دانشکده های پزشکی استانبول

لیست دانشکده های پزشکی استانبول

دانشکده های پزشکی استانبول از امکانات و رنکینگ بالایی برخوردار هستند و تحصیل در این دانشگاه ها یک امتیاز مثبت برای دانشجو محسوب می شود، زیرا فرصت رشد و پیشرفت بیشتری را دارند.

بدون شک یکی از بهترین کشورها برای‌ اخذ مدرک تحصیلی معتبر، ترکیه و خصوصا شهر استانبول این کشور می باشد و از آنجایی که ترکیه از نظر جغرافیایی، فرهنگی و… نزدیکی بسیاری با ایران دارد بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را داشته به دنبال مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه و اخذ پذیرش در دانشکده های پزشکی معتبر شهر استانبول هستند و ما نیز در ادامه این مطلب قصد داریم لیستی از این دانشکده های پزشکی را برای شما عزیزان شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

 

عنوان

لیست دانشکده های پزشکی استانبول

دانشکده های پزشکی دولتی مارمارا، استانبول، مدینت، علوم پزشکی جراح پاشا

 

دانشکده های پزشکی خصوصی کوچ، مالتپه، بیکنت، باهیچه شهیر، آرل استانبول، بزمی عالم، هالیچ، ایستینیه، آلتین، آجی بادام مهمت، یدی تپه، اطلس، ینی یوزییل، مدیپل، اوکان
زبان تحصیلی انگلیسی _ ترکی

 

 

بهترین دانشکده های پزشکی ترکیه

ده ها دانشکده پزشکی دولتی و غیر دولتی در کشور ترکیه و شهر معروف استانبول وجود دارند که اغلب این دانشکده ها دارای سیستم آموزشی حرفه ای، چند زبانه، به روز و مجهز می باشند و توانسته اند در رتبه بندی جهانی و لیست بهترین دانشگاه ها، جایگاه خود را ثبت کنند و البته ورود به رشته پزشکی در هر یک از این دانشکده ها مستلزم کسب حداقل نمره و پذیرش در آزمونهای خاص خود است.

دانشکده های پزشکی استانبول

 

دانشگاه پزشکی استانبول

دانشکده پزشکی استانبول واقع در شهر استانبول ترکیه است و دارای رتبه 800 در رتبه بندی جهانی بهترین دانشگاه های دنیا یا همان QS می باشد و دانشکده پزشکی این دانشگاه جزء پر افتخارترین دانشگاه های ترکیه بوده و مدرک این دانشکده بسیار معتبر است و ورود به این دانشگاه مستلزم کسب حداقل نمره 40  در آزمون مربوطه است و پزشکی این دانشکده نیز رتبه 301 تا 305 جهانی را دارد.

 

دانشگاه پزشکی مارمارا

دانشگاه مارمارا اولین دانشگاه ترکیه، دومین دانشگاه بزرگ این کشور و واقع در استانبول می باشد که بسیار فعال و با تکینک بوده و با دانشگاه های بین المللی در رقابت بوده و دانشکده پزشکی آن در سطح ایده آلی قرار داشته و دارای رتبه 212 در بین دانشکده های آسیا است و ورود به این دانشکده مستلزم کسب حداقل نمره در آزمون یوس می باشد و مدرک آن کاملا مورد تایید وزارت بهداشت و علوم است.

 

دانشگاه پزشکی ایستینیه

دانشگاه ایستینیه استانبول از معروف ترین دانشکده های پزشکی ترکیه می باشد‌ که‌ تعدادی از معروف ترین بیمارستانها و پارکهای پزشکی ترکیه را در خود جای داده و به همین دلیل آموزش این دانشکده بسیار حرفه ای است و تلاش دارد تا دانشجویان را پس از فارغ التحصیلی در همین مراکز استخدام کند و رتبه 7105 جهانی را داشته و ورود به این دانشکده مستلزم قبولی در آزمونهای CAT، GCE، SAT1 و… می باشد.

 

دانشگاه پزشکی بیکنت

یکی دیگر از مجهز ترین و بهترین دانشکده های پزشکی ترکیه دانشکده پزشکی دانشگاه بیکنت شهر استانبول می باشد و این دانشکده از سیستم آموزشی حرفه ای برخوردار است و مستلزم کسب حداقل نمره در آزمونهای مختلفی همچون CPE، PTE، CAE و… می باشد.

 

دانشگاه دکتری کوچ

دانشگاه کوچ جزء دانشگاه های خصوصی استانبول و از نظر رتبه بندی جزء بهترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود و دانشکده پزشکی این دانشگاه در سطح عالی آموزشی بوده و مدرک آن بسیار معتبر است و رتبه 451 جهانی را دارد و ورود به این دانشگاه تحت قبولی در آزمونهای SAT و ACT می‌ باشد و ظرفیت پذیرش دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز محدود است.

 

دانشگاه مالتپه

دانشگاه مالتپه از دانشگاه های بین المللی و دو زبانه ترکیه می باشد که کادر و سیستم آموزشی بسیار حرفه ای داشته و با دانشگاهای اروپایی در رقابت است و با انجمنهای اروپایی در همکاری جهت ارتقای سطح آموزشی خود می باشد و دانشکده پزشکی این دانشگاه بسیار فعال بوده و دارای متقاضیان بسیاری می باشد و مدرک آن کاملا معتبر است.

 

دانشگاه جراح پاشا

یکی دیگر از معتبرترین دانشکده های پزشکی استانبول دانشکده پزشکی جراح پاشا می باشد که جزء دانشگاه های دو زبانه ترکیه و دارای رتبه 28 در سطح ترکیه و رتبه 1372 جهانی می باشد که ورود به این    دانشگاه مستلزم قبولی در آزمون یوس است. فضای دانشگاه نیز بسیار وسیع و دارای موسسات مختلف و مراکز پژوهشی بسیاری می باشد.

دانشکده های پزشکی استانبول

لازم به ذکر است که دانشگاه های معتبر دیگری در سطح شهر استانبول وجود دارد که بهترین دانشکده های پزشکی را داشته و دارای سطوح آموزشی عالی و مدارک معتبر می باشند و علاوه بر دانشگاهای فوق    دانشکده های پزشکی درجه یک دیگری نیز در شهر استانبول وجود دارند که شامل موارد زیر هستند.

 

 

دانشکده های پزشکی دولتی استانبول

 

دانشکده های پزشکی خصوصی استانبول

 دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه آیدین استانبول

آزمونهای لازم برای ورود به دانشکده های پزشکی استانبول

بطور کلی پذیرش در دانشکده های پزشکی استانبول تحت قبولی در آزمون YOS برای دانشگاه های دولتی و آزمون SAT برای دانشگاه های خصوصی می باشد که نوع و تعداد آزمون ها و شرایط جزئی دیگر با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است. متقاضیان رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه پیش از آزمون ورودی باید دوره یک ساله را در کالج های پیش پزشکی مربوط جهت کسب آمادگی لازم بگذرانند و معمولا در دانشکده های دولتی تسلط به زبان ترکی و در دانشکده های خصوصی تسلط به زبان ترکی و  انگلیسی لازم می باشد.

 

مدارک لازم جهت تحصیل در دانشکده های پزشکی استانبول

جزئیات مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشکده های پزشکی استانبول و ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشکده های پزشکی آن با توجه به نوع دانشگاه و شرایط منحصر به فردی که دارد ممکن است تفاوتهایی داشته باشد اما مدارک مشترک و کلی که معمولا از شما به عنوان یک متقاضی درخواست می شود شامل موارد زیر می باشد.

  1. مدرک پایان تحصیل یا دیپلم
  2. مدرک معتبر زبان انگلیسی با توجه به نوع دانشگاه و دو زبانه بودن آن
  3. فرم های پذیرش دانشکده تکمیل شده توسط دانشجو
  4. تمکن مالی و فیشهای مالی پرداخت شده که مبلغ آنها با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است
  5. مدارک مربوط به قبولی در آزمونهای ورودی
  6. کپی مدارک شخصی

 

ظرفیت دانشکده های پزشکی استانبول

بطور کلی ظرفیت دانشکده های پزشکی استانبول ترکیه که دولتی اند محدود و معمولا نزدیک به بیست نفر می باشد که البته با توجه به نوع دانشگاه متغییر است اما ظرفیت دانشگاه های خصوصی بیشتر است و در هر حال با توجه به تعداد بالای دانشکده های پزشکی معتبر واقع در شهر استانبول شما می توانید به راحتی در یکی از این دانشکده ها پذیرش شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *