دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر

سر فصل های این مطلب :

دانشگاه باهچه شهیر استانبول (BAU) یک دانشگاه جهانی در قلب استانبول ترکیه می باشد. این دانشگاه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو دارد. دانشگاه باهچه شهیر، یکی از دانشگاه های برتر ترکیه می باشد که به دلیل کیفیت بالای آموزش و مدارک اعطایی همواره مورد توجه دانشجویان بین‌المللی می باشد.

دانشگاه باهچه شهیر

بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند. در میان این دانشجویان، ایرانی‌ها نیز سهم زیادی از این دانشگاه بین‌المللی را به خود اختصاص داده‌اند و با تحصیل در این دانشگاه و کسب مدارک معتبر، آینده کاری و شغلی خود را به بهترین شکل ممکن در ترکیه یا در دیگر کشورهای جهان رقم می‌زنند. برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به ترکیه راجع به پذیرش دانشگاه باهچه شهیر استانبول ترکیه می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

همچنین با ۲۲۵ دانشگاه قرارداد تبادل دانشجو بر اساس بورسیه اراسموس دارد.همچنین دارای یک کالج، یک هنرستان، یک مدرسه زبان و یک مدرسه حرفه‌ای نیز می باشد. آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه باهچه شهیر در یک موسسه با ۱۲ برنامه مختلف ارائه می‌شود.

همچنین این دانشگاه داری ۶۶ بخش و ۱۱۳ دپارتمان می باشد. تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۹۰۰۰ نفر، مقطع تحصیلات تکمیلی ۶۰۰۰ و مقطع کاردانی ۱۳۵۰ نفر است که در میان آن‌ها ۵۷۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی هستند. امکان تحصیل در این دانشگاه به یکی از دو زبان انگلیسی و ترکی امکان‌پذیر است.

دانشگاه باهچه شهیر
دانشگاه باهچه شهیر استانبول

آدرس دانشگاه باهچه شهیر کجاست؟

آدرس دانشگاه باهچه شهیر در منطقه بشیکتاش استانبولقرار دارد. از ایستگاه تراموای کاباتاش با چند دقیقه پیاده روی می تونید به دانشگاه برسید.

امکانات دانشگاه باهچه شهیر استانبول

این دانشگاه دارای کتابخانه‌ای به مساحت ۱۱۴۰۰ متر مربع است. در این کتابخانه 260000 نشریه، کتاب و کتاب الکترونیکی وجود دارد و از یک سالن کنفرانس با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر برخوردار است. همچنین این دانشگاه دارای ۷ کافه و رستوران است که در محوطه دانشگاه به دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند. باشگاه‌های مختلفی در دانشگاه باهچه شهیر برای رفاه دانشجویان وجود دارد. تعدادی از این باشگاه‌ها عبارت‌اند از: باشگاه گلف، باشگاه بدنسازی، باشگاه رقص، باشگاه مناظره و غیره.

برای مشاهده دیگر دانشگاه های ترکیه اینجا را کلیک کنید.

 

هزینه خوابگاه دانشجویی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

محوطه دانشگاه باهچه شهیر استانبول فقط دارای امکانات دانشگاهی و اداری است و خوابگاهی در داخل دانشگاه ارائه نمی‌دهد مگر برای دانشجویان مقدمات انگلیسی. با این وجود، یک خوابگاه دانشجویی در فاصله ۱۵ الی ۲۰ دقیقه‌ای دانشگاه قرار دارد و به دانشگاه وابسته است. دانشجویان، خود موظف به پرداخت هزینه‌های اقامت و سایر هزینه‌های شخصی زندگی می باشند.

میانگین هزینه مورد نیاز برای اقامت و زندگی در یک آپارتمان مشترک برای هر نفر ۵۰۰ الی ۸۰۰ دلار در هر ماه و میانگین هزینه اقامت و زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی یک الی سه نفره ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار در ماه است.

دانشگاه-باهچه-شهیر-داروسازی

امکانات ورزشی

بسیاری از فعالیت های ورزشی برای دانشجویان دانشگاه باهچه شهیر در دسترس می باشد. همچنین امکانات ورزشی چه به صورت تفریحی و چه به صورت حرفه‌ای در رشته‌های مختلف فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، شنا و غیره وجود دارد. همچنین در کلیه رشته‌های ورزشی مربیان حرفه‌ای وجود دارند که به دانشجویان برای پیشرفت در زمینه‌های ورزشی کمک می‌کنند.

 

استفاده از اینترنت در پردیس

کلیه دانشجویان پس از ثبت نام، یک نام کاربری، رمز عبور و حساب ایمیل از دفتر امور دانشجویی برای دسترسی رایگان به اینترنت دریافت می‌کنند. بنابراین دانشجویان می‌توانند با لپ‌تاپ‌های شخصی خود، در محوطه دانشگاه به اینترنت دسترسی داشته باشند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

این دانشگاه از چندین دانشکده مختلف تشکیل شده است که هرکدام از آنها رشته‌های پر طرفدار را ارائه می‌دهند. این دانشکده‌ها عبارت‌اند از: دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، معماری و طراحی، مهندسی و علوم طبیعی، اقتصاد، ارتباطات، علوم بهداشت، علوم تربیتی، حقوق، علوم کاربردی و هنر.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول مورد تایید وزارت بهداشت

همچنین دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی، علوم طبیعی و کاربردی، علوم تربیتی، علوم بهداشت و دانشکده حرفه‌ای علوم بهداشت. برای مشاهده سایر رشته ها و دانشگاه های خصوصی ترکیه را کلیک کنید.

همچنین اغلب رشته‌های تحصیلی پرتقاضای ترکیه نیز در دانشگاه باهچه شهیر ارائه می‌شوند. رشته‌هایی همچون؛ دندانپزشکی و پزشکی، داروسازی، انواع مهندسی مثل رشته مهندسی برق،مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و غیره…

یک نکته مهم راجع به دانشگاه باهچه شهیر اینکه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و این موضوع برای افرادی که قصد دارند بعد از تحصیل به ایران برگردنند بسیار قابل اهمیت است.

دانشکده های باهچه شهیر استانبول

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده هنر و معماری
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم سلامت

  رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول

در کشور ترکیه دانشگاه های معتبر به وفور یافت میشود که در میان آنها دانشگاه باهچه شهیر استانبول توانسته با پیشرفتهایی که در زمینه های مختلف از جمله بحث آموزش رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی از خود نشان داده است توانسته در سطح داخلی و جهانی به رنکینگ مطلوبی دست پیدا کند.

از جمله رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رتبه دانشگاه در سطح ملی: ۱۳

رتبه دانشگاه در بین دانشگاه های داخلی با اعتبار جهانی: ۵

رتبه دانشگاه در بین دانشگاههای جوان : ۳۰۱ تا ۳۵۰

رتبه دانشگاه در سطح آسیا : ۳۰۰ تا ۳۵۰

رتبه  دانشگاه در سطح بین الملل: ۱۱۳۳

رتبه  دانشگاه در رنکینگ THE: مثبت ۱۰۰۱

اقدامات پذیرش دانشگاه باهچه شهیر استانبول

برای انجام فرآیند پذیرش در دانشگاه باهچه شهیر استانبول میبایست سه قدم را بردارید.

در قدم اول ابتدا تمام شرایط را از مشاوران ما بپرسید و سپس با اطلاعات کامل و دقیق در این مسیر گام بردارید.

در قدم دوم پس از این که شرایط را با توجه به موقعیت خودتان سنجید و مشکلی وجود نداشت، میتوانید فرم درخواست پذیرش دانشگاه را به صورت آنلاین تکمیل کرده و مدارکی که نیاز می‌باشد را نیز اسکن و ارسال کنید. از جمله مدارک میتوان به دیپلم و سوابق تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات، عکس، رزومه تحصیلی، پاسپورت، نمرات آزمون زبان و غیره اشاره کرد.

در قدم سوم، پس از گذشت مدت زمان اعلام شده، در صورت بررسی مدارک شما و موافقت دانشگاه، نوبت آن رسیده که مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید. برای اطمینان دانشگاه از عدم انصراف، باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به حساب دانشگاه واریز نمایید. شماره حساب ترکیه در ایمیلی قبولی که پیش تر از سمت دانشگاه دریافت کرده اید به همراه برخی توضیحات دیگر موجود است.

بورسیه‌های دانشگاه باهچه شهیر استانبول

درحال حاضر دانشگاه باهچه شهیر استانبول دو نوع بورسیه را برای تحصیل دانشجویان اختصاص داده است.

بورسیه موفقیت: این بورسیه در پایان سال دوم (پایان ترم چهار) به دانشجویانی اعطا می‌شود که با توجه به لیستی که توسط دانشگاه منتشر شده، توانسته‌اند رتبه اول یا دوم را در گروه خود کسب کنند. چنانچه شخصی رتبه اول را در گروه تحصیلی خود کسب کند، بورسیه ۱۰۰ درصد دریافت می‌کند و در صورتی که رتبه دوم را از گروه تحصیلی خود به‌دست آورده باشد، بورسیه ۵۰ درصدی به وی تعلق می‌گیرد.

بورسیه دانشکده: این بورسیه‌ها به کسانی که در دانشکده‌های علوم بهداشتی و علوم تربیتی ثبت نام کرده‌اند تعلق می‌گیرد. دانشجویانی که برای این دانشکده‌ها اقدام می‌کنند، می‌توانند بورسیه ۳۰ درصدی دریافت کنند.

دانشگاه باهچه شهیر

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

اگر مدرک فارغ التحصیلی ۱۱ ساله باشد، ارائه کپی گواهی پیش‌دانشگاهی نیز مورد نیاز است اما در صورتی که دیپلم فارغ التحصیلی ۱۲ ساله باشد، ارائه مدرک دبیرستان ایرانی کافی می باشد. همچنین حداقل معدل مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی 16 از ۲۰ است.

برای رشته های پزشکی 19 به بالاست.

شرایط مورد نیاز برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی:

متقاضیان دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد می‌توانند در دوره تحصیلات تکمیلی شرکت کنند.

الزامات زبان انگلیسی:

چنانچه زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، باید مدارکی از توانایی زبان انگلیسی خود به دانشگاه ارائه دهید. برای این امر می‌ توانید نتایج یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی(آیلتس و تافل) خود را ارائه دهید یا می‌توانید در آزمون مهارت زبان دانشگاه باهچه شهیر شرکت کنید. (حداقل امتیاز اکتسابی در این آزمون برای برنامه‌های کارشناسی ۶۰ و برای برنامه کارشناسی ارشد ۶۵ می باشد)

آزمون بین‌المللی مهارت زبان انگلیسی TOEFL IBT آزمونی است که توسط دانشگاه باهچه شهیر معتبر است. متقاضی باید در این آزمون حداقل ۷۲ امتیاز برای کارشناسی و حداقل ۷۹ امتیاز برای کارشناسی ارشد کسب کرده باشد.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه باهچه شهیر

متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه باهچه شهیر باید ۵ مرحله زیر را پشت سر بگذارد.

اگر به دنبال دانشگاه خصوصی و معتبر هستید دانشگاه هالیچ ترکیه نیز گزینه مناسبی است که می توانید شرایط پذیرش آن را مطالعه کنید.

ثبت نام آنلاین

در این مرحله متقاضی باید کلیه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام را در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کند. این مدارک عبارت‌اند از:

 • ارائه کپی پاسپورت
 • ارائه یک کپی از مدرک لیسانس (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ارائه ریز نمرات دوره لیسانس (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ارائه نتایج آزمون زبان خارجی (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی آزمون تافل با حداقل نمره ۷۹ و ارائه B2 گواهی زبان تومر

به این نکته توجه داشته باشید درخواست شما توسط کمیته پذیرش تا زمانی که تمام مدارک مورد نیاز را ارسال نکنید مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

پیش ثبت‌نام

متقاضی پس از سه هفته در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه، نامه پیش ثبت‌نام خود و دستورالعمل‌های پذیرش مشروط را دریافت می‌کند.

پرداخت شهریه

در این مرحله شهریه تعیین شده را پرداخت می‌کنید. پرداخت شهریه هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت نقدی در دفتر امور مالی دانشگاه امکان‌پذیر است. در این شرایط باید رسید پرداخت شهریه را نزد خود نگه دارید.

 

ثبت نام کامل

در این مرحله به دفتر امور دانشجویی مراجعه کنید و اصل مدارک و رسید پرداخت شهریه خود را ارائه دهید. در صورت نیاز اطلاعاتی در مورد نحوه شرکت در کلاس‌های زبان و تسلط به زبان انگلیسی نیز دریافت خواهید کرد.

 

دریافت اجازه اقامت ترکیه

پس از نهایی کردن ثبت‌نام لازم است اجازه اقامت تحصیلی در ترکیه را دریافت کنید تا بتوانید فرآیند ادامه تحصیل در این دانشگاه را دنبال کنید.

 

شرایط تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه باهچه شهیر استانبول، ابتدا باید به صورت آنلاین ثبت‌نام کنید و مدارک لازم را در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کنید. مدارک مورد نیاز عبارت‌اند از:

 • ارائه کپی مدرک لیسانس و ریز نمرات (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ارائه کپی مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ارائه کپی پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • ارائه نتایج آزمون GRE با حداقل نمره ۱۵۴ یا آزمون GMAT با حداقل نمره ۵۰۰
 • ارائه نتایج آزمون زبان خارجی (در صورت وجود)
 • تافل IBT با حداقل نمره ۷۹ (ارائه گواهی تافل برای متقاضیانی که به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند ضروری است)
 • ارائه B2 گواهی زبان TOMER

دانشجو ظرف مدت سه هفته، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش خود را دریافت می‌کند. در صورت پذیرش، دستورالعمل‌های لازم برای ثبت نام ارائه خواهد شد. متقاضی پس از پرداخت شهریه و ارائه اصل مدارک به دفتر بین‌المللی دانشگاه، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل می‌کند و در نهایت برای تحصیل در این دانشگاه مجوز اقامت تحصیلی خود را دریافت می‌کند.

 

شرایط اجازه اقامت برای دانشجویان دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

طبق قوانین ترکیه، دانشجویان بین‌المللی باید ظرف ۳۰ روز پس از ورود به ترکیه و قبل از تاریخ انقضای ویزای خود، برای دریافت اجازه اقامت خود اقدام کنند. رسیدگی به درخواست مجوزهای اقامت حداکثر ۹۰ روز طول می‌کشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت عبارت‌اند از:

 • گذرنامه
 • فتوکپی صفحه شناسایی گذرنامه همچنین صفحه ویزای دانشجویی که حاوی مهر ورود است.
 • چاپ فرم درخواست پذیرش به صورت رنگی
 • ارائه گواهی دانشجویی به زبان ترکی (Öğrenci Belgesi)
 • بیمه درمانی
 • ۴ قطعه عکس بیومتریک به اندازه گذرنامه
 • شماره پرداخت مالیات از اداره مالیات
 • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست (قابل پرداخت در اداره مالیات یا شعبه بانک زیارت)
 • اگر متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، لازم است گواهی تولد خود و همچنین از طرف هر دو والدین خود رضایت‌نامه ارائه دهد. (این مدارک باید به زبان ترکی ترجمه شده باشد.)

 

شرایط دریافت ویزا برای تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر

شهروندان کشورهایی که به مدت ۹۰ روز اجازه ورود به ترکیه را دارند، برای ثبت‌نام دانشجویی در دانشگاه باغچه شهیر ملزم به درخواست ویزا نیستند. با این حال، آنها باید ظرف ۳۰ روز پس از ورود درخواست مجوز اقامت خود را دریافت کنند. لازم است بدانید که شهروندان برخی از کشورها ممکن است برای تحصیل در دانشگاه به ویزا نیازداشته باشند. هر نوع ویزایی برای ثبت‌نام به‌عنوان دانشجو در این دانشگاه پذیرفته است. مراحل درخواست ویزا ممکن است تا ۴ ماه به طول انجامد.

متقاضی برای آموزش زبان ترکی (TÜRKMER) و درخواست مجوز اقامت در ترکیه، باید ویزای دانشجویی داشته باشد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • گذرنامه معتبر
 • عکس‌ بیومتریک در اندازه عکس‌های گذرنامه مطابق با مشخصات عکس ویزای وزارت خارجه ترکیه
 • مدرک رزرو پرواز، مانند بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی، که باید کل مدت اقامت شما در ترکیه را مشخص کند.
 • نامه پذیرش از دانشگاه که طول مدت اقامت را مشخص می‌کند.
 • مدرک معتبر مبنی بر پرداخت هزینه‌های دوره آموزشی (در صورت وجود)
 • کپی دیپلم، ریز نمرات و سایر گواهینامه‌ها تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی که نشان می‌دهد سرمایه کافی برای اقامت در ترکیه در طول مدت اقامت خود و پرداخت هزینه‌های تحصیل را دارید. این امر را می توانید با اسناد متعددی مثل حساب‌ بانکی ، نامه حمایتی از سوی والدین ویا شخصی که سرپرستی شما را برعهده داردو هزینه‌های اقامت و تحصیل شما را پرداخت می‌کند.
 • نامه بورسیه تحصیلی (در صورت وجود)
 • ارائه آدرس محل اقامت به شرح زیر:
 1. اگر می‌خواهید در خوابگاه بمانید، می‌توانید سندی را ارائه دهید که ثابت می کند یک مکان رزرو شده دارید.
 2. اگر مایل به اقامت در نزد نزدیکان یا دوستان خود در ترکیه را دارید، نامه دعوت از میزبان ارائه دهید.
 3. اگر در یک مکان اجاره ای زندگی می‌کنید، یک قرارداد اجاره معتبر ارائه دهید که توسط شما و صاحبخانه امضا شده است.

 

چشم انداز دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دستیابی به استانداردهای بین المللی، کمک به ارتقای دانش علمی، فناوری و فرهنگی از جمله اهداف این دانشگاه است همچنین این دانشگاه حامی قوی ایده‌ها و ارزش‌های جهانی بوده و هدف آن از پرورش دانشجویان تربیت نیرویی متعهد به رعایت حقوق دیگران است که به تفاوت‌های انسانی توجه می‌کنند و سازنده ایده‌های ناب هستند. هر سال این دانشگاه در حال بزرگ شدن و تبدیل به شبکه جهانی است.

شهریه پزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی قطعا برای تحصیل شما دربردارنده ی هزینه می‌باشد. این هزینه با توجه به دانشگاه های دولتی ترکیه بالاتر است اما در مقایسه با دانشگاه های هم تراز آن، در سطح اروپایی، قطعا به صرفه تر خواهد بود. علاوه بر این عوامل زیادی در تعیین نهایی شهریه تاثیر گذار هستند. در واقع دانشگاه دارای یک شهریه ی ثابت است که تقریبا برای همه یکسان می‌باشد و در کنار آن یک شهریه ی متغیر دارد که بسته به نوع رشته، زبان آموزشی، امکانات آموزشی و غیره متفاوت است. در دانشگاه های ترکیه، آموزش های به زبان ترکی بسیار کم هزینه تر از زبان انگلیسی می‌باشد.

شهریه فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

از مزایایی که دانشگاه باهچه شهیر استانبول در اختیار دانشجویان بین المللی خود قرار داده است، اعطای بورسیه و تخفیفات مختلف است که تا حد زیادی سبب کاهش شهریه میگردد. البته دریافت این مزایا به شرایطی بستگی دارد که باید برای اطلاع وارد سایت دانشگاه شوید. لازم به ذکر است که میتوانید شهریه ی خودتان را با توجه به شرایطی که معین شده است طی چند قسط پرداخت کنید.

برخی آمار و اطلاعات درباره ی دانشگاه باهچه شهیر استانبول
 • چهار مقطع آموزشی از جمله کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در برمی‌گیرد.
 • تعداد حدود پنج هزار دانشجو از سراسر دنیا مورد پذیرش دارد.
 • در قسمت آکادمیک حدود ۱۲۵۰ سخنران و در قسمت اداری حدود ششصد پرسنل فعال است
 • دارای چهار پردیس داخلی و چندین پردیس بین المللی می‌باشد.
 • شرکای بین المللی این دانشگاه بالاتر از ۱۹۰ و از حدود چهل کشور مختلف هستند.
 • دارای افتخاراتی چون انتشار ۲۵۰ هزار کتب چاپی و الکترونیکی است.
 • دارا بودن سالنهای کنفرانس هزار نفری

آزمون زبان ورودی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

برای ورود به دانشگاه باید در یک آزمون مربوط به سنجش سطح زبان انگلیسی نیز شرکت نمایید. در صورتی این آزمون از شما گرفته نمیشود که یکی از مدارک زیر را ارائه دهید.

 • مدرک TOEFL IBT با حداقل نمره ی ۷۲ ( برای دانشجویان رشته ی زبان نمره ی ۷۹ حداقل محسوب می گردد)
 • مدرک PTE با حداقل نمره ی ۵۵ ( برای دانشجویان رشته ی زبان نمره ی ۷۹ حداقل محسوب می گردد)
 • مدرک CAE با حداقل نمره ی C ( برای دانشجویان رشته ی زبان نمره ی A حداقل محسوب میگردد)
 • مدرک YDS/e-YDS/YÖKDİL با حداقل نمره شصت ( برای دانشجویان رشته ی زبان نمره ی هشتاد حداقل محسوب میگردد)

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *