انتخاب این دانشگاه دو دل هستید تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

توضیحات عنوان
Lokman Hekim University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
 Lokman Hekim Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
لقمان حکیم نام دانشگاه به زبان فارسی
آنکارا موقعیت
خصوصی نوع فعالیت
ترکی و انگلیسی زبان آموزشی
۸۱۷۲ رتبه جهانی
۱۷۱ رتبه بندی ملی
https://www.lokmanhekim.edu.tr سایت رسمی دانشگاه

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه را بیشتر بشناسیم

این دانشگاه خصوصی در سال ۲۰۱۸ و با هدف تعلیم دانشجویان پزشکی و رشته‌های حوزه‌ی سلامت، فعالیت خود را آغاز نمود. برای این منظور سعی نمود تا آزمایشگاه‌های بسیار مدرن با بروزترین تجهیزات لازم را فراهم نماید. علاوه بر این برای تقویت مهارت‌های دانشجویان خود سعی نمود تا آنها را در قالب فرصت‌های تمرینی، تحقیقاتی و کارآموزی در بیمارستان دانشگاه مشغول به کار کند.

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

قرارگیری دانشگاه در فاصله‌ی نزدیک به مرکز شهر آنکارا، باعث شده که دانشجویان به امکانات شهری و انواع وسایل حمل و نقل دسترسی خوبی داشته باشند.

دانشگاه لقمان حکیم مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا یک دانشگاه عمومی است که توسط وزارت علوم، صنایع و فناوری ترکیه نظارت می‌شود. همچنین، این دانشگاه در زمینه‌های پزشکی و بهداشت دارای بیش از ۱۰ دانشکده و بیمارستان‌های آموزشی است که تحت نظارت وزارت بهداشت ترکیه قرار دارند.

بنابراین، می‌توان گفت که دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در زمینه‌های پزشکی و بهداشت توسط وزارت بهداشت ترکیه تأیید شده است و از این نظر به عنوان یک دانشگاه معتبر در این حوزه شناخته می‌شود.

این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی می‌باشد. برای اخذ پذیرش می توانید هم با آزمون ورودی و هم بدون آن اقدام کنید که هر کدام سلسله مراتب خاص خود را دارند. برای قدم اول می بایست فرم درخواست پذیرش دانشگاه موجود در سایت رسمی آن را به صورت کاملا صحیح کامل نمایید.

توجه داشته باشید اکثر دروس به زبان ترکی تدریس می گردد و تنها دو دانشکده پزشکی و داروسازی از زبان انگلیسی استفاده میکنند. به همین جهت باید با توجه به رشته‌ی مورد نظرتان باید مدرک معتبر زبان ترکی یا انگلیسی ارائه دهید. برای ترکی استانبولی باید مدرک تومر با نمره ی قبولی در سطح B1 و برای زبان انگلیسی مدرک تافل داشته باشید.

اگر مدرکی که مورد تایید دانشگاه باشد را ندارید، نگران نباشید. میتوانید در دوره های آموزش زبانی که توسط دانشگاه برگزار می گردد شرکت نمایید. راجع به بیمه دانشجویی ترکیه بدانید.

بورسیه دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

همان گونه که گفتیم این دانشگاه بورسیه‌های مختلفی دارد که با توجه به شرایط و قوانین خاصی به دانشجویان اعطا میگردد. به عنوان نمونه ده دانشجوی بین المللی که دارای شرایط هستند بورسیه صد در صدی رشته پزشکی و به شش نفر بورسیه‌ی پنجاه درصدی تحصیلی میدهد. همین طور به دوازده دانشجوی رشته ی دندان پزشکی بورسیه‌ی بین ۲۵ تا پنجاه درصدی می‌بخشد. برای اطلاع از شرایط بورسیه های دانشگاه لقمان حکیم ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: بورسیه تحصیلی ترکیه

 رتبه بندی دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

بسیاری از دانشگاههای ترکیه از اعتبار فراوانی در رتبه بندی های ملی و جهانی برخوردارند. دانشگاه لقمان نیز با توجه به بهره‌گیری از اساتید مجرب و نمونه، فضای آموزشی وسیع، تجهیزات مدرن و به روز دنیا، سنجش اطلاعات دانشجویان فارغ التحصیل، بورسیه‌های تحصیلی و ایجاد فضای کارورزی توانسته برای خود اعتبار جهانی داشته باشد. البته این دانشگاه هنوز جوان است و جا برای پیشرفت بیشتر دارد.

برترین دانشگاه های ترکیه را بشناسید: دانشگاه آیدین، دانشکاه گالاتا، دانشگاه ینی یوزییل، دانشگاه گلیشیم، دانشگاه ایستینیه، دانشگاه مدیپول

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

پس از ثبت نام میبایست مدارک زیر به دانشگاه فرستاده شود. از جمله مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 • ریزنمرات تحصیلی دوران دبیرستان به صورت ترجمه
 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده و مدارک هویتی
 • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
 • مدرک زبان ترکی یا انگلیسی
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • اگر تحصیلات دانشگاهی دارید به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 • انگیزه و معرفی نامه
 • تاییدیه تمکن مالی

پس از این که مدارک توسط دانشگاه مورد تایید قرار گرفت، برگه پذیرش مشروط برای شما ایمیل می گردد. شما میتوانید با این برگه به سفارت ترکیه مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. با این ویزا می توانید برای انجام فعالیتهای نهایی ثبت نام به ترکیه سفر کنید و در نهایت با پذیرش قطعی ویزای تحصیلی دریافت نمایید.

شهریه دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

در دانشگاه لقمان شهریه به صورت سالانه پرداخت می گردد. از مزیت‌های پرداخت شهریه در این دانشگاه شرایط اقساطی آن است. به این صورت که در دو قسط اول پاییز و اول ترم دوم. البته دانشگاه برای کسانی که شهریه را نقدا پرداخت می کنند تخفیفات خوبی اعمال میکند.

هزینه های زندگی در ترکیه و هزینه های تحصیل در ترکیه را کلیک کنید و بدانید.

رشته‌های دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

دانشگاه لقمان حکیم دارای پنج دانشکده با رشته‌های مختلف تحصیلی در حوزه سلامت می‌باشد.

دانشکده اصلی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم بهداشت و درمان، دانشکده علوم ورزشی

رشته های تحصیلی این دانشکده ها عبارتند از:

پزشکی عمومی, پزشکی تخصصی، دندانپزشکی، داروسازی، خدمات داروخانه، کمکهای اولیه اورژانس، آشنایی با وسایل پزشکی، مامایی، پروتز دندان، سلامت دهان و دندان، پرستاری، مربیگری، فیزیوتراپی و غیره

خوابگاه دانشگاه لقمان حکیم

این دانشگاه برای فراهم سازی رفاه و آسایش دانشجویان خدمات و امکانات متنوعی را در اختیار آنها قرار داده است. برخی از این امکانات علاوه بر تامین آسایش حین تحصیل، آنها را برای ورود به بازار کار نیز تعلیم میدهد.

از جمله امکانات این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان درمانی آموزشی
 • تجهیزات مدرن و پیشرفته آموزشی و آزمایشگاهی
 • ارائه دوره های کارآموزی برای کلیه‌ی دانشجویان
 • کافی شاپ، سالن غذاخوری، رستوران، سلف
 • کتابخانه غنی از کتابهای چاپی و الکترونیکی برای تمام رشته‌ها
 • خوابگاه دانشجویی مجهز و با امکانات مدرن
 • و بسیار موارد دیگر

سخن آخر

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه یکی از دانشگاههای جوان و رو به رشد است تاپ‌ترین رشته‌های مربوط به علوم تجربی را تدریس میکند. استادان معتبر به خدمت گرفته شده، فراهم سازی بهترین تجهیزات در تمامی بخش‌ها و بورسیه‌های متنوع، همگی از مزایای مهم این دانشگاه هستند. در صورتی که به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند شدید، می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید تا سریعترین راه اخذ پذیرش و دریافت بورسیه از این دانشگاه را به شما نشان دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *