دانشگاه کوجالی ترکیه

پذیرش دانشگاه-کوجالی-ترکیه

یکی از دانشگاههای تازه تاسیس در کشور ترکیه دانشگاه کوجالی ترکیه است. از آنجایی که یک دانشگاه جوان محسوب می گردد، بسیاری از علم روز دنیا را برای فراهم کردن یک محیط آموزشی منحصر به فرد که با استانداردهای جهانی برابری کند را به کار گرفته است. دانشجویان زیادی از سراسر جهان، سالانه برای کسب پذیرش این دانشگاه درخواست میدهند و یا با نمرات عالی از این دانشگاه فارغ التحصیل می گردند. در ادامه همراه یوس مگ باشید اطلاعات کامل تری را از دانشگاه کوجالی ترکیه دراختیارتان قرار خواهیم داد.

توضیحات عنوان
Kocaeli Health and Technology University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji نام دانشگاه به زبان ترکی
کوجالی ساغلیک نام دانشگاه به زبان فارسی
شهر ازمیت موقعیت
خصوصی نوع فعالیت
ترکی و انگلیسی زبان آموزشی
https://kocaelisaglik.edu.tr/en سایت رسمی دانشگاه

 

 دانشگاه کوجالی ساغلیک ترکیه را بیشتر بشناسیم

این دانشگاه تازه تاسیس در سال ۲۰۰۹ در راستای پرورش دانشجویان در تمام زمینه های اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت خود را به عنوان یک موسسه خصوصی آغاز کرد. از همان ابتدای تاسیس سعی نمود تا از کلیه امکانات روز دنیا در کنار بهره گیری از علم اساتید نخبه و کادر پرسنلی مجرب، دانشجویانی را وارد جامعه و بازار کار کند که از نظر بار علمی و دانش کامل هستند. آموزش های دانشگاه کوجالی ترکیه بر طبق استانداردهای جهانی است و از همین رو دانشجویان بین الملل می‌توانند از آن، در هر نقطه از دنیا استفاده نمایند. اگر می خواهید با دانشگاه های برتر ترکیه آشنا شوید می توانید مقاله جامع آن را مطالعه کنید.

اما دانشگاه های خصوصی ترکیه که رنکینگ بالایی دارند و استقبال زیادی از طرف دانشجویان دارن به شرح زیر است.
دانشگاه بیلگی ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه، دانشگاه اسکودار ترکیه، دانشگاه اوکان استانبول، دانشگاه گالاتا ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه و دانشگاه اطلس ترکیه است.

پذیرش دانشگاه کوجالی ترکیه

از سوی دیگر ارتباط موثری با بسیاری از مراکز علمی و دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی دارد و در برنامه ی تبادل دانشجو از جمله اراسموس نیز شرکت نموده است.

محل قرارگیری این دانشگاه شهر ازمیر، مرکز استان کوجالی ترکیه می‌باشد. این شهر تا استانبول نود کیلومتر فاصله دارد و از دسته شهرهای با جاذبه‌های گردشگری محسوب میگردد.

رتبه بندی دانشگاه کوجالی ترکیه

یک دانشگاه برای کسب رتبه‌های برتر در سایتهای تعیین رنکینگ دانشگاههای سراسر دنیا، باید در هر زمینه‌ای بهترین باشد. دانشگاه کوجالی نیز سعی نموده با ساخت یک محیط آموزشی استاندارد، تهیه امکانات آموزشی و رفاهی عالی و ارائه‌ی آموزش هایی متناسب با نیاز بازار کار جهانی و بسیاری مزایای دیگر، گامی بزرگ در کسب رنکینگ ملی و جهانی بردارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه کوجالی ترکیه

این دانشگاه هر ساله از میان دانشجویان بسیاری که تقاضای تحصیل در رشته های مختلف و در مقاطع کارشناسی تا دکتری میکنند، اقدام به پذیرش میکند. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کوجالی بر طبق شرایط و قوانین انجام میگیرد.

یکی از این قوانین قبولی با نمره مورد تایید در آزمونهای SAT, YOS ACT است. شرط مهم بعدی حداقل معدل یازده در دبیرستان و دیپلم خواهد بود.

برای مقطع کاردانی  نمرات آزمونها باید:

 • در آزمون یوس ۵۰ از ۱۰۰, در آزمون ست حداقل ۸۰۰ و در آزمون ای سی تی حداقل بیست در زمینه مرتبط

برای مقطع کارشناسی نمرات آزمونها باید:

 • در آزمون یوس ۶۰ از ۱۰۰, در آزمون ست حداقل ۱۰۰۰ و در آزمون ای سی تی حداقل بیست در زمینه مرتبط و حداقل ۴ نمره در آزمون Abitur

شرط بعدی دانشگاه تسلط دانشجویان به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی است. چرا که دروس در دانشگاه کوجالی به این دو زبان تدریس می گردد. ارائه یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی نظیر تافل و آیلتس و یا تومور به دانشگاه نشان از سطح شما در زبان مربوطه دارد.

مدارک ثبت نام دانشگاه کوجالی ترکیه

افرادی که قصد دارند این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند می بایست به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و فرم درخواست پذیرش را به صورت کاملا صحیح تکمیل نمایند. سپس می بایست مدارک مورد نیاز را در سایت آپلود نموده تا توسط دانشگاه مورد بررسی قرار بگیرند.

از جمله مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه عبارت‌اند از:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده به همراه مدارک هویتی
 • چند قطعه عکس جدید و بیومتریک از فرد متقاضی
 • مدرک مربوط به دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 • ریز نمرات تحصیلی دیپلم به همراه ترجمه رسمی
 • نتایج آزمون sat و دیگر آزمونهای مورد نیاز
 •   مدرک زبان انگلیسی و زبان ترکی
 • توصیه نامه

اگر درخواست شما تایید گردید و در مدارک شما نقصی نباشد یک نامه با عنوان پذیرش مشروط دریافت خواهید کرد که با کمک آن میتوانید از سفارت درخواست ویزا نمایید. با کمک ویزا و سفر به ترکیه می توانید مابقی موارد ثبت نام خود را حضوری در دانشگاه کوجالی ترکیه پیگیری نمایید.

شهریه دانشگاه کوجالی ترکیه

در این دانشگاه هر رشته ی تحصیلی، شهریه متغیر دارد. علاوه بر این مقطعی که برای تحصیل انتخاب میکنید و زیان آموزشی آن رشته نیز بر قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه کوجالی ترکیه

این دانشگاه دارای شش دانشکده، یک مدرسه آموزش عالی و یک موسسه آموزش تکمیلی می‌باشد. هر کدام آموزش رشته‌های خاص خود را بر عهده دارند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

دانشکده های کوجالی:

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده داروسازی

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

رشته های تحصیلی کوجالی:

پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت دهان و دندان، خدمات اتاق عمل، بیهوشی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوش مصنوعی، روانشناسی، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی، کمک های اولیه و اضطراری، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، اسناد پزشکی و دبیرخانه، تکنیک تصویربرداری پزشکی، تکنیک آزمایشگاه پزشکی

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه کوجالی ترکیه

این دانشگاه با توجه به این که جوان است اما توانسته امکانات رفاهی خوبی برای دانشجویان خود ایجاد نماید که در ادامه به چند مورد آن اشاره میکنیم:

 •   فراهم کردن خوابگاه و محل سکونت برای دانشجویان

( این دانشگاه خوابگاه شخصی ندارد اما با بسیاری از خوابگاههای خصوصی و آپارتمانهای اطراف دانشگاه جهت اسکان دانشجویان قرارداد دارد)

 • هفده باشگاه دانشجویی، با امکان انجام فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و ورزش
 • کتابخانه
 • سالنهای غذاخوری
 • سالنهای کنفرانس و همایش
 • آزمایشگاه و کارگاه هایی مدرن

سخن آخر: دانشگاه کوجالی ترکیه از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است که توانسته در بسیاری از کشورهای جهان اعتبار خوبی برای خود داشته باشد. اگر شما هم متقاضی اخذ پذیرش از این دانشگاه هستید، قبل از هر اقدامی با مشاوران و متخصصان مجموعه‌ی ما تماس بگیرید. قطعا تحصیل در یک کشور خارجی هر چند همسایه دشوار است و در این مسیر به راهنمایی و کسب اطلاعات کامل نیاز دارد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *