دانشگاه مرسین ترکیه

امکانات دانشگاه مرسین

در ترکیه دانشگاه های دولتی و خصوصی فراوانی خواهید یافت که اکثر آنها در زمینه‌ی خود نامدار هستند. از بین دانشگاه‌های دولتی این کشور میتوان به دانشگاه مرسین ترکیه اشاره کرد. این دانشگاه در هر سال تعداد زیادی درخواست پذیرش از سوی دانشجویان خارجی دریافت میکند که از بین آنها با توجه به نیاز، رزومه و تکمیلی مدارک اقدام به انتخاب میکند. در دانشگاه مرسین میتوانید برترین رشته‌های تحصیلی را بیابید از جمله پزشکی، مهندسی و هنر. شاید برایتان جالب باشد که دلیل نامگذاری مرسین با توجه به مکان جغرافیایی آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این دانشگاه به دست بیاورید.

 

توضیحات موضوع
Mersin University نان دانشگاه به زبان انگلیسی
Mersin ÜNİVERSİTESİ نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه مرسین نام دانشگاه به زبان فارسی
۱۹۹۲ سال تاسیس
 شهر مرسین موقعیت جغرافیایی
دولتی نوع
ترکی زبان آموزشی
۱۴۰۵ تعداد کادر علمی
۱۷ رتبه بندی ملی
۱۱۶۰ رتبه بندی جهانی
mersin.edu.tr وب سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه مرسین ترکیه را بهتر بشناسید

این دانشگاه در سال ۱۹۹۲ در شهر مرسین تاسیس شد. این شهر در قسمت جنوب خلیج قبرس و سواحل مدیترانه و در نزدیکی شهر آنکارا واقع شده است. دارای آب‌وهوای گرم و مرطوب به دلیل نزدیکی به دریا و ساحل است. در این شهر شاهد مزرعه و باغات فراوان خواهید بود که انواع میوه‌های مدیترانه ای را پرورش میدهند. دانشگاه مرسین ترکیه با شعار این بودن در سایه علم و تجدد فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون در تربیت نسل متعهد، دانا و سخت کوش موفق عمل نموده است. در این دانشگاه قطعا برای شما فرصت‌های آموزشی و آکادمیک بسیار خوبی در انتظار خواهد بود.

دانشگاه مرسین ترکیه

رنکینگ دانشگاه مرسین ترکیه

در دانشگاه مرسین ترکیه با توجه به تلاشهای مکرر کادر علمی مجرب شاهد وجود فرصت‌های علمی و پژوهشی خاصی برای دانشجویان خواهید بود. از جمله این فرصت‌ها می‌توان به برنامه تبادل دانشجوی اراسموس اشاره کرد. با توجه به این برنامه می‌توان برای مدت معینی و با توجه به صلاحدید دانشگاه مرسین، در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپایی مشغول به تحصیل شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به اقامت تحصیلی ترکیه می توانید روی آن کلیک کنید.

از جمله دیگر برنامه‌ها میتوان از فارابی، مولانا و غیره نام برد. علاوه بر این در این دانشگاه مرکزی تحت عنوان توسعه تکنولوژی، با هدف تبدیل مستقیم علم به محصولات صنعتی وجود دارد که سبب ایجاد ارتباط بسیار قوی میان دپارتمان‌های مختلف و بخش توسعه دانشگاه شده است. در نتیجه اگر بخواهیم از رتبه بندی دانشگاه مرسین صحبت کنیم میتوانیم به آمارهای CWUR اشاره کنیم که نشان میدهد این دانشگاه در رتبه ی هفدهم قرار گرفته است. البته که این مجموعه در سطح جهانی نیز از اعتبار فوق‌العاده ای برخوردار است و این کیفیت را رنکینگ جهانی ۱۱۶۰ بیان میکند.

لیست دانشگاه های خوب دولتی ترکیه

دانشگاه دوکوز ایلول، دانشگاه آتاتورک ارزروم، دانشگاه بغازیچی ترکیه، دانشگاه دجله ترکیه، دانشگاه کاتب چلبی ازمیر، دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا، دانشگاه آکدنیز ترکیه و دانشگاه ارجیس ترکیه نام برد.

طبق وب‌سایت edurank رتبه ملی مرسین ۳۸ و رتبه جهانی آن ۲۰۰۸ اعلام شده است. علاوه بر این رتبه عملکرد پژوهشی و تحقیقاتی این دانشگاه نیز در رتبه ۱۱۱۰ قرار گرفته است. شاید جالب باشد بدانید که در این دانشگاه در ازای هر دانشجو تعداد ۳۴ کارمند فعالیت دارند.

شرایط ورود به دانشگاه مرسین

برای این که در دانشگاه مرسین ترکیه به عنوان دانشجو ورود پیدا کنید چهار راه پیش رو دارید. از جمله میتوان به ورود از طریق آزمون یوس، آزمون اس ای تی، پذیرش بدون آزمون و ترکیه بورسلاری اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام میتوانید از مشاوران مجموعه درخواست راهنمایی نمایید. در این دانشگاه ارجحیت پذیرش با دانشجویانی است که در آزمون YOS توانسته اند نمره قبولی دریافت کنند.

 

شهریه دانشگاه مرسین ترکیه

همان گونه که پیش‌تر هم ذکر کردیم این دانشگاه فعالیت دولتی دارد و از همین نظر شهریه‌هایی مناسب و متناسب با رشته‌های انتخابی دارد. سالانه شهریه ثابت و متغیر هر رشته در قسمت مربوطه سایت رسمی دانشگاه اعلام می گردد. به طبع رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از شهریه‌هایی بالاتری برخوردار هستند. با این وجود مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید و نوع بورسیه دریافتی نیز از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی شهریه می‌باشند.

رشته‌های دانشگاه مرسین ترکیه

دانشگاه مرسین ترکیه فوق‌العاده باکیفیت از تعداد شانزده دانشکده و ۲۱ مدرسه آموزشی برخوردار است. هر کدام از دانشکده‌ها دارای امکانات و تجهیزات خاص خود می‌باشد. در ادامه لیستی از دانشکده‌ها و رشته های ارائه شده در آن‌ها را بیان خواهیم کرد:

دانشکده آبزی‌پروری: رشته‌های علوم پایه شیلات، ماهیگیری، فناوری پردازش شیلات، محصولات آبی، پرورش ماهی و غیره

دانشکده معماری: رشته طراحی شهری، مهندسی معماری

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده پزشکی: داخلی، علوم پایه، داروشناسی، جراحی

دانشکده داروسازی: داروسازی، علوم حرفه‌ای، داروخانه، علوم پایه دارو

دانشکده پرستاری

دانشکده ارتباطات: روزنامه‌نگاری، سینما، رادیو و تلویزیون، تبلیغات و روابط عمومی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: بازرگانی، دارایی، مدیریت اداری، اقتصاد، روابط بین‌الملل، اقتصاد و روابط صنعتی

دانشکده تربیت معلم: آموزش هنر، آموزش کامپیوتر، آموزش زبان خارجی، علوم تربیتی

دانشکده فنی: مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، مهندسی صنایع، متالوژی، مهندسی مکانیک، زمین شناسی

دانشکده هنرهای زیبا: رشته نقاشی، گرافیک، سرامیک، نساجی، مجسمه سازی، آموزش پایه

دانشکده علوم دریایی: بازرگانی دریایی

دانشکده علوم و ادبیات: باستان شناسی، تاریخ، تاریخ هنر، روانشناسی، زبان و ادبیات ترکی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات آلمانی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضی

دانشکده گردشگری: مدیریت گردشگری، گردشگری، آشپزی، مدیریت تفریحی

دانشکده علوم اسلامی

خوابگاه دانشگاه مرسین ترکیه

دانشگاه مرسین ترکیه با سابقه درخشان و بسیار معتبر از نظر امکاناتی که در اختیار دانشجویان خود قرار میدهد نیز در سطح بالایی قرار دارد. به عنوان نمونه وجود امکانات مجهز برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است. همانند دیگر دانشگاه های ترکیه، دانشگاه مرسین هم دارای خوابگاه های دانشجویی مجزا و مجهز، کتابخانه غنی و سالنهای ورزشی می‌باشد. البته ناگفته نماند که امکانات ریز و درشتی دیگری نیز وجود دارد که برای اطلاع بیشتر وارد سایت رسمی دانشگاه شوید.

سخن آخر

دانشگاه مرسین ترکیه به عنوان یک دانشگاه دولتی توانسته به یکی از بهترین‌ها بدل شود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند بهتر است در ابتدا نوع پذیرش و در مرحله بعد مدارک خود را به کاملترین شکل آماده کنند تا بتوانند راحت پذیرش دریافت کنند. مجموعه‌ی ما با بهترین مشاوران متخصص برای پاسخگویی به سوالات و ارائه خدمات بیشتر در خدمت شما می‌باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *