دانشگاه روملی

دانشگاه روملی استانبول

دانشگاه روملی نمونه دیگری از موسسات آموزش عالی خصوصی در شهر استانبول و در منطقه سیلیوری می باشد و در سال ۲۰۱۵ تاسیس گردید و توانسته است از آغاز شروع فعالیت رسمی خود یعنی از سال ۲۰۱۶ تا به حال به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی در سطح عالی آموزشی و در میان دانشگاه های برتر جهان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد؛ اما لازم است پیش از هر چیزی بدانید که این دانشگاه مورد تایید مراکز علمی ایران نبوده و پس از فارغ التحصیلی جایگاه کاری از نظر مدرک در ایران نخواهید داشت، اما در خود ترکیه و بسیاری دیگر از کشورها جایگاه خاص تحصیلی و موقعیت شغلی ویژه ای خواهید داشت.

اگر به دنبال دانشگاه مورد تایید مراکز ایران هستید در ترکیه بهترین دانشگاه آیدین استانبول می باشد.

رنکینگ دانشگاه روملی استانبول

دانشگاه روملی

 • دانشگاه روملی متشکل از پنج دانشکده، دو مدرسه فنی و دو موسسه آموزش عالی برای مقاطع ارشد و دکتری می باشد.
 • دانشگاه روملی در سطح
 • جهان رتبه ۷۷۷۲ را داشته و در سطح کشوری نیز رتبه ۱۶۱ را دارد.

 

عنوان توضیحات
نام ترکی دانشگاه Rumeli Üniversitesi
نام فارسی دانشگاه روملی
موقعیت استانبول
نوع خصوصی
زبان ترکی _ انگلیسی
تعداد دانشکده پنج‌ مورد
وب سایت رسمی https://rumeli.edu.tr

 

شرایط پذیرش در دانشگاه روملی استانبول

می دانید که اغلب دانشگاه های خصوصی تحصیل را مشروط بر معدل، مدرک زبان و سوابق تحصیلی قرار داده اند و آزمون سالانه کنکور را ندارند اما معدل کافی و ارائه نمره حدنصاب مدرک زبان الزامی است.

بیشتر بخوانید: آزمون یوس

اگر پیش از ورود به دانشگاه مدرک زبان انگلیسی اخذ نمونده اید که نمره شما سنجیده می شود و اگر زبان بلد نباشید باید دوره یکساله آموزش زبان دانشگاه را بگذرانید و سپس در آزمون تومر زبان حداقل نمره قبولی یعنی B1 را کسب کنید. دقت کنید که کسب نمره قبولی در آزمون های ales، sat یا yös الزامی است.

بیشتر بدانید: آزمون تافل

 • ثبت نام: پس از بررسی سوابق تحصیلی و مدارک ارائه شده و معادل سازی دیپلم شما با سطح علمی دیپلم کشور ترکیه، باید منتظر اعلام نتایج بمانید و در صورت پذیرش باید طی بازه زمانی تعیین شده توسط سایت دانشگاه مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام را ارائه دهید که شامل این موارد هستند: مدرک دیپلم ترجمه شده به همراه لیست نمرات دیپلم، ارائه مدارک زبان، آزمون yös و sat در صورت دارا بودن. مدارک اقامت و پاسپورت، گواهی تمکن مالی

شهریه دانشگاه روملی استانبول

طبیعتاً شهریه مراکز بدون آزمون و خصوصی بیشتر از دانشگاه های وابسته به کنکور و دولتی است و در دانشگاه روملی به علت سطح بالای علمی و گستردگی رشته های تحصیلی هر ساله بر تعداد متقاضیان افزوده شده و به تبع دانشجویان بر حسب علاقه و شرایط مالی می توانند در انواع مختلف رشته های تحصیلی این آموزشگاه درس خوانده و برای پرداخت شهریه مناسب با رشته خود سعی کنند که در لیست دانشجوهایی با موفقیت های تحصیلی قرار بگیرند تا از شرایط تخفیفات تحصیلی برخوردار شوند.

بیشتر بدانید: بیمه دانشجویی ترکیه

چرا که این دانشگاه برای کمک رسانی به دانشجویان خود کمک های تحصیلی مختلفی را در قالب بورسیه هایی با درصدها و تعداد مشخص پذیرش قرار داده است و هر ساله زمان و به روز رسانی ها به طور دقیق توسط سایت اصلی دانشگاه اعلام می گردد و دانشجویان کم بضاعت و یا دانشجویانی که از نظر سطح علمی و تحصیلی جایگاه ویژه‌ای داشته در گروه واجد شرایط برای دریافت بورسیه قرار دارند.

رشته های دانشگاه روملی استانبول‌

این دانشگاه خصوصی سعی داشته که با حذف کنکور و ارائه بهترین رشته های تحصیلی رویای موفقیت در رشته و دانشگاهی خاص را برای آن دسته از دانشجویانی که بنابر دلایل مختلف موفق به شکستن سد کنکور نشده اند را محقق سازد. به طور مثال: دندان پزشکی یک نمونه از رشته های تاپ و پر مخاطب این دانشگاه محسوب می شود و موارد زیر نیز برخی دیگر از رشته های تحصیلی این دانشگاه معتبر هستند.

بیشتر بدانید: دیپلم آبی ترکیه

این دانشگاه در دانشکده های خود لیستی از بهترین رشته ها را ارائه می دهد که دانشکده های آن به شرح زیر می باشند:

 • دانشکده علوم و بهداشت، فنی مهندسی و معماری، اقتصاد، علوم ارتباطات و دارای، طراحی و هنرهای زیبای، علوم ورزشی

در این دانشکده ها رشته های ویژه ای از موارد زیر تدریس می شوند.

 1. دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری
 2. مهندسی معماری، معماری داخلی و عمران
 3. مهندسی رایانه، مدیریت هوانوردی، مدیریت کسب و کار
 4. فیزیوتراپی و توان بخشی
 5. علوم تغذیه، روانشناسی، حقوق

امکانات و خوابگاه دانشگاه روملی

معمولا دانشگاه های خصوصی بر حسب شهریه بیشتری که دریافت می کنند امکانات رفاهی بهتری هم در اختیار دانشجویان قرار می دهند و این مرکز آموزشی هم به دنبال تامین رفاه بیشتر و نیازهای مختلف جوانان دانشجو سعی داشته که در زمینه های مختلف بهترین شرایط تفریحی و رفاهی را تامین کند‌. برخی از این امکانات شامل: سلف و رستوران، کافه و کلوپ، بانک و آزمایشگاه، درمانگاه و سالن کنفرانس، سالن ورزشی و موسیقی، پارکینگ و… می باشند.

دانشگاه های با امکانات بالا در ترکیه در لیست زیر می توانید ببینید:

دانشگاه گالاتا، دانشگاه ینی یوزییل، دانشگاه یدی تپه، دانشگاه گلیشیم، دانشگاه ایستینیه، دانشگاه بیکنت، دانشگاه مدیپول، دانشگاه اطلس و دانشگاه باهچه شهیر

خوابگاه هایی با ظرفیت بالا جهت اسکان دانشجویان در داخل و خارج دانشگاه نیز دایر است و مهمان سرای دانشجویی هم با تعداد بالای اتاق های a1 تا a5 با متراژهای متفاوت وجود داشته که امکانات رفاهی و تفریحی خاصی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند و برخی از آنها شامل موارد زیر هستند.

 • اتاق tv، سالن مطالعه، رخت‌ شور خانه، کمد و جا کفشی، اتاق رایانه و…

اطلاعات دانشگاه روملی ترکیه

 • ظرفیتی نزدیک به چهار هزار دانشجو
 • فضای وسیع و مجهز آزمایشگاهی
 • این دانشگاه بیش از ۲۷۰ آکادمی پیشرفته آموزشی دارد.
 • روملی دارای پنج پردیس معتبر و بزرگ آموزشی است.
 • دارای فضای ورزشی بسیار وسیع
 • برگزاری سالانه صدها رویداد مهم
 • دارای 5 دانشکده و ۲ هنرستان
 • کتابخانه ای با وسعت ۲ هزار متر و متشکل از نسخه های متعدد کتب و مجله

سوالات متداول دانشگاه روملی

 1. آیا مدرک دانشگاه روملی مورد قبول وزارت بهداشت و وزارت علوم و ایران است؟ خیر، مدرک این دانشگاه در ایران اعتبار تحصیلی ندارد و موقعیت کاری مرتبط با آن فراهم نیست.
 2. برای ورود به دانشگاه روملی آزمون لازم است؟ خیر، ورود به این دانشگاه مشروط معدل، سوابق تحصیلی و مدرک زبان است.
 3. آیا دانشگاه روملی بورسیه دارد؟ بله، برای افراد برتر تحصیلی و برخی شرایط دیگر بورسیه تعلق می گیرد.
 4. آیا دانشگاه روملی رشته خوب دارد؟ بله، رشته های برتری همچون پرستاری، توانبخشی و فیزیوتراپی
 5. آیا این دانشگاه اسکان دانشجویی دارد؟

بله، خوابگاه های با ظرفیت بالا و امکانات رفاهی دایر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *