رشته های دانشگاه آیدین استانبول

معرفی رشته های دانشگاه آیدین ترکیه

رشته های دانشگاه آیدین استانبول بسیار گسترده و متفاوت می باشد. این دانشگاه به دلیل رنکینگ بالایی که در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه دارد رشته های مختلف را پوشش می دهد. این رشته ها در شاخه های اصلی زیر تقسیم بندی می شوند.

رشته های پزشکی مانند پزشکی عمومی، پرستاری، دندانپزشکی دانشگاه آیدین، فیزیوتراپی، شنوایی سنجی و … برای کسب اطلاعات دقیق تر راجع به دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آیدین مقاله آن را مطالعه کنید.

رشته های مهندسی مانند معماری، مهندسی برق، مکانیک، مهندسی کامپیوتر، الکترونیک، مهندسی عمران، برنامه نویسی و …

رشته های هنری مانند بازیگری، انیمیشن، طراحی لباس، نقاشی، عکاسی و…

معرفی رشته هنر دانشگاه آیدین

شرایط پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول

  • برای دریافت پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول، باید در فصل بهار و تابستان اقدام کنید. زمان دقیق ثبت نام در سایت دانشگاه آیدین استانبول اعلام می گردد. اگر در مدت مقرر اقدام نگردد قطعا آن ترم را از دست خواهید داد.
  • در دانشگاه آیدین ترکیه میتوان از مقطع کاردانی تا دکتری ادامه تحصیل داد اما برای این که بتوانید مورد پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول واقع گردید باید ریز نمرات خود را در دوره ی دبیرستان و مقاطع گذشته ارائه دهید و به طور قطع، نمرات شما تاثیر فراوانی خواهد داشت.
  • یکی از شرایط پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول، قبولی در آزمونهای ورودی می‌باشد که یا به زبان ترکی و یا انگلیسی برگزار میگردد.
  • برای درخواست پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول، اولین قدم این است که با کارشناسان ما در ارتباط باشید و درخواست پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول را با اطلاعات دقیق و کامل پر نمایید.
  • در مرحله ی آخر که دانشگاه درخواست شما را بپذیرد باید با توجه به رشته ای که انتخاب کرده اید شهریه های مربوطه را پرداخت کرده و رسید آن را تحویل نمایید.
  • برای پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول از شما درخواست مدارک دیگری مانند پاسپورت با حداقل اعتبار تعیین شده، تعدادی عکس جدید و استاندارد نیز خواهد شد.
  • علاوه بر موارد فوق با توجه به زبان تدریسی رشته ی انتخابی شما باید مدارک مربوطه را ارائه دهید. اگر زبان انگلیسی ملاک باشد ارائه ی مدرک آیلتس و تافل و در صورت زبان ترکی ارائه مدرک تومر الزامی می‌باشد.
  • اگر هنوز برای خودتان ایمیل شخصی ندارید پس همین حالا اقدام نمایید، چرا که مکاتبات شما با دانشگاه آیدین ترکیه از طریق ایمیل خواهد بود.

رشته های دانشگاه آیدین استانبول

هزینه پذیرش در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول

برای تحصیل در مقاطع مختلف و در  رشته های دانشگاه آیدین استانبول نیاز است که مدت زمان مشخصی را اختصاص دهید. به عنوان نمونه در مقطع کاردانی مدت دو سال، کارشناسی چهار سال، کارشناسی ارشد و دکتری نیز هر کدام دو سال. هر مقطع تحصیلی برای رشته های مختلف دارای نرخ نامه های مشخصی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های تحصیل در ترکیه می توانید مقاله جامع آن را مطالعه کنید.

برای این که شهریه رشته ی مورد نظرتان را بدانید، بهترین راه، مشاوره رایگان از سایت یوس مگ که سایت رسمی دانشگاه است. در این میان عواملی مانند بورسیه، تخفیف و سایر امکانات مصرفی، در نرخ نهایی شهریه بی تاثیر نخواهد بود. عامل بعدی که می تواند شهریه را تحت تاثیر قرار دهد، زبان آموزشی است. دریافت آموزش به زبان انگلیسی قطعا گران تر از زبان ترکی خواهد بود.

رشته های دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین ترکیه از جمله ده دانشگاه برتر ترکیه است که در اروپا نیز از اعتبار زیادی برخوردار می‌باشد.  در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ۶۳ رشته، کارشناسی ارشد ۷۴ رشته و دکتری هفده رشته تدریس میشود. علاوه بر این دارای بیست و یک آزمایشگاه مجهز و تخصصی برای دانشجویان علوم پزشکی می‌باشد.

لازم به ذکر است که به تازگی دانشگاه آیدین مورد تایید وزارت بهداشت ایران شده این به معنای اعتبار بیشتر مدرک برای کسانی است که ممکن است بعد است تحصیل به ایران برگردند و بخواهند از مدرک شان استفاده کنند.

در دانشگاه آیدین از شاخه های علوم تجربی، علوم انسانی ،هنر و ریاضی رشته های پرطرفداری وجود دارد.‌ از جمله رشته های تحصیلی این دانشگاه میتوان به پزشکی، مهندسی الکتریک و الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، طراحی و معماری، حقوق، دندانپزشکی، مدیریت، پرستاری، فیزیوتراپی، تاریخ، روانشناسی، مهندسی صنایع غذایی، ریاضی، انیمیشن، برنامه نویسی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

اقامت در حین تحصیل در رشته های دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین از جمله دانشگاه های خصوصی میباشد که به خوابگاه های دانشجویان خود اهمیت زیادی داده است. شاید اغراق نباشد اگر این خوابگاهها را به هتل پنج ستاره ای تشبیه کرد که ۲۵۴ اتاق دارد و در فضایی هجده هزار متری بنا شده است.

از جمله امکانات خوابگاه ها میتوان به سالنهای دارای تلویزیون، سالنهای ورزشی، کتابخانه و سالنهای مطالعه، سالنهای بازی، سالنهای غذاخوری، آشپزخانه های مجهز، اتوشویی و بسیاری دیگر می باشد.‌ البته بابت این خوابگاهها باید هزینه پرداخت کنید اما با تدابیری که اندیشیده شده این هزینه ها بسیار کاهش یافته است. البته نکته حائز اهمیت این است که خوابگاه مخصوص بانوان نیز در این دانشگاه موجود است.

  سیستم نمره‌دهی در رشته های دانشگاه آیدین استانبول

در این دانشگاه چهل درصد نمره مربوط ارائه تکالیف و فعالیتهای دانشجو می‌باشد و شصت نمره ی باقیمانده نیز مربوط به امتحان پایان ترم است. برای این که نمرات درسی خود را با سیستم دانشگاه تطبیق دهید، میتوانید از جدول موجود در سایت استفاده نمایید.

برنامه‌های بین‌المللی در دانشگاه آیدین ترکیه

در این دانشگاه سه برنامه ی بین المللی برای برنامه ی انتقال دانشجویان وجود دارد. در واقع با این برنامه ها میتوان بعد از یک دوره ی مشخصی، برای ادامه ی یک یا دو ترم در دانشگاه های برتر دنیا درخواست داد.

دانشگاه های طرف قرارداد با دانشگاه آیدین، سی دانشگاه در آمریکای شمالی، پانزده دانشگاه در آمریکای جنوبی، ۲۱۷ دانشگاه در اروپا، یازده دانشگاه در افریقا و ۸۳ دانشگاه در آسیا هستند.

برای دریافت انتقال می بایست شرایط خاصی داشت مثلا تحصیل تمام وقت در دانشگاه، گذراندن شصت واحد درسی، حداقل نمره بدون رد شدن، رضایت دانشگاه آیدین و مقصد و برخی موارد دیگر.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *