دانشگاه بیلگی ترکیه

دانشگاه بیلگی استانبول

شاید تصور کنید که دانشگاه فقط محل کسب دانش علمی است و راه مطمئن‌تری برای ایجاد فرصت‌های شغلی، اما این هدف دانشگاه‌ها نیست. حداقل افق دید دانشگاه بیلگی ترکیه در استانبول فراتر از این است. این دانشگاه با هدف آموزش نسل‌های دانشجو، برای زندگی آینده.

دانشگاه بیلگی ترکیه
پذیرش دانشگاه بیلگی ترکیه

قطعا چنین دانشگاهی ارزش انتخاب برای ادامه‌ی تحصیل را دارد. از دیگر مواردی که بسیاری از دانشجویان داخلی و خارجی را برای انتخاب دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول ثابت قدم می‌گرداند، وجود ششصد برنامه و توافق نامه با بسیاری از دانشگاههای معتبر اروپایی و سایر قاره‌های دیگر از جمله آمریکا می‌باشد. چنین حجم از ارتباط با دیگر دانشگاهها چیزی جز بالا بودن اعتبار این دانشگاه نیست. چنین فرصت‌هایی می تواند آینده‌ی تحصیلی و شغلی شما را متحول نماید. اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دانشگاه را در ادامه‌ی این مقاله مطالعه بفرمایید.

توضیحات عنوان
Bilgi University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Bilgi ÜNİVERSİTESİ نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه بیلگی نام دانشگاه به زبان فارسی
خصوصی نوع فعالیت
استانبول موقعیت
انگلیسی زبان آموزشی
۲۵ رتبه بندی ملی
۱۹۰۱ رتبه بندی جهانی
https://www.bilgi.edu.tr/en/ سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول را بهتر بشناسیم

این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ در شهر استانبول و با شعار یادگیری برای زندگی، نه فقط برای مطالعه فعالیت خود را آغاز نمود. در سال ۲۰۲۰ تعداد دانشجویان بیلگی به ۲۵۰۰۰ نفر رسید که ۹۷۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی بودند. چنین حجمی میتواند گواه از پذیرش نسبتا بالای دانشگاه از میان دانشجویان خارجی باشد.

با توجه به سطح بالا و باکیفیت آموزشی و وجود یکصد و پنجاه دوره، بیلگی را میتوان یکی از بهترین‌ها برای ادامه تحصیل دانست. این دانشگاه دارای چهار پردیس،هفت دانشكده، چهار مدرسه و پنج موسسه است که توسط هزار کارمند اداری و اساتید اداره میگردند.

دانشگاه های معروف و معتبر هم رده دانشگاه بیلگی ترکیه دانشگاه های زیر هستند،

دانشگاه اطلس ترکیه، دانشگاه گلیشیم ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه، دانشگاه گالاتا ترکیه، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه یدی تپه ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی ترکیه می باشد.

پردیس‌های دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول

پردیس‌های دانشگاه در بهترین محله های شهر استانبول یعنی در شمال غرب واقع شده اند. پردیس‌های این دانشگاه به ترتیب عبارتند از:

۱- پردیس کوش تپه: همزمان با تاسیس دانشگاه یعنی در سال ۱۹۹۶ ایجاد شد. به سه دانشکده و دو موسسه آموزشی تقسیم می‌شد که ظرفیت پذیرش هزار دانشجو را داشت و برای دانشجویان خود حامل دوازده برنامه آموزشی بود.

۲- پردیس دولاپ‌دره: این پردیس در سال ۲۰۰۰ به دانشگاه افزوده شد و محل ارائه ی برنامه‌های آموزشی دانشگاه گشت.

۳- پردیس سانترال استانبول: هفت سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۷، دانشگاه از پردیس جدیدش رونمایی کرد که محل قرارگیری آن، در گذشته اولین نیروگاه برق شهری دولت عثمانی بود که مورد بازسازی قرار گرفت.

۴- پردیس کیاتازگی: آخرین پردیس دانشگاه بیلگی استانبول تا به امروز پردیس کیاتازگی است که در سال ۲۰۱۵ در بخش آسیایی شهر استانبول به مجموعه اضافه شد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بیلگی ترکیه

این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خود، دو آزمون برگزار میکند، تحت عناوین YOS و SAT. مهمترین آزمون این دانشگاه YOS  می‌باشد اما به دلیل ارائه‌ی بسیاری از دوره‌ها به زبان انگلیسی، حداقل نمره ی آزمون SAT نیز برای این دانشگاه از اهمیت لازم برخوردار است.

از دیگر شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه میتوان به حداقل معدل دوازده برای دیپلم و دبیرستان و داشتن مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره ۷۵ در تافل، می‌باشد. البته در مورد زبان انگلیسی، اگر چنین نمره‌ای کسی نکرده باشید مشکلی نیست و میتوانید در دوره‌های آموزشی خود دانشگاه شرکت نمایید

و اما مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی:

 • کپی پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده به همراه کارت ملی
 • مدارک و ریزنمرات دوره‌های تحصیلی دبیرستان و دیپلم و ترجمه معتبر آنها
 • چند قطعه عکس جدید و پرسنلی از فرد متقاضی
 • انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه (برای دوره های ارشد و دکتری و برای گرفتن بورسیه)
 • مدرک تمکن مالی

بورسیه دانشگاه بیلگی استانبول

از ویژگی‌های دانشگاه بیلگی ترکیه، اعطای بورسیه های مختلف تحصیلی می‌باشد. پنج نوع بورسیه برای دانشجویان ارائه می گردد که بیشتر به کیفیت نمرات قبل و اشتیاق تحصیلی آنها در کنار مشکلات مالی‌شان بستکی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به اخذ بورسیه دانشگاه های ترکیه مقاله جامع آن را مطالعه کنید.

بورسیه مقاطع ارشد و دکتری: برای آگاهی از مقدار آن و ظرفیت به طور سالانه میتوانید به وبسایت رسمی خود دانشگاه مراجعه نمایید.

بورسیه برنامه جدید: متعلق به آن دسته از دانشجویانی است که در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه تحصیل کرده‌اند و قصد ادامه در مقطع بعدی دارند. این بورسیه تا سی درصد مخارج دانشگاه را شامل میگردد.

تخفیف دانشجویان هم‌خون: شاید جالب است بدانید که این دانشگاه به روابط خواهر و برادری که یکی از آنها در دانشگاه فارغ التحصیل شده باشد یا برای دوره‌ی جدید ثبت نام کرده باشد، تخفیف بورسیه میدهد.

بورسیه پیشرفت تحصیلی: اگر تا پایان هر سال آموزشی نمراتی بالاتر از ۳.۷۰ نسبت به عدد چهار کسب نمایید، میتوانید بورسیه بگیرید. این نوع بورسیه تا پنجاه درصد تخفیف به دانشجویان اعطا میکند.

بورسیه کمک مالی: شرط دریافت این بورسیه، کسب حداقل معدل GPA 2.50 در سال اول است.

شهریه تحصیل در دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول

همان گونه که مستحضر هستید این دانشگاه خصوصی میباشد و غالبا آموزش رشته‌ها به زبان انگلیسی است، پس قطعا اندکی شهریه ی بالاتری نسبت به دیگر دانشگاه‌های ترکیه دارد. البته با کمک بورسیه‌های مختلف و کمک‌های مالی دانشگاه میتوان تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش داد.

پیشنهاد می کنیم هزینه های تحصیل در ترکیه را حتما بخوانید که برایتان مفید می باشد.

رشته های دانشگاه بیلگی استانبول

این دانشگاه به دلیل دارا بودن چندین دانشکده و موسسه، تعداد رشته‌های زیادی را برای آموزش، شامل میگردد. در ادامه اسامی دانشکده و رشته‌های تحصیلی دانشگاه را خدمتتان معرفی خواهیم کرد:

دانشکده های دانشگاه بیلگی ترکیه

دانشکده معماری، دانشکده کسب و کار، دانشکده ارتباطات، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده علوم سلامت، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

رشته های تحصیلی دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول

هوشبری، دیالیز، کاردرمانی، حقوق، مهندسی صنایع، مهندسی، مکانیک، مدیریت، فیزیوتراپی، سلامت دهان و دندان، بینایی سنجی، فوریت های پزشکی، مهندسی الکتریک و الکترونیک، مهندسی عمران، اقتصاد، پرستاری، پروتز دندانی، سونوگرافی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی ژنتیک، معماری و غیره

امکانات دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول

 • صد باشگاه دانشجویی برای انجام فعالیت های اجتماعی
 • تجهیزات پیشرفته ی آزمایشگاهی
 • چندین استودیو
 • کتابخانه‌های غنی با مخازن عمومی و تخصصی
 • محیط سرسبز و پارک‌های دانشجویی
 • رستوران، سلف و سالن‌های غذاخوری
 • فروشگاه، بانک، انتشارات
 • کلوب های دانشجویی
 • خوابگاههای مجهز

سخن آخر

دانشگاه بیلگی ترکیه استانبول از زمان برپایی در صدد ایجاد یک جامعه‌ی علمی و فرهنگی رو به رشد بوده است. این دانشگاه برای ادامه تحصیل می تواند یک انتخاب هوشمندانه و کاملا مناسب باشد. پس هر چه سریعتر با کمک متخصصین و مشاوران یوس مگ، برای شروع فرایند ثبت نام، اقدام نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *