دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

دانشکده پزشکی آیدین ترکیه

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین از جمله موسسه های ممتاز با حدود هشتاد تخصص در زمینه های مختلف پزشکی می‌باشد. در این دانشکده ها برای بهره گیری کامل هر یک از دانشجویان، آزمایشگاه های پیشرفته شاخه ای را بر پا کرده است تا هر تخصص بتواند تجربیات کافی و خوبی کسب نماید.

علاوه بر این در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین این دانشگاه، یک بیمارستان تمام عیار تحت عنوان پارک پزشکی قرار دارد که فضای مناسبی برای یادگیری رشته های مختلف پزشکی است.

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین می‌توانند با توجه به مورد تایید بودن از سمت وزارت بهداشت ایران، به کشور برگشته و در محیطهای دولتی یا خصوصی مشغول به کار شوند. دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است از این رو مدرکش در ایران اعتبار باللایی دارد.

اگر فرصت خواندن مقاله زیر را ندارید پیشنهاد میکنیم حتما فایل صوتی زیر را پلی کنید.

آشنایی با دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

از جمله دانشگاه های خصوصی ترکیه که از رنکینگ ملی و جهانی مطلوبی برخوردار است، دانشگاه آیدین ترکیه می‌باشد. فعالیت اصلی این دانشگاه از سال ۲۰۰۳ آغاز شد و تا به امروز توانسته است فارغ التحصیلان بسیار توانمندی را ارائه دهد. از بین حدود چهل هزار دانشجویی که سالانه وارد این دانشگاه می شود حدود ۴هزار دانشجوی بین المللی می‌باشند که از سایر کشورها، این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف انتخاب نموده اند. دانشگاه آیدین دارای یازده دانشکده می‌باشد که دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین نیز جزو آنها طبقه بندی میگردد. در ادامه بیشتر راجع به این دو دانشکده سخن خواهیم گفت.

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

 دانشکده دندانپزشکی آیدین ترکیه

قطعا از بسیاری شنیده اید که دندانپزشکی از رشته های محبوب و مورد علاقه ی آنهاست. از بین این طرفداران بیشمار، تنها بخشی به توانایی دستیابی به این رشته خواهند رسید و در این میان برخی، کشور ترکیه و دانشگاه معتبر آیدین را برای ادامه ی تحصیل در این رشته انتخاب میکنند. در دانشکده دندانپزشکی آیدین، این رشته به زبان ترکی یا انگلیسی به دانشجویان تدریس می گردد پس داشتن توانایی و مدرک زبان ترکی در سطح تومر c1 یا نمرات بالا در مدارک آیلتس یا تافل از واجبات ورود به این دانشکده خواهد بود. شما با ورود به رشته ی دندانپزشکی دانشگاه آیدین باید پنج سال به تحصیل بپردازید.

بیشتر بدانید: رشته‌ های کارشناسی دانشگاه آیدین استانبول

از این پنج سال دو سال اول مربوط به دروس نظری و آموزش علمی است و سه سال دیگر، دانشجو در مراکز و بیمارستانهای تعیین شده، مستقر میشود و به صورت عملی آموزش میبیند .

از جمله دروس آموزشی در دانشکده دندانپزشکی آیدین ترکیه میتوان به اصطلاحات علمی و فنی آتاتورک و تاریخچه اصطلاحات، اطلاعات عمومی و فناوری، مبحث اعضای مصنوعی، مواد دندانپزشکی، شیمی ارگانیک، دوره‌های زبان انگلیسی، زیست‌شناسی پزشکی، آناتومی دندان، بیوفیزیک، فیزیولوژی و اهمیت سلامت در دندانپزشکی اشاره کرد.

دانشکده پزشکی آیدین ترکیه

از جمله رشته های بسیار پرطرفدار دانشگاه آیدین میتوان به رشته ی پزشکی اشاره کرد. همانند رشته ی دندان پزشکی، این رشته نیز به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می گردد و برای تحصیل، متقاضی می بایست مدرک زبان تومر در سطح  c1 یا مدرک تافل یا آیلتس با نمرات مطلوب به دانشگاه ارائه دهد.

دانشجویان متقاضی باید در نظر داشته باشند که مدت تحصیل در رشته ی پزشکی دانشگاه آیدین شش سال به طول خواهد انجامید و طبق سایر رشته ها، دانشجویان پزشکی نیز می‌توانند از شرایط اقساطی شهریه و بورسیه های مختلف این دانشگاه بهره مند گردند.

امکانات دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

قطعا در قسمت دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین شاهد وجود امکانات و تجهیزات فوق العاده ای خواهید بود که در بین آنها وجود ۱۶۵ آزمایشگاه کاربردی و بسیار مجهز به پیشرفته ترین و به روزترین فناوری ها بیشتر خودنمایی خواهد کرد. در واقع در بین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه، دانشگاه آیدین دارای بزرگترین مرکز فناوری تک تخصصی می‌باشد.

 • بیمه ی دانشجویی که به کمک آن میتوان تا پنجاه درصد کاهش هزینه های درمان را شاهد بود.
 • ارائه استانبول کارت برای کاهش هزینه های حمل و نقل در شهر استانبول.
 • ارائه ی برنامه های عملی در آزمایشگاه و مراکز پزشکی و دندان پزشکی برای آشنایی دانشجویان با محیط کاری آینده
 • برخورداری از استادان متخصص و مطرح در سطح جهانی
 • برنامه ی بازدید از مراکز پزشکی و دندانپزشکی مطرح
 • برخورداری از امکانات عمومی برای تمام دانشجویان از جمله، باشگاه های مختلف ورزشی و علمی، کلوپهای هنری و موسیقی، کتابخانه غنی، خوابگاه و سایر امکانات رفاهی دیگر.

شهریه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

همان گونه که پیشتر ذکر کردیم دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین برخلاف دانشگاه های دولتی کشور ترکیه رایگان نمیباشد و بر اساس رشته ی تحصیلی تان، ملزم به پرداخت شهریه هستید. اما این دانشگاه با توجه به سطح بالای آموزشی، شهریه ی سنگینی ندارد. علاوه بر این دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی نیز همانند سایر دانشجویان این موسسه آموزش عالی، می‌توانند از بورسیه های مختلف این دانشگاه برخوردار گردند.

حتما بخوانید: آشنایی با رشته های دانشگاه آیدین

علاوه بر این از جمله اقدامات تسهیل سازی پرداخت شهریه که در دانشگاه آیدین وجود دارد، شرایط اقساطی است که نسبت به سالهای تحصیل، تقسیم بندی خواهد شد. در حال حاضر شهریه ی سالانه  به صورت چهار قسط قابل پرداخت است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شهریه دانشگاه خصوصی آیدین کلیک کنید.

خوابگاه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

در دانشگاه آیدین حدود هجده هزار متر مربع به ساخت خوابگاه دانشجویی اختصاص داده شده است. این خوابگاه ها دارای شرایط بسیار مطلوب و امن می‌باشند و دختران و پسران به تفکیک در آنها سکونت کرده اند. اتاق با ظرفیت های مختلف، اتاق تلویزیون، مراکز ورزشی، قسمت مخصوص غذاخوری و بسیاری از امکانات دیگر این خوابگاه ها است.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه به صورت آنلاین
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی
 • مدرک مربوط به مهارت زبان ترکی یا انگلیسی
 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت معتبر
 • مدارک مربوط به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • مدرک مربوط به پرداخت مبلغ شهریه
 • چند قطعه عکس مطابق با استانداردهای دانشگاه

سخن آخر

رشته های مانند پزشکی و دندانپزشکی از جمله موارد تراز اول محسوب میگردد که دریافت مدرک چنین رشته های از دانشگاه معتبری مانند آیدین بسیار مورد توجه خواهد بود. چرا که علاوه بر دریافت اعتبار در ایران برای شروع فعالیت، به راحتی میتوان با کسب نمره های عالی در خود کشور ترکیه نیز مشغول به کار شد. برای دستیابی به این هدف، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین ترکیه را جزو برنامه ی خود قرار دهید. سپاسگزاریم تا انتها با ما همراه بودید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *