دانشگاه آکدنیز ترکیه

پذیرش دانشگاه آکدنیز ترکیه

دانشگاه آکدنیز ترکیه یکی از دانشگاه های دولتی نمونه در آنتالیاست. تعداد دانشگاه های دولتی موجود در ترکیه فراوان است که از میان آنها میتوان به آکدنیز اشاره کرد. این دانشگاه در بیستم ژوئن ۱۹۸۲ در شهر زیبای آنتالیا، فعالیت خود را با شعار اولین در آموزش و دانش آغاز نمود. شاید به جرأت بتوان گفت که آکدنیز در غرب مدیترانه، یکی از بهترین‌هاست.

رنکینگ دانشگاه آکدنیز ترکیه

علاوه بر زیبایی شهر آنتالیا، پیشرفته بودن سطح علمی دانشگاه، همگی سبب خواهند شد که بهترین تجربه‌ی تحصیل برای شما رقم بخورد. آکدنیز دو واقع حاصل ترکیب موسسات آموزشی و علمی دیگر از جمله اسپارتا و بوردو میباشد که به چنین ابر دانشگاهی بدل شده است. اگر شما هم این دانشگاه را در بین گزینه‌های انتخابی خود قرار داده‌اید، برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله را دنبال نمایید.

 

توضیحات عنوان
Akdeniz University نام دانشگاه به زبان انگلیسی
Akdeniz Üniversitesi نام دانشگاه به زبان ترکی
دانشگاه آک دنیز نام دانشگاه به زبان فارسی
شهر آنتالیا موقعیت جغرافیایی
دولتی نوع دانشگاه
ترکی زبان آموزشی
۲۸۵۰ تعداد استاد و هیئت علمی
http://eng.akdeniz.edu.tr سایت رسمی دانشگاه

 

دانشگاه آکدنیز ترکیه را بهتر بشناسیم

همان گونه که گفته شد، این دانشگاه در شهر توریستی و بسیار زیبای آنتالیا و در منطقه کونیاآلتی واقع شده است. آب و هوای مدیترانه‌ای و آفتابی، سواحل بی نظیر و اقامتگاه های بی نظیر، تنها نمونه های کوچکی از جذابیت‌های این شهر میباشد. از همین رو مراکز علمی و دانشگاهی موجود در این شهر از جمله آکدنیز بسیار مورد توجه دانشجویان داخلی و خارجی قرار دارند.

دانشگاه آکدنیز ترکیه دولتی با ظرفیت پذیرش ۶۴ هزار دانشجو، دارای ۲۸۵۰ نفر استاد و هیئت علمی می‌باشد. با حدود ۲۴ دانشکده و هفت انستیتو، ۱۴ دانشکده فنی و مهندسی و شصت مرکز تحقیقاتی، قطعا می توان نام ابر دانشگاه را برای آکدنیز انتخاب کرد.اگر به دنبال دانشگاه دولتی خوب در ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم از دانشگاه های زیر غافل نشوید.

دانشگاه علاالدین کیقباد آلانیا، دانشگاه کاتب چلبی ازمیر، دانشگاه دجله ترکیه، دانشگاه بغازیچی ترکیه، دانشگاه آتاتورک ارزروم، دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر، دانشگاه دولتی مارمارا ترکیه، دانشگاه اژه ترکیه، دانشگاه استانبول ترکیه، دانشگاه حاجت تپه آنکارا و دانشگاه آنکارا می باشد.

رتبه‌بندی دانشگاه آکدنیز ترکیه

دانشگاه آکدنیز ترکیه به عنوان یک دانشگاه قدیمی و با سابقه، توانسته در عرصه‌های مختلفی مانند تکنولوژی، اجتماعی، هنری و بهداشت، حضوری پررنگ داشته باشد. با توجه به پیشرفتهای روز افزون این دانشگاه در سالهای اخیر، ثبت افتخارات و گواهی‌های فراوان  در سطح ملی و بین المللی، سبب شده تا این مجموعه در جهان موفق به کسب رتبه ی ۸۰۱ تا هزار گردد. البته در داخل ترکیه از جمله بیست دانشگاه برتر طبقه بندی شده است. اگر می خواهید از لیست برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه مطلع شوید روی آن کلیک کنید و بخوانید.

آکدنیز در رتبه بندی میان دانشگاه‌های جوان ۳۵۱ تا ۴۰۰ و در میان دانشگاههای آسیا مثبت ۴۰۱ می‌باشد.

پذیرش در دانشگاه آکدنیز ترکیه

وارد سایت رسمی دانشگاه آکدنیز ترکیه شوید و فرم درخواست پذیرش را به صورت کامل و بی نقص پر نمایید. سپس در صورت قبول درخواستتان، مدارک مورد نیاز را در زمان معین، برای دانشگاه ریپلای نمایید. در صورت پذیرش موقت توسط دانشگاه می بایست با نامه ای که برای شما ایمیل شده است به سفارت ترکیه مراجعه کرده و ویزای گردشگری دریافت نمایید. در مدت زمان حضور در ترکیه علاوه بر لذت بردن از محیط، ادامه فرایند ثبت نام خود در دانشگاه را نیز پیگیری کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه آکدنیز ترکیه

  • مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • ریز نمرات ترجمه شده دوره پیش دانشگاهی
  • مدارک تحصیلی در آموزشگاههای عالی گذشته به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • کسب نمره قبولی در آزمونهای ورودی دانشگاه
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • چند قطعه عکس جدید و پاسپورتی از فرد متقاضی
  • مدرک مهارت زبان ترکی یا انگلیسی

شهریه دانشگاه آکدنیز ترکیه

همان گونه که شناختید، دانشگاه آکدنیز یک مجموعه دولتی می‌باشد و از همین حیث شهریه‌های مناسبی دارد. علاوه بر این با اعطای بورسیه های مختلف به دانشجویان نیز توانسته کمک فراوانی نماید. البته رشته تحصیلی و مقطعی که در آن هستید نیز از جمله موارد موثر بر شهریه خواهند بود. حتی رشته های پزشکی نیز می‌توانند از شهریه‌های مناسب این دانشگاه نهایت استفاده را بکنند. اگر می خواهید از هزینه های زندگی در ترکیه مطلع شوید کلیک کنید و مطالعه کنید.

رشته های دانشگاه آک دنیز آنتالیا

این دانشگاه دارای ۴۱ واحد دانشگاهی می‌باشد که  در تقسیم بندی به  ۱۹ دانشکده، ۱۱ مدرسه حرفه‌ای، یک هنرستان و هفت موسسه آموزشی متنوع بدل میگردد. پرطرفدارترین دانشکده‌های این دانشگاه را مواردی چون دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده معماری و دانشکده علوم بهداشتی از آن خود کرده‌اند. از جمله مدارس حرفه‌ای نیز میتوان به دانشکده فنی و حرفه ای Korkuteli، دانشکده حرفه ای Manavgat، Finike، Kumluca اشاره کرد. هر مجموعه‌ی این دانشگاه مسئول آموزش دروس خاصی هستند.

از جمله رشته‌های تحصیلی این دانشگاه میتوان به مواردی چون

رشته پرستاری، رشته بینایی سنجی، رشته معماری، مهندسی کامپیوتر، رشته جامعه شناسی، رشته زبان و ادبیات روسی، رشته ریاضی، رشته دندانپزشکی،رشته پزشکی، سونوگرافی، رشته روانشناسی، مهندسی الکتریک و الکترونیک، رشته زبان و ادبیات آلمانی، رشته فیزیک، رشته مدیریت، رشته فیزیوتراپی،

رشته حقوق، رشته مهندسی مکانیک، رشته مهندسی غذایی، رشته فلسفه، رشته شیمی اشاره کرد.

دانشکده های دانشگاه آکدنیز ترکیه، دانشکده پزشکی، دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم، دانشکده ادبیات، دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده ارتباطات، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده شیلات، دانشکده الهیات، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده گردشگری، دانشکده پرستاری، دانشکده معماری، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده مدیریت کسب و کار سریک، دانشکده علوم کاربردی و نزدیک به 40 دانشکده و مرکز فنی دیگر

امکانات دانشگاه آکدنیز ترکیه

شاید نتوانیم به راحتی تمام امکانات موجود در  را بشماریم و بیان کنیم. اما قطعا شما با ورود با بیش از تصورات خود روبرو خواهید شد. تجهیزات پیشرفته و مدرن در کنار برنامه‌های علمی و غیر علمی همگی برای مجذوب کردن شما کفایت خواهد کرد. علاوه بر این، آکدنیز از برنامه‌های تبادل دانشجو  با دیگر دانشگاههای مطرح اروپا از جمله برنامه اراسموس و برنامه مولانا نیز پیروی میکند.

از جمله امکانات دانشگاه میتوان به خوابگاههای دانشجویی با ظرفیت بالا، سالنهای غذاخوری و خرید، کتابخانه با بیش از سی هزار جلد کتاب به روز و علمی، امکانات ورزشی از جمله سالنهای سرپوشیده، زمین فوتبال، زمین تنیس، استخر و غیره، مرکز سلامت و مشاوره دانشگاه، انجمنهای و برنامه‌های دانشجویی، آزمایشگاههای تخصصی و مجهز، رستوران ها و کلوپ های دانشجویی اشاره کرد.

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله اطلاعات لازم درباره‌ی دانشگاه آکدنیز ترکیه را در اختیار شما قرار دهیم. قطعا به عنوان دانشجو، این دانشگاه به لیست انتخابی شما برای ادامه تحصیل اضافه شده است. اگر سوالات بیشتر داشتید می توانید با مشاوران متخصص مجموعه ی ما تماس بگیرید یا زیر همین پست کامنت کنید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *