تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

دندانپزشکی در ترکیه

در این مقاله از سایت یوس مگ می خواهیم تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم پس در ادامه همراهمان باشید. رشته دندانپزشکی در ترکیه را می توان محبوب ترین رشته تحصیلی در این کشور نامید که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به خصوص از ایران می باشد. دوره‌ی دندانپزشکی در ترکیه 5 ساله می باشد. در سه سال اول تحصیل دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس‌ها می بایست تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی را نیز انجام دهند.

در سال چهارم و پنجم خود دانشجویان مشغول انجام فعالیت و تشخیص بیماری‌های دهان دندان و پیدا کردن راهکاری برای درمان آن‌ها می‌شوند و در آخر به صورت کارآموز در بیمارستان‌ها حضور می‌یابند و وارد بازار کار می شوند.

اگر به تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان پذیرش دانشگاه های ترکیه استفاده کنید. موسسه یوس مگ می تواند بدون آزمون برای همه دانشگاه های ترکیه برایتان پذیرش بگیرد پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

 

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

مدارک پزشکی و دندانپزشکی صادره از دانشگاه های پزشکی ترکیه در سطح بین المللی معتبر می باشند و دانشگاه های پزشکی این کشور نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند که این خود یکی از مهمترین مزایای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه برای دانشجویان ایرانی می باشد. از طرفی نزدیک بودن فاصله دو کشور ترکیه و ایران زمان و هزینه تردد را برای دانشجویان ایرانی و خانواده هایشان کاهش می دهد.

اگر به دنبال دانشگاه خصوصی خوب در ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم شرایط دانشگاه های زیر را مطالعه کنید.

دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه آجی بادام استانبول، دانشگاه گالاتا استانبول، دانشگاه هالیچ استانبول، دانشگاه لقمان حکیم ترکیه، دانشگاه مال تپه ترکیه، دانشگاه کوجالی ترکیه، دانشگاه بیلگی ترکیه، دانشگاه آرل باشن ترکیه و دانشگاه اسکودار ترکیه ، دانشگاه ایستینیه است.

امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی علاوه بر زبان ترکی نیز در دانشگاه های پزشکی ترکیه وجود دارد. همچنین بالا بودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه، نزدیک بودن فرهنگ دو کشور و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه نسبت به سایر کشور های اروپایی را می توان از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بیان کرد.

 

شرایط پذیرش تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه متقاضی باید دارای مدرک دیپلم باشد یا در سال آخر دبیرستان مشغول به تحصیل باشد. همچنین متقاضیان برای ورود به دانشگاه های پزشکی ترکیه می بایست در آزمون YOS شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند. آزمون YOS از 2 بخش تشکیل شده است. بخش اول آزمون YOS شامل؛ سوالاتی از دروس ریاضی , هوش و هندسه می باشد.

بیشتر بدانید: تحصیل پزشکی در ترکیه

بخش دوم جهت ارزیابی تسلط متقاضیان به زبان ترکی می باشد که در آن به هر داوطلب با توجه به تسلط زبان ترکی نمره A,B,C داده خواهد شد اما اگر دانشجو حد نصاب لازم را در این قسمت کسب نکند، باید دوره ۱ساله زبان ترکی TOMER‌را بگذراند و نمره قبولی را در آزمون نهایی بدست آورد تا بتواند در کلاس‌های دندانپزشکی شرکت نماید. بعضی از دانشگاه های پزشکی ترکیه ملاک پذیرش دانشجو را بر آزمون دیگری تحت عنوان آزمون SAT قرار می دهند اما آزمون YOS فراگیرتر است و دانشگاه های بیشتری نتیجه این آزمون را ملاک عمل قرار می دهند.

بیشتر بدانید: بیمه دانشجویی ترکیه

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی نیز بعد از کسب قبولی در آزمون ورودی متقاضی باید مدرک آیلتس حداقل 6 را داشته باشد.

همچنین بعضی موسسات آموزشی در ترکیه و خارج از ترکیه هستند که دوره های آمادگی برای YOS و SAT برگزار می کنند یکی از این موسسات کالج متروپل است که به عنوان یک سازمان آموزشی زنجیره ای متخصص در حوزه خود با شعبه های بسیار در داخل و خارج ترکیه، از سال ۱۹۹۵ تا به امروز در حوزه برگزاری دوره های آمادگی برای آزمون YOS و SAT و همچنین در حوزه آموزش زبان ترکی استانبولی به دانشجویان خارجی فعالیت داشته و در جهت دهی به آینده صدها هزار داوطلب ایفای نقش نموده است.

 

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

تکمیل فرم درخواست پذیرش از دانشگاه ها
مدرک دیپلم دبیرستان و ترجمه آن به ترکی یا انگلیسی
ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی همراه با ترجمه انگلیسی یا ترکی
گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( تافل یا آیلتس )
قبولی در آزمون ورودی دانشگاه بین المللی
پرداخت هزینه پذیرش
هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به نوع دانشگاه که دولتی یا خصوصی است بستگی دارد. در دانشگاه های دولتی این کشور متوسط هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالانه 1000 تا 2000 دلار می باشد اما در دانشگاه های خصوصی متفاوت است و ممکن چیزی در حدود 20000 دلار در سال باشد.

در این مقاله از سایت سعی کردیم همه چیز را راجع به تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه برایتان بیان کنیم. پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی ترکیه از مشاوران ما اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید. فقط کافیست پیام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا دانشگاه آیدین استانبول محبوب ترین دانشگاه ایرانیان است؟