رشته‌ های کارشناسی دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول

اگر شما هم میخواهید ادامه ی تحصیل خود را در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه به انجام برسانید و از رشته‌ های کارشناسی دانشگاه آیدین استانبول اطلاعات کافی کسب نمایید، تا انتها با ما همراه باشید.

برای برخی از دانشجویانی که مقطع کاردانی خود را به اتمام رسانده اند، میتواند ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر جزو اهداف مهم دسته بندی شود. ترکیه از جمله کشورهایی است که ضمن داشتن بهترین دانشگاه ها، هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی است.

شرح مختصر از موقعیت و امکانات دانشگاه آیدین استانبول

از بین دانشگاه های معتبر و خصوصی ترکیه میتوان به دانشگاه آیدین اشاره کرد که در شهر استانبول واقع شده است. برنامه ی آموزشی این دانشگاه تمام مقاطع از کاردانی تا دکتری را در بر میگیرد و دارای ۳۰۵ رشته ی آموزشی می‌باشد که در یازده دانشکده، یک موسسه ی زبان بین الملل، یک موسسه علوم کاربردی، سه موسسه تحصیلات تکمیلی و سه دانشکده فنی و حرفه ای ارائه می دهد.
اگر می خواهید راجع به شرایط پذیرش دانشگاه آیدین بدانید حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین
باشگاه ورزش دانشگاه آیدین

از جمله ویژگی های دانشگاه آیدین میتوان به  ۲۹ مرکز تحقیقات و آزمایشگاه در حوزه ی مهندسی و پزشکی اشاره کرد که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند. از سایر امکانات این دانشگاه می توان از موارد زیر نام برد:

دانشگاه آیدین ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

استخدام موفق حدود ۸۵ درصد از دانشجویان

ظرفیت پذیرش حدود چهل هزار دانشجو

پذیرش حدود ۴۵۰۰ دانشجوی بین المللی

دارا بودن بزرگترین مرکز فناوری در ترکیه

همکاری با ۴۵۰ دانشگاه و دانشکده معتبر دنیا

دارا بودن محیطی برابر با ۲۵۰ هزار متر مربع فضای سر باز و ۱۹۰ هزار متر مربع محیط سرپوشیده

پیروی از پیمان بولونیا

و بسیاری موارد دیگر

مقطع کارشناسی در دانشگاه آیدین استانبول

همانند تمام دانشگاه های دیگر کشور ترکیه، نیز مقطع کارشناسی دانشگاه آیدین را به طول چهار سال برگزار میکند. زمان جذب دانشجویان این مقطع در پاییز یا ماه سپتامبر است و تعداد متقاضیان این مقطع بیش از سایر مقاطع تحصیلی دیگر میباشد. به همین دلیل است که عرصه ی رقابت برای دانشجویان خارجی تنگ تر می‌باشد. این دانشگاه برای مقطع کارشناسی پنجاه و پنج رشته و یازده دانشکده ارائه میدهد. هزینه تحصیل در هر رشته متفاوت است که برای اطلاع میتوانید مقاله هزینه‌ تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه مطلع شوید.

رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین ترکیه

در دانشگاه آیدین مجموعه ای از پرطرفدارترین رشته های گرایش تجربی، ریاضی، انسانی ارایه میگردد. از همین رو دانشجویان زیادی نیز سعی میکنند برای تدریس در رشته ی انتخابیشان در آزمون ورودی دانشگاه نمره ی قبولی کسب نمایند. از جمله رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

رشته های پزشکی

شنوایی سنجی

مهندسی الکتریک و الکترونیک

مهندسی کامپیوتر

مهندسی عمران

طراحی گرافیک

معماری داخلی

حقوق

رشته دندانپزشکی ترکیه

معماری

مدیریت هنری

پرستاری

حقوق

زبان و ادبیات انگلیسی

زبان و ادبیات استانبولی

فیزیوتراپی

تاریخ

روانشناسی

کامپیوتر

مهندسی غذایی

مهندسی صنایع

ریاضی

انیمیشن

بازیگری

مهندسی برنامه نویسی

 نمره‌دهی در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین

در هر نیم ترمی که در دانشگاه برگزار میگردد، نمره با احتساب عدد صد ارزیابی میگردد. از این صد نمره، چهل نمره مربوط به فعالیت های کلاسی و ارائه ی تکالیف میشود و شصت نمره ی دیگر به امتحان کتبی تعلق میگیرد. یک دانشجو برای پاس کردن درس مورد نظر باید حداقل نمره ی قبولی را کسب نماید. معمولا این نمره باید بالاتر از شصت باشد. اگر میخواهید نمرات تحصیلی خود را با توجه به سیستم دانشگاه ارزیابی و تطبیق دهید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

 مزیت تحصیل در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین استانبول

سیستم آموزشی دانشگاه آیدین در مقطع کارشناسی، بر مبنای حل مشکل می‌باشد. به عبارت دیگر این دانشگاه همانند بسیاری از دانشگاههای معتبر، به دانشجویان این مقطع، این امکان را میدهد که در کنار مهارتهای تئوری، مهارتهای عملی را نیز فرا بگیرند. با این روش درک دانشجو در رشته ای که مشغول به تحصیل است ارتقاء می یابد و برای آینده ی شغلی که در پیش دارد، کاملا آماده خواهد شد.

به علاوه دانشجو این امکان را خواهد داشت که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز پس از مقطع کارشناسی ادامه تحصیل نماید.

زبان تدریس رشته‌ های کارشناسی دانشگاه آیدین

در بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه، زبان آموزش رشته ها، ترکی میباشد اما دانشگاه های خصوصی این امکان را دارند که رشته ها را با توجه به امکاناتی که دارند از جمله استاد آموزشی، به زبان ترکی یا انگلیسی تدریس نمایند. به عبارت دیگر در دانشگاه آیدین، برخی دروس به زبان ترکی و برخی دیگر به زبان انگلیسی برگزار خواهند شد. اگر قصد دارید در یکی از رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین مشغول به تحصیل گردید حتما با ما این موضوع را درمیان بگذارید تا نسبت به تعیین زبان رشته ی مورد نظرتان و کسب مدرک آن تا زمان ثبت نام اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین

پس از این که رشته ی مورد نظرتان را انتخاب کردید، بعد از مشاوره اولیه با متخصصان یوس مگ نوبت آن رسیده که در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین مدارک لازم را برای پذیرش دانشگاه به ما ارسال نمایید. برای این منظور وارد سایت yosmag شده و در مورد جزئیات اطلاعات کافی کسب کنید اما به طور کلی می بایست مدارک زیر را برای اخذ پذیرش رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین به دانشگاه تحویل نمایید.

  • فرم درخواست را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید.
  • ارائه ی ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی دیپلم، متوسطه و احیانا دوره کاردانی به زبان انگلیسی یا ترکی
  • ارائه ی ترجمه ریز نمرات تحصیلی به زبان انگلیسی یا ترکی
  • ارائه پاسپورت با حداقل اعتبار مورد نظر
  • چند قطعه عکس
  • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
  • مدارک هویتی به همراه کپی برابر اصل
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا زبان ترکی

هزینه تحصیل در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین

تحصیل در رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین، به عنوان یک دانشگاه خصوصی، قطعا برای شما هزینه هایی در بر خواهد داشت که به غیر از شهریه ثابت، وابسته به رشته ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید، خواهد بود. اما با این وجود نسبت به بسیاری از دانشگاههای دیگر، این دانشگاه از رنکینگ بالایی برخوردار است و تحصیل در آن پلی به سوی آینده درخشان است.

سخن آخر

رشته های کارشناسی دانشگاه آیدین در رتبه بندی ملی و جهانی، جزو موارد برتر محسوب میگردد و تحصیل در آن به معنای دریافت مدرکی معتبر در سطح جهانی است. تنوع رشته ها در مقطع کارشناسی این دانشگاه سبب شده تا بسیاری از دانشجویان بتوانند رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب نمایند. امکانات فوق العاده در کنار سیستم آموزشی قدرتمند قطعا شما را نیز وسوسه می‌کند که تحصیلات دانشگاهی خود را در این دانشگاه بگذرانید.

Rate this post

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *