رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین بسیار گسترده بوده و مخاطب های زیادی را جذب خود می کند. از این رو یوس مگ در نظر دارد تا شما را به صورت تخصصی با رشته های کاردانی دانشگاه آیدین آشنا کند پس در ادامه همراهمان باشید.

سالانه غریب به چهل هزار دانشجو از طرف دانشگاه آیدین مورد پذیرش واقع می شوند که هر یک مقطع و رشته ی انتخابی خود را دارند. در این مقاله از سایت یوس مگ درباره ی رشته های کاردانی دانشگاه آیدین بیشتر خواهیم آموخت. اگر در مقاطع دیگری قصد ادامه ی تحصیل در این دانشگاه را دارید، به مقاله دانشگاه آیدین مراجعه نمایید.

راجع به رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

دانشگاه خصوصی آیدین در سال ۲۰۰۳ در شهر زیبای استانبول تاسیس شد. آیدین از جمله دانشگاه های مطرح و نامدار ترکیه است که با شعار پیش به سوی آینده ی روشن توانسته سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی باشد. همراهان این دانشگاه در زمان تاسیس بنیاد آموزش و فرهنگ منطقه آناتولی بوده است و از جمله مواردی که باعث معروفیت آن شده، دارا بودن بزرگترین پارک علم و فناوری در کشور ترکیه می‌باشد.

رشته های دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و این نکته بسیار مهمی است.

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید می توانید فایل صوتی زیر که راجع بع رشته های کاردانی دانشگاه آیدین است را گوش دهید.

دلیل نامگذاری دانشگاه آیدین نیز به افتخار رئیس و بنیانگذار آن، دکتر مصطفی آیدین است.

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین
معرفی رشته های کاردانی دانشگاه آیدین ترکیه

دانشگاه آیدین برای دانشجویان خود فضای پویایی را ایجاد نموده تا سبب شود خلاقیتهای هر یک شکوفا گشته و با همین روش توانسته کتب، مقاله و آثار فراوان علمی و پژوهشی متخصصین و دانشجویان خود را به علاقه مندان سراسر جهان ارائه دهد. از مواردی که سبب شده بسیاری از دانشجویان بین المللی، دانشگاه آیدین را انتخاب نمایند داشتن بخشهای مختلف آموزشی و رفاهی از جمله، آزمایشگاه های مجهز، کتابخانه ی غنی، رستوران و سلف پذیرایی، سالن ورزشی، کلاسهای هنری، آموزش زبان ترکی و انگلیسی، خوابگاه های دانشجویی مناسب و بسیاری موارد دیگر است.

اگر به دنبال دانشگاه های برتر ترکیه هستید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

مقطع تحصیلی کاردانی دانشگاه آیدین در ترکیه

از بین دانشجویان ورودی به این دانشگاه حدود ۳۵۰۰ نفر مربوط به دانشجویان بین الملل یا اصطلاحا خارجی می‌باشند که در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قصد ادامه ی تحصیل دارند. سالانه طبق دستورالعمل های این دانشگاه، تعداد پذیرفته شدگان هر مقطع مشخص میگردد و دوئل میان دانشجویان برای اخذ پذیرش در مقطع مورد نظرشان آغاز خواهد شد.

یکی از مقاطع مورد بحث کاردانی می‌باشد که بر طبق آن دانش آموزانی که دوره ی دبیرستان خود را به اتمام رسانده اند می‌توانند در آزمون ورودی دانشگاه آیدین شرکت نموده و پس از پذیرفته شدن، انتخاب رشته نمایند.

طول دوره  ی تحصیل در مقطع کاردانی دو ساله میباشد و پس از پایان مقطع بدون احتیاج به شرکت در آزمونهای دیگر می‌توانند مدرک خود را دریافت نمایند.

شرایط پذیرش رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

با این که دانشگاه آیدین ترکیه سالانه در دو نوبت اقدام به پذیرش دانشجو میکند اما متقاضیان مقطع کاردانی فقط می‌توانند در نوبت ورودی پاییز یا سپتامبر شرکت نمایند. ورودی بهار مختص متقاضیان تحصیلات عالیه (کارشناسی ارشد و دکتری) می‌باشد.

از جمله شرایط ورودی می توان به زبان آموزشی دانشگاه آیلین اشاره نمود. این دانشگاه رشته های تحصیلی مقطع کاردانی خود را به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه میکند. از همین رو باید مدارک بین المللی زبان انگلیسی همچون تافل با حداقل نمره ی هشتاد و یا آیلتس با نمره ی حداقل ۶.۵ در اختیار داشته باشید.

البته نگران نباشید، اگر مدرک در اختیار ندارید میتوانید در کلاسهای آموزش انگلیسی و ترکی برگزار شده در این دانشگاه استفاده نمایید. گذراندن این کلاسها برای افرادی که مدرک ندارند و یا نمره ی مناسبی در مدرک زبانشان موجود نیست، اجباری خواهد بود.

اگر بخواهیم برنامه ی آماری این دانشگاه را تفکیک کنیم ۶۸ برنامه روزانه مدرک کاردانی و ۵۷ برنامه شبانه مدرک کاردانی وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل در رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

  • اصل مدرک دیپلم یا ارائه ی نسخه ی کپی تایید شده توسط دفاتر اسناد رسمی
  • ارائه ی ریز نمرات تحصیلی
  • معادل سازی مدرک تحصیلی
  • فتوکپی گذرنامه و سایر مدارک هویتی لازم
  • شش قطعه عکس جدید و مطابق استاندارد از متقاضی

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین ترکیه

در دانشگاه آیدین افرادی که دارای مدرک دیپلم در یکی از گرایش های نظری، شامل علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی هستند می‌توانند در بین تعداد فراوانی از رشته ها به دنبال رشته ی تحصیلی مورد علاقه ی خود برگردند. از جمله ی این رشته ها میتوان به پزشکی، مهندسی الکتریک و الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، طراحی و معماری، حقوق، دندانپزشکی، مدیریت، پرستاری، فیزیوتراپی، تاریخ، روانشناسی، مهندسی صنایع غذایی، ریاضی، انیمیشن، برنامه نویسی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین
رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

اکثر این رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند و تعدادی میز از زبان ترکی برای آموزش استفاده کرده اند که قبل از انتخاب رشته حتما وارد سایت دانشگاه شده و زبان تدریس آن را مشاهده نمایید تا در زمان ثبت نام مدرک زبان مربوطه را در اختیار داشته باشید.

 بورسیه برای تحصیل در رشته‌ های کاردانی دانشگاه آیدین

این دانشگاه طیف وسیعی برای اعطای بورسیه به دانشجویان خود دارد. از جمله در مقطع کاردانی که در مبالغ متفاوتی دانشجویان موفق را بورسیه مینماید. دانشجویان برای دریافت این کمک هزینه میبایست یک ترم تحصیلی را با ریز نمرات مورد قبول گذرانده باشند و همین طور میانگین نمره GPA آنها زیر ۲.۵۰ نباشد. در دانشگاه آیدین برنامه های بورس تحصیلی با توجه با مقیاس صد ارزیابی میگردد.

معرفی برخی رشته های کاردانی دانشگاه آیدین

رشته های دانشکده فنی و حرفه ای خدمات صحی

سلامت دهان و دندان

خدمات اتاق عمل

بیهوشی(آنستزی)

فناوری پروتز دندان

دیالیز

خدمات داروخانه

الکترونوروفیزولوژی

توانبخشی و مراقبت از معلولین

فیزیوتراپی

کمک های اولیه

ادیومتری

عینک سازی

ارتوتیک و پروتز ارتوپدی

تکنیک های لابراتوار پتالوژی

تکنیک های پرفیون(تزریق وریدی)

رادیوتراپی(پرتودرمانی)

خدمات اجتماعی

منشی گیری و بایگانی اسناد پزشکی

تکنیک های تصویر برداری پزشکی

تکنیک های لابراتوار طبی

رشته های کاردانی دانشگاه آیدین ( دانشکده فنی و حرفه ای آنادولوبیل)

آشپزی

طراحی و تولید کفش

بیمه و بانکداری

فناوری چاپ مطبوعات

برنامه نویسی کامپیوتر(زبان انگلیسی)

فن آوری دستگاه های زیست پزشکی

مدیریت دفتر و معاونت اجرایی

رشد و تربیت کودک

تجارت خارجی(زبان انگلیسی)

برق و الکتریک

فن آوری الکترونیک

عکاسی و فیلم برداری

تحلیل و کنترل کیفیت مواد غذایی

فن آوری موادغذایی

طراحی گرافیک

روابط عمومی و تبلیغات

فن آوری ساخت و ساز

ایمنی و امنیت کار

مدیریت تجارت بازرگانی (زبان انگلیسی)

طراحی زیورآلات و جواهرسازی

مکانیک دستگاه ها

بازسازی معماری

طراحی مد

حسابداری و امورات مالی

فناوری خودرو

بازاریابی

برنامه نویسی رادیو و تلوزیون

خدمات زیبایی و مراقبت مو

مدیریت موسسات صحی

مدیریت راههای هوایی ملکی(زبان انگلیسی)

هوانوردی ملکی و خدمات کابین (مهمانداری)

راهنمای گردشگری

توریزم و مدیریت هتل

فن آوری هواپیما

انگلیسی کاربردی و مترجمی

اسپانیایی کاربردی و مترجمی

روسی کاربردی و مترجمی

نظارت ساخت و ساز

مدیریت سازمان های محلی

سخن آخر

امیدواریم این مقاله که با اطلاعات دقیق راجع به رشته های کاردانی دانشگاه آیدین برایتان جمع آوری کردیم برایتان مفید بوده باشد. اگر می خواهید راجع به تحصیل در ترکیه اطلاعات بیشتری کسب کنید روی آن کلیک کنید. بسیاری از دانش آموزانی که در سراسر دنیا فارغ التحصیل می شوند علاقه دارند در دانشگاه های معتبر ترکیه از جمله دانشگاه آیدین ادامه تحصیل نمایند.

دلیل این امر نیز سطح بالای آموزشی و امکانات فراوان در کنار سابقه ی درخشان این دانشگاه است. اگر شما هم متقاضی اخذ پذیرش رشته های کاردانی دانشگاه آیدین هستید و میخواهید اطلاعات دقیق تری راجع به شرایط و رشته های تحصیلی دانشگاه آیدین کسب کنید حتما با مشاوران ما حضوری یا به صورت آنلاین مشاوره نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *