دانشگاه آتیلیم ترکیه

آشنایی با دانشگاه آتیلیم ترکیه

با این که دانشگاه آتیلیم ترکیه یک دانشگاه خصوصی میباشد اما در مقایسه با بسیاری از دانشگاههای دولتی در جایگاه بسیار بالا و مطلوبی قرار گرفته است. از جمله رشته‌های برتری که در این دانشگاه تدریس می گردد میتوان به رشته پزشکی، حقوق، معماری و بسیاری دیگر اشاره کرد. دانشگاه آتیلیم از جمله مجموعه‌هایی است که شرایط تحصیل دانشجویان در سطح جهانی را به بهترین شکل فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

توضیحات موضوع
Atilim University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Atılım Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه اتیلیم نام دانشگاه به زبان فارسی
انکارا موقعیت
۱۹۹۶ تاریخ تاسیس
ترکی – انگلیسی زبان آموزشی
۴۰۱ تا ششصد رتبه جهانی
https://www.atilim.edu.tr/en سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه آتیلیم ترکیه را بهتر بشناسیم

دانشگاه خصوصی آتیلیم در پانزدهم ژوئیه سال ۱۹۹۶ میلادی توسط موسسه آتیلیم در شهر آنکارا فعالیت خود را آغاز نمود. در بین حجم بالای دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه توانسته مقام دوازدهم را از آن خود کند. مساحت این مجموعه ۲۵۹ هکتار است و با این حجم توانسته فضای لازم برای آموزش رشته‌های مختلف را فراهم سازد.  انجمن علمی آتیلیم بزرگترین فرصت‌ها را برای برنامه‌های علمی، تبادل دانشجو و شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی و تحقیقاتی فراهم کرده است. پس با انتخاب دانشگاه آتیلیم ترکیه برای خودتان یک موقعیت ایده‌آل خلق نمایید.

پذیرش دانشگاه آتیلیم ترکیه

این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر ترکیه است که در شهر آنکارا واقع شده است. اگر علاقه مند هستید با دانشگاه های برتر ترکیه آشنا شوید لیست زیر را مطالعه کنید و جهت آشنایی بیشتر می توانید روی آن کلیک کرده و مطالعه کنید.

دانشگاه لقمان حکیم ترکیه، دانشگاه مال تپه ترکیه، دانشگاه کوجالی ترکیه، دانشگاه اطلس ترکیه، دانشگاه گلیشیم ترکیه، دانشگاه آیدین ترکیه، دانشگاه گالاتا ترکیه، دانشگاه مدیپول ترکیه، دانشگاه هالیچ ترکیه، دانشگاه یدی تپه ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه، دانشگاه نیشانتاشی

رتبه بندی دانشگاه آتیلیم ترکیه

قطعا دانشگاهی که توانسته مقام دوازدهم را در بین دانشگاه‌های ترکیه از آن خود کند، از نظر سایر موارد رتبه بندی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد. در سال ۲۰۱۶ طبق بررسی‌های مرکز تحصیلات تکمیلی کشور لندن، این دانشگاه در بین پانصد مورد برتر دنیا قرار دارد. استانداردهای آموزشی آتیلیم برگرفته از استانداردهای اروپا می‌باشد و همین موضوع برای انتخاب این دانشگاه بهترین انگیزه است.

رتبه جهانی دانشگاه بین ۴۰۱ تا ششصد متغیر است اما در آسیا دارای رنکینگ ۶۴ می‌باشد. در بین تمام دانشگاه های خصوصی ترکیه رتبه‌ی پنجم را از آن خود کرده  و از نظر شاخص رشد اقتصادی دانشگاه بین رتبه‌های ۱۰۱ تا ۲۰۰ واقع شده است. از نظر انرژی پاک ۳۰۱, از نظر شهرها و جوامع پایدار ۴۰۱ و از نظر کیفیت آموزش دارای رتبه‌ی ۶۰۱ می‌باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه آتیلیم ترکیه

قطعا برای تحصیل در هر دانشگاهی از جمله دانشگاه آتیلیم باید در ابتدا فرم درخواست پذیرش را کامل و ارسال نمایید. تقویم آموزشی در ترکیه سه ترم بهار، تابستان و پاییز می‌باشد که زمان ارسال درخواست پذیرش خواهد بود. پس از قبولی درخواست نوبت به ارسال مدارک لازم و نهایی شدن پذیرش است. مدارک هر مقطع تحصیلی اشتراکات و تفاوت‌هایی دارند پس حتما به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

اما مدارک کلی برای ریپلای دانشگاه عبارتند از:

  • مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدرک تحصیلی دوره های آموزش عالی گذشته به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • چند قطعه عکس پرسنلی و پاسپورتی
  • اسکن از پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده
  • اسکن از ویزای تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • رزومه تحصیلی و سوابق پژوهشی در صورت وجود
  • نتایج آزمون اس ای تی به عنوان آزمون ورود به دانشگاه
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی یا ترکی با نمرات قابل قبول

شهریه دانشگاه آتیلیم ترکیه

از آنجایی که نوع دانشگاه خصوصی می باشد قطعا تحصیل در آن برای شما هزینه‌ای تحت عنوان شهریه دارد. این شهریه به دلیل آزاد بودن تمام امکانات، از شهریه دانشگاه های دولتی بیشتر است. اما این که چه مقدار باید بپردازید قطعا به رشته، مقطع و زبان آموزشی شما بستگی دارد. به عنوان نمونه شهریه رشته‌های پزشکی بیش از سایر رشته های دانشگاه می‌باشد. این نرخ‌ها سالانه در حال تغییر هستند و برای کسب اطلاعات دقیق باید وارد سایت رسمی دانشگاه شوید.

رشته های دانشگاه اتیلیم آنکارا

این مجموعه دارای پنج دانشکده می‌باشد که به نوبه ی خود بسیار مجهز هستند. هر دانشکده محل تدریس چندین رشته می‌باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد:

دانشکده‌های دانشگاه آتیلیم ترکیه:

۱- دانشکده مهندسی

۲- دانشکده حقوق

۳- دانشکده مدیریت

۴- دانشکده هنر، طراحی و معماری

۵- دانشکده علوم انسانی

برخی رشته‌های تحصیلی دانشگاه آتیلیم ترکیه:

 

زبان و ادبیات، طراحی گرافیک،  ریاضی، مترجمی، روانشناسی، معماری، معماری داخلی، حقوق، علوم سیاسی و مدیریت مالی،

دارایی مالی، مدیریت، اقتصاد، مهندسی مکانیک،  مهندسی معماری، مهندسی عمران، روابط بین‌الملل، پرستاری، فیزیوتراپی،

مهندسی صنایع، الکترونیک، تعمیرات بدنه و موتور، خلبانی،  پزشکی و بسیاری دیگر.

امکانات دانشگاه آتیلیم ترکیه

دانشگاه آتیلیم ترکیه با توجه به این خصوصی میباشد و امکانات رفاهی خود را از شهریه خود دانشجویان تامین می نماید، به نوبه ی خود در سطح مطلوبی قرار دارند. خوابگاههای دانشجویی تمیز و مجزا که همگی تازه ساخت و مجهز هستند. کلوپ های دانشجویی، سالنها و امکانات ورزشی متنوع، زمینهای بازی و ورزشی استاندارد، استخر سرپوشیده، کتابخانه متناسب با تمام رشته‌های مورد آموزش، سالن‌های بدنسازی و بسیاری موارد دیگر تنها گوشه‌ای از امکانات موجود در این دانشگاه میباشد.

مهمترین موردی که تقریبا برای بسیاری از دانشجویان خارجی دغدغه ساز است، موضوع خوابگاه می‌باشد. خوابگاه نازلی (Nazli) برای دختران و خوابگاه امره (Emre) برای پسران توسط این دانشگاه در اختیار قرار گذارده شده است. تمام نیازهای دانشجویان در این خوابگاه‌ها بررسی شده و حس آرامش و آسایش خاصی را القا میکنند. اتاق‌های بزرگ دو تا چند تخته، سالن‌های تلویزیون و گفتگو و سالن غذاخوری از جمله خصوصیات خوابگاه‌های این دانشگاه است. این پروسه تاسیس خوابگاه و رسیدگی به امکانات آن همچنان از طریق دانشگاه در حال پیگیری و پیشرفت است.

بورسیه دانشگاه آتیلیم ترکیه

این دانشگاه با توجه به شرایط متفاوت دانشجویان و رزومه تحصیلی گذشته اقدام به اعطای بورسیه های مختلف کرده است. این بورسیه‌ می تواند بین سی تا پنجاه درصد شهریه و دیگر هزینه‌های جانبی دانشجو باشد. قوانین اعطای بورسیه سالانه با تغییرات لازم در صفحه اصلی سایت دانشگاه قرار داده میشود.

سخن آخر

دانشگاه آتیلیم ترکیه از دو طریق آزمون و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو میکند. در هر مقطع و رشته ای هستید و میخواهید تحصیلات خود را در یک دانشگاه معتبر در یکی از بهترین کشورها به انجام برسانید، آتیلیم بهترین گزینه است. هر دانشگاه ترکیه می تواند پلی به سمت اروپا و آمریکا باشد پس از این موقعیت غافل نشوید. مجموعه‌ی  ما با چندین سال سابقه درخشان میتواند شما را در راه رسیدن به این دانشگاه راهنمایی کند. پس با ما تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *